Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Skládka a pohozené injekce uprostřed sídliště Průběžná
Vyřešený

Skládka a pohozené injekce uprostřed sídliště Průběžná
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2012

Na soukromém pozemku za strašnickou farou je už několik let po sobě neudržovaná zeleň. Místo za popelnicemi, z jedné strany kryté zdí a ze dvou stran vzrostlými keři, navštěvují bezdomovci a narkomani. Jsou tam pohozené kusy šatstva, odpadky, výkaly a injekční stříkačky. Jednání s firmou ZF Developer 2, majitelem pozemku, bohužel nikam nevedly a nevedou - výmluvy, plané sliby a lži. Firma se o pozemek nestará a ÚMČ Praha 10 není schopen k tomu firmu donutit, ačkoli byl na stav pozemku a s ním související hygienická rizika opakovaně upozorňován. Současný stav už je natolik zoufalý, že doufám v jeho řešení alespoň touto cestou.

Stav chodníku Jahodová-Topolová
Vyřešený

Stav chodníku Jahodová-Topolová
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 02. 2012

Jsem důchodce na invalid. vozíku Jahodová 109 a pohyb v oblasti okolo OC Cíl - strana jižní, západní a severní je takřka nemožný. Povrch chodníků je samá díra, že podají chodci a na vozíku bez cizí pomoci vůbec neprojedu !Foto pošlu jak poleví mrazy a manželka mě na ta místa s vypětím všech sil dotlačí. Doufáme v brzkou opravu! Jaro bez děr a louží! Kučerovi a další obyvatelé Zahradního Města.

Křoví na chodníku
Vyřešený

Křoví na chodníku
Hradešínská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 08. 2013

Křoví z objektu Hradešínská č.p.74 už přečnívá na chodník tolik, že chodci jsou nuceni chodit po silnici. Stejná situace je i za rohem do ul. Šrobárova.

Drolící se dlažba na chodníku v ul. Vinohradská
Vyřešený

Drolící se dlažba na chodníku v ul. Vinohradská
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 08. 2019

Na chodníku v ulici Vinohradská před bankomatem u domu 1215/32 je vypadlých asi osm dlažebních kostek a ostatní se začínají drolit a vypadávat. Je potřeba dlažbu vyspravit a přesypat pískem, aby se problém nerozšiřoval dál.

Rozbitý chodník v ulici Pod Kapličkou 8
Vyřešený

Rozbitý chodník v ulici Pod Kapličkou 8
Pod kapličkou, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 06. 2015

Prosím o doasfaltování rozbitého chodníku. Pod Kapličkou 12-8.

Lampa nesvítí přes stromy
Vyřešený

Lampa nesvítí přes stromy
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 11. 2018

Lampa sloužící k osvětlení pěšinky spojující smíšenou pěší a cyklostezku (u ulice Gen. Šišky) s ulicí K Dolům je překryta větvemi stromů.

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
Vyřešený

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 06. 2019

Na smíšeném chodníku s cykloztezkou (A21) vedoucím podél ulice Generála Šišky od ulice 'Na Havránce' k bytovému domu 'Udubu' by bylo potřeba prořezat. 1) Z chodníku s cykloztezkou není vidět vyjíždějící vozidla z garáží z BD 'Udubu'. 2) Zúžený profil chodníku s cykloztezkou když se pokračuje směrem k ulici 'Na Havránce'.

Chybějící přechod  v ulici Hostivařská
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.

Nebezpečná cesta podél parkoviště u ZŠ Švehlova – Topolová ulice
Vyřešený

Nebezpečná cesta podél parkoviště u ZŠ Švehlova – Topolová ulice
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 11. 2016

Na křižovatce ulic Topolová x Macešková x Karafiátová, hned nad MŠ Podléšková a v blízkosti ZŠ Švehlova, se nachází velice nepřehledné parkoviště, kolem kterého procházejí chodci jdoucí po frekventované Topolové ulici. Vzhledem k logice trasy a neexistenci přechodu v těchto místech jsou pěší nuceni vstupovat do vozovky a jít podél citybloků oddělujících vozovku od parkoviště, což je velice riskantní, zvláště v případě dětských chodců, kterých tu přes den projde skutečně mnoho. Křižovatka byla označena za nejnebezpečnější místo této lokality v projektu Bezpečné cesty do školy, který proběhl na ZŠ Švehlova před 4 lety a během kterého vznikla i dopravní studie s návrhy na úpravu místa (rekonstrukce křižovatky, zřízení přechodu) – viz stránka projektu: http://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-svehlova/. Od té doby bohužel nedošlo k žádné nápravě, i když se škola opakovaně obrátila s žádostí o řešení na MČ Praha 10 i Magistrát hl. m. Prahy, který by úpravu křižovatky měl realizovat. Chtěla bych tímto znovu požádat o řešení problému a zajištění bezpečného průchodu křižovatkou. Děkuji. Pozn. Chodci sobě: Třetí obrázek, složený z malých fotografií, je výřez ze zmiňované studie T. Cacha dokumentující stav místa zkraje roku 2013.

Oprava dlazdeneho chodniku asfaltovymi zaplatami
Vyřešený

Oprava dlazdeneho chodniku asfaltovymi zaplatami
Dvorecká, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 04. 2018

Dlouhodobe rozpadle casti dlazdeneho chodniku byly 'opraveny' pomoci asfaltovych zaplat. Vypada to hrozne a zbyvajici dlazba se bude dale uvolnovat.

Nesmyslně umístěný přechod u zastávky Ořechovka
Vyřešený

Nesmyslně umístěný přechod u zastávky Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Přechod u zastávky tramvaje Ořechovka je umístěn tak, že jej lidé prakticky nemohou využívat. Ve chvíli, kdy vystoupí z tramvaje, se na přechod nemohou dostat, protože by museli jít po kolejích, kudy za chvíli pojede tramvaj, která je přivezla.

Stále nedokončená rekonstrukce osvětlení ulice U Plynárny
Vyřešený

Stále nedokončená rekonstrukce osvětlení ulice U Plynárny
U plynárny, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 06. 2019

Snad už měsíc a půl zůstává na chodníku v ulici U Plynárny východně od zastávky tram Michelská neopravený chodník u sloupů veřejného osvětlení. Jeden sloup je stále nedokončený. Na chodník občas někdo sáhne, spraví několik centimetrů a díra zůstává dál.

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Vyřešený

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 11. 2016

Tramvajová zastávka Průběžná je sice opravená a vypadá konečně k světu, ale přechody na ní vedoucí nestojí opravdu za nic. Je skvělé, že se křižovatka stala 'chytrou', dříve ale rozhodně byla lepší. Dnes zde tramvaje (i půl minuty) čekají na semaforu jak při příjezdu na zastávku, tak při odjezdu (ze všech stran), přednost před nimi dostávají i auta odbočující doleva a kdo ví co ještě. Tramvaj to zdrží opravdu i o minuty a to je podle mě hrozné. Prosím o pokus o vyřešení a za všechny snahy děkuji. (fotografie není má, je pouze ilustrační a pochází ze serveru verejneprostory.cz - http://bit.ly/2ggcEHN)

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Vyřešený

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Odlehlá, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nešla zpevnit cesta za bytovým domem Krejcárek, která vede do lesoparku Krejcárek. Z ulice Odlehlá vede tímto směrem panelová cesta. Pak je mezi tiskárnou a bytovým domem Krejcárek asfaltová cesta a hned za tím je 20m bláta a pak už navazuje štěrková cesta v lesoparku Krejcárek. Podle mě by stačilo tento úsek vysypat nějakou asfaltovou drtí nebo něčím, aby se tam dalo i na jaře a na podzim např projet kočárkem a nebýt celý od bláta. Lesopark Krejcárek je z této strany jinak velmi špatně přístupný. Buď se zamažete celý od bláta, pokud jdete popisovanou cestou a není léto nebo je možnost jít po chodníku po pravé straně ulice Novovysočanská, ale pak z chodníku není žádný přechod do lesoparku Krejcárek nebo je možnost jít po levé straně ulice Novovysočanská, kde sice není chodník, ale pak vám nedělá problém cestu přejít. Bylo by dobré aspoň jednu variantu upravit tak, aby byla lidem na kole nebo s kočárkem přístupnější.

Objemne plechy na chodníku přesahující do silnice
Vyřešený

Objemne plechy na chodníku přesahující do silnice
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 09. 2019

Hradešínská x Chorvatská Po někilika měsísích nepříjemných oprav vodovodního řádu v ulici Hradešínská (hluk, prach, rozkopané chodníky) byly těžkè plechy, které při rekonstrukci kryly jámy na silnici položeny na roh Chorvatské a hradešínské, dále to nikdo neřeší. Zasahují i do vozovky.