Žádné komentáře
Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Jedná se o cestu od uvedené zastávky ve směru k Vozovně Střešovice na lávku. Je to vlastně jakoby odbočka z ulice Na Petynce na ulici Parléřova. Ať se jde od zastávky rovnou po chodníčku nebo výtahem a po schodech, vždy se skončí na zastavené silnici a vyšlapané cestě v trávníku pod dalšími schody nebo výtahem na lávku. Nevím, zda je tu něco plánované do budoucna, když by měla být silnice průjezdná, ale i tak jsem to nepochopila. Jinak, kdyby nejely výtahy, tak nevím, co udělá matka s kočárkem, jak si se schody poradí. Možná, že to rovnou řeší přechody přes silnici před lávkou nebo za lávkou, ale v tom případě opravdu nechápu lávku. Na druhé straně je to v pořádku. Děkuji za vysvětlení. M.Čížková
Zaslal: Marie Čížková, 02.06.2016 v 22:54

Patočkova, Praha 6
Aktualizace podnětu
19.03.2022
Martin Šemík přidal následující aktualizace podnětu:
Dobrý den,
podnět již byl vyřešen, v roce 2020 byl vybudován chodník podél spodní západní části ulice Parléřova.

Komunikace o řešení podnětu
Odpoveď: 07.06.2016 23:50
Uvedené místo pociťuje MČ Praha 6 také jako problematické, resp. nevhodně řešené,
v minulém roce byl proto magistrátu odeslán požadavek na přípravu a realizaci bezbariérového řešení bez nutnosti využití výtahů.
Jedná se o doplnění chodníku při jižní straně ulice Parléřova podél betonové zídky na úkor současné plochy vozovky, přechodu pro chodce přes Parléřovu ulici (cca v místě pod lávkou) a chodníku při jižní straně Patočkovy ulice, opět na úkor vozovky. Rozšíření chodníkových ploch by mělo být též provedeno na úkor trávníku na nároží pod lávkou a zbytkovým cípem mezi ulicí Patočkova a Parléřova. Dále by mělo dojít k bezbariérovému zpřístupnění lávky z ulice Na Malovance.
S pozdravem
Ing. Dana Charvátová
vedoucí odboru
Odbor dopravy a životního prostředí
Úřad městské části Praha 6
Považujete odpověď za dostačující?