Vytvoření přechodu pro chodce přes ulici Mezivrší v blízkosti školky

Potřebujeme vytvořit přechod pro chodce přes ulici Mezivrší, abychom mohli chodit do školy přes přechod.
Situace je problematická, je zde docela nešikovně rozesetá zástavba, takže na jedné straně ulice chybí chodník pro chodce. Přechod je sice kousek dál-udělaný ke škole a pro školáky, nicméně ke školce od tohoto přechodu chybí ten chodník. Proto se chodí po chodníku na druhé straně, ale tam pak ke školce zas není přechod.
Kvůli zástavbě i tomu, že zde jezdí hodně aut, by bylo vhodné vytvořit nový přechod, i když by byl jen kousek od již vytvořeného. Ten nicméně neslouží dobře dětem školkovým.

Zaslal: Klára Blahůtová, 03.11.2016 v 10:10

Praha 4-

Mezivrší, Praha 4

Aktualizace podnětu

12.04.2017

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Chodci sobě:
Máme dobrou zprávu. Tento podnět byl v březnu 2017 vybrán pracovní skupinou BESIP při MHMP k zahájení přípravy projektové dokumentace a následné realizaci úprav (snad 2018), tak snad se dočkáme!



17.12.2019

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Bezpečnější přecházení je zajištěno dočasně díky nestavebnímu opatření. Stavební úpravy jsou ve stadiu projektové přípravy.


 
 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 04.11.2016 09:49

Dobrý den,

situaci jsme prověřili na místě společně se zástupcem Policie ČR, odboru služby dopravní policie. Teoreticky by přechod měl jít vytvořit v místě mezi sloupem veřejného osvětlení č. 402372 a křižovatkou ulice Mezivrší s ulicí Nad vinohradem, kde jsou ještě únosné rozhledové poměry a řidiči s chodci mohou navzájem navázat optický kontakt. Aby se mohl nový přechod je dle platných předpisů a norem nutné zároveň provést stavební úpravy přilehlých chodníků tak, aby přístup na zebru byl bezbariérový. Správcem pozemní komunikace Mezivrší je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která by tuto úpravu musela zajistit. Obrátíme se tudíž na tuto organizaci s požadavkem o provedení studie, zdali by v tomto místě šlo přechod zřídit.

S pozdravem

Mgr. Martin Habětínek
referent oddělení dopravy

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Mezivrší, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodník ve Výchozí ulici

Praha 4, 22. duben 2013 Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Fillova

Praha 4, 23. listopad 2017 Zaslaný

Nebezpečný přechod Bělocerkevská

Praha 10, 16. duben 2013 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty