Nebezpečný přechod na křižovatce Bělohorská, Vaníčkova

Křižovatka je vybavena světelnou signalizací, tlačítky pro chodce. Tyto tlačítka jsou mimo provoz od září 2016, na semaforu pro auta bliká oranžová. Přechod není označen dopravní značkou, zebra je vybledlá. Silnice směrem ke hradu je dvouproudá, zejména v ranní špičce je přechod v tomto stavu poměrně nebezpečný.

Zaslal: Vojtěch Závada, 13.01.2017 v 22:22

Praha 6-
 
 
 

Bělohorská, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 18.01.2017 09:35

Vážený pane Závado,

světelná signalizace (SSZ) na křižovatce Bělohorská x Vaníčkova patří mezi ty systémy, které byly instalovány jako dočasné, po dobu prací na břevnovském předpolí SAT (dočasná objízdná trasa). Nikdy nebylo uvažováno s převedením systémů do trvalého provozu. Ke změně rozhodnutí nakonec došlo pouze u SSZ na křižovatce Bělohorská x Pod Královkou, které bylo nedávno (po úpravě) znovu uvedeno do provozu. Odbor dopravních agend MHMP, který má tuto problematiku ve své gesci, sdělil, že se zachováním dalšího provozu SSZ na křižovatce s ul. Vaníčkova, resp. Myslbekova, nepočítá. K bezpečnému přecházení na uvedeném místě může přispět i nedaleký podchod, který byl nedávno odborem oficiálně zařazen do sítě místních komunikací.
Konečné rozhodnutí je, nicméně (na základě Statutu hl.m. Prahy), v kompetenci hlavního města (Odboru dopravních agend MHMP).

Ing. Dana Charvátová
vedoucí odboru dopravy a životního prostředí
Úřad městské části Praha 6Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Chodci Sobě: Upozornění na stav přechodu (zebra) jsme zaslali na TSK HMP.
18.01.2017 v 09:47    

Tomáš z chodci proti sobě: Proboha jen to nepouštějte a co nejdřív ten krám odneste. Nic tam nejezdí a dřív chodili všichni na červenou (po Blance).
19.01.2017 v 21:16    

David Goliáš: Když tam nic nejezdí, tak k čemu jsou tam dva pruhy? Ale třeba se to vyřeší rekonstrukcí Bělohorské.
09.02.2017 v 18:12    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Bělohorská, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty