Chybí přechody na křižovatce Sudoměřská - Lucemburská

Na křižovatce Sudoměřská - Lucemburská je pouze jeden přechod, ačkoliv snížený chodník se nachází na více místech.

Zaslal: Vladimír Kotal, 09.01.2017 v 00:32

Praha 3-

Sudoměřská, Praha 3

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 10.01.2017 23:20

Dobrý den,

na uvedené křižovatce je vyznačen přechod pro chodce pouze přes ul. Lucemburská v části od ul. Jičínská. Ostatní ramena křižovatky jsou upravena jako bezbariérová místa pro přecházení, tedy bez vyznačení přechodu.

S pozdravem

Ing. Milan Kepka
vedoucí odboru dopravy
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 12.08.2019 09:34

Podle informací pana radního Ruta by bylo lepší zavést v této oblasti zónu 30 než vyznačovat další přechody pro chodce. Právě ve zklidněné zóně by mělo být bezpečné přecházet prakticky kdekoli a není taková vysoká potřeba vyznačovat přechody. Bohužel zavádění zón 30 je palčivé téma a je třeba o něj napříč politickou reprezentací MČ bojovat. Některá dílčí vítězství ale snad postupně budou vybojována.Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 28.11.2019 13:09

Vyjádření místostarosty Úřadu městské části Praha 3 Mgr. Ondřeje Ruta:

„Pokud bychom chtěli vybudovat nový přechod pro chodce, muselo by to být spojeno s docela nákladnou stavební úpravou. Podobných míst k řešení je na území MČ Praha 3 bohužel desítky. Na realizaci tak velkých stavebních úprav bohužel nejsou finanční prostředky. Prosté vyznačení přechodu není realizovatelné – přechod by byl příliš dlouhý v rozporu s bezpečnostními normami. Kromě toho se já osobně domnívám, že tato oblast by měla být převedena do režimu zklidněné zóny 30. V těchto zklidněných zónách se nedoporučuje vyznačovat přechody pro chodce. Mělo by zde být bezpečné přecházet prakticky všude. Zavádění zón 30 prosazuji ze své pozice místostarosty MČ Praha 3, bohužel na jejich zavádění není ve vedení radnice Prahy 3 prozatím politická shoda. Je to však z mého pohledu ideální, levné a efektivní řešení."

S pozdravem
tým zmente.toPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Adam Fendrych: Pane Kepko, cením si, že na podněty občanů odpovídáte. Nicméně Vaše odpověď mě opravdu pobavila. Pan Kotal si stěžuje, že na křižovatce je pouze jeden přechod. A vy mu odpovíte konstatováním, že na křižovatce je pouze jeden přechod :-) Myslím, že cennější by byla informace, zda budou chybějící přechody vyznačeny, a pokud ne, tak proč. Děkuji a přeji hezký den.
11.01.2017 v 08:47    

Pavel Bervid: A jak to prosím, pane Milane Kepko, panu Kotalovi podruhé?
Bude to k věci? Bude to reálná odpověď?

Ozvěte se nám prosím, pane Kepko, informujte zde občany Prahy 3 !!!!!!!!!!
16.05.2019 v 16:51    

Pavel Bervid: Tak co pán velkomožný Kepka, odpovědějí konečně pořádně občanům Prahy 3 ?!??
Už je srpen 2019 !!
01.08.2019 v 16:47    

David: Prosím vedení městské části Prahy 3 a Magistrát hlavního města Prahy o fundované a konkrétní stanovisko.
Prosím o vyhovění žádosti pana Kotala.
Prosím také o další urgenci odpovědi.
30.10.2019 v 20:47    

Ondřej Rut: Dobrý den,

Pokud bychom zde chtěli vybudovat nový přechod pro chodce, muselo by to být spojeno s docela nákladnou stavební úpravou. Podobných míst k řešení je na území MČ Praha 3 bohužel desítky. Na realizaci tak velkých stavebních úprav bohužel nejsou finanční prostředky. Prosté vyznačení přechodu (zebry) naráží na rozpor s dopravními normami – přechod by byl příliš dlouhý. Odbor dopravy by zřejmě nemohl stanovení dopravního značení (vyznačení přechodu) schválit. Ty stávající přechody jsou tam historicky a mohou takto zůstat, i když jsou nenormové.

Kromě toho se já osobně domnívám, že tato oblast by měla být převedena do režimu zklidněné zóny 30. V těchto zklidněných zónách se nedoporučuje vyznačovat přechody pro chodce. Mělo by zde být bezpečné přecházet prakticky všude. Zavádění zón 30 prosazuji ze své pozice místostarosty MČ Praha 3, bohužel na jejich zavádění není ve vedení radnice Prahy 3 prozatím politická shoda. Proti jejich zavádění je i většina opozice v zastupitelstvu. Je to však z mého pohledu ideální, rychlé, levné a efektivní řešení. Potřeba přechodů pro chodce je vyvolána tím, že zde někteří řidiči jezdí 50, což je bohužel dnes legální. V této oblasti s předností zprava přitom tato rychlost není bezpečná. Po zavedení zóny 30 mohou postupně během let být realizovány stavební úpravy ve prospěch rozšíření chodníků a lepších podmínek pro pěší.

S pozdravem,

Ondřej Rut

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3
Mgr. Ondřej Rut
místostarosta
Adresa pracoviště: Havlíčkovo nám. 700/9, Praha 3 (kancelář č. 125)
Tel.: +420 222 116 377
GSM: +420 608 766 603
E-mail: rut.ondrej@praha3.cz
Web: www.praha3.cz
28.11.2019 v 09:21    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Sudoměřská, Praha 3

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodník v dezolátním stavu v Baranově ulici

Praha 3, 11. listopad 2021 S odpovědí

Rozbitý chodník - vypadané kostky - bahno

Praha 3, 24. prosinec 2016 Vyřešený

Vytížený přechod a semafor na vyžádání

Praha 10, 04. červenec 2022 S odpovědí

Chybějící světelný přechod u stanice Na Hroudě

Praha 10, 04. srpen 2018 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty