Signalizace prechodu - casova prodleva

Dobry den,

pokud se prijde na prechod pro chodce vedouci pres ulici Vrchlickeho, nelze pohodlne prechazet, pokud maji auta cervenou signalizaci. Zde pridavam popis nasledujicich scenaru:

1. Chodec se blizi k prechodu a vozum na Vrchlickeho ulici se meni signalizace ze zelene na cervenou. Chodec nestaci zmacknout tlacitko pro chodce drive nez padne cervena automobilum. I kdyz maji auta cervenou, chodec ma take cervenou a musi cekat minimalne dalsi cyklus nez se zobrazi zeleny panacek.
2. I prestoze auta maji zelenou, velmi casto po zmacknuti tlacitka pro chodce nedojde k prepnuti semaforu pro chodce na zelenou a opet musi cekat minimalne jeden cyklus, nez bude moct bezpecne prejit.

Predstavoval bych si, ze chodcum padne zelena vzdy, pokud maji vozy cervenou. Nevidim v tom zadnou usporu casu pro ridice aut, spis jen frustrovanost chodcu a tim zpusobene prechazeni na cervenou.

Zaslal: Anonymní uživatel, 30.03.2012 v 19:36

Praha 5-

Vrchlického, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 02.04.2012 10:01

Dobrý den,

děkujeme za informaci s tím, že s ohledem na znění Statutu hl.m. Prahy je ul. Vrchlického, a též problematika světelně řízených křižovatek i přechodů v kompetenci odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy, Jungmannova 35, Praha 1. E-mail přeposíláme.

S pozdravem

Ivan Růžička
vedoucí OD MČ Praha 5



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jan Drda: Díky nerealizaci chodeckého volna dochází ke zvyšování kapacity křižovatky, neboť vozidlová fáze nečeká na vyklizení chodců a může tedy naskočit o několik vteřin dříve. Jak prosté.
04.04.2012 v 10:17    

H. : Tak prosté to není. Jedná se o křižovatku s velice frekventovanou ulicí Jinonickou, takže "vozidlová fáze musí čekat na vyklizení automobilů nezávisle na realizaci chodeckého volna". Pane Drdo, kam na ty výrazy chodíte?
26.04.2012 v 09:20    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Vrchlického, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící značení v ulici U Klavírky

Praha 5, 31. květen 2017 Bez odpovědi

Nebezpečná křižovatka ulic V Remízku X U Akátů

Praha 5, 12. prosinec 2016 S odpovědí

Přechod nádraží Libeň – tramvajová zastávka

Praha 9, 01. červen 2012 S odpovědí

Krátký interval semaforu na Štefánikově mostě

Praha 1, 20. červenec 2015 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty