Filtr podnětů



Podněty podle počtu hlasů

Seřadit od nejnovějších
Chybějící přechod pro chodce ve střední části Hornokrčské ul.
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce ve střední části Hornokrčské ul.
Hornokrčská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2013

Ve střední části ul. Hornokrčská není žádný přechod pro chodce. Od metra Kačerov (Valtínovskou ulicí) tudy denně chodí děti ze ZŠ a MŠ a od r. 2016 také osmiletého gymnázia sv. Augustina, které v dolní části ulice sídlí. Řidiči v klesání jedou rychle a často ignorují chodce pohybující se ve vozovce. Pro zajištění bezpečného přechodu školních dětí je nutné v křižovatce ulic Hornokrčská a Nad pískovnou nebo v její blízkosti vytvořit přechod pro chodce, ideálně bezbariérový (chodí tudy i maminky s kočárky). Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ sv. Augustina v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Rozbitý bahnitý prostor u budovy Poliklinika Budějovická
Zaslaný

Rozbitý bahnitý prostor u budovy Poliklinika Budějovická
U krčské vodárny, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 11. 2015

Prostor vč. chodníku se nachází mezi domy a garážemi u ulice U Krčské vodárny a Na Krčské stráni v bezprostřední blízkosti MÚ Pha 4 a Poliklinika Budějovická hned vedle veřejného parkoviště. Zničený byl hlavně v době rekonstrukce vedlejší budovy MÚ a množstvím řidičů, kteří tento prostor denně zneužívají k bezplatnému parkování vozidel. Tím se stav neustále zhoršuje, díry a louže jsou hluboké a kromě znečištění hrozí i velké nebezpečí úrazů pádem, hlavně večer, kdy tento prostor není vůbec osvětlen. Auta pravidelně parkují i na úzkém upraveném chodníčku, takže projít tudy pěšky nebo s kočárkem je nemožné.

Zastřešení zastávky Novozámecká
Zaslaný

Zastřešení zastávky Novozámecká
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Zastřešení zastávky Novozámecká v obou směrech + osazení laviček. Zde odkaz na zastřešení zastávek https://www.pontte.cz/autob…/autobusove-zastavky-convi.aspx… které by odpovídalo normám vč. vyhlášky č.398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb 1. Zlepší se tak a zpříjemní doba čekání na příjezd autobusu, který při dnešní husté dopravě jezdí se zpožděním. 2. Lavička zpříjemní čekání obzvláště starším občanům, kteří jí velice rádi ocení.

Parkoviště na chodníku a nedokončený chodník
Zaslaný

Parkoviště na chodníku a nedokončený chodník
Horní Hrdlořezská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 02. 2012

Na chodci frekventovaném úseku v ulici Hrdlořezská, Praha 9 u sídla firmy Masoprofit je místo chodníku vyhrazené parkoviště, které je ve všední dny vždy plné a tudíž chodci musí chodit po frekventované silnici. Automobily včetně dodávek a tirů často parkují i mimo toto 'parkoviště' i na jiných úsecích chodníku. Zvlášť v mokrém počasí se musí chodci vyhýbat kromě aut i ohromným loužím a vystavují se tak nebezpečí střetu s jedoucími auty. V lokalitě bydlí mnoho rodin s dětmi, které jsou bohužel nuceni tuto nebezpečnou cestu využívat každý den. Zároveň upozorňujeme na nedodělaný konec chodníku, který je po dešti nepoužitelný (viz foto). Prosíme o opravu chodníku a hlavně o zrušení parkoviště na chodníku.

Zúžený chodník naproti Masaryčce
Vyřešený

Zúžený chodník naproti Masaryčce
Havlíčkova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Těsně před křižovatkou s Hybernskou je v naproti nádraží zúžen chodník kvůli několika málo parkovacím místům. Dva chodci mají problém se tu vyhnout, o kočárcích a vozíčkářích nemluvně. Ti jsou bez šance. Jsou důležitější tisíce chodců, kteří tudy denně projdou nebo tři parkovací místa zelené zóny? Předem děkuji za vyřešení.

Nebezpečný přechod na nábř. Edvarda Beneše
Zaslaný

Nebezpečný přechod na nábř. Edvarda Beneše
nábř. Edvarda Beneše, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2012

Přechod se nachází za zatáčkou silnice vedoucí od Čechova mostu - zejména při přecházení ve směru od Letné zde jsou špatné výhledové podmínky. Auta zde jezdí velmi rychle, pravděpodobně rychleji než je povoleno. Hlavní problém je ale v tom, že se zde auta předjíždějí po kolejích, takže často dochází k nebezpečné situaci, kdy zastaví pouze předjížděné auto. Několikrát se mi zde stalo, že mě auto pustilo a auto za ním ho začalo po kolejích předjíždět. Také zde chybí řešení pro cyklisty křížící Nábřeží Edvarda Beneše z Letné na Kosárkovo nábřeží. Prosím, aby zde bylo vybudováno nějaké zklidňující opatření, zabráněno jízdě po kolejích, snížena rychlost nebo alespoň byl přechod více zvýrazněn. Místo na Google StreetView

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Vyřešený

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Tento přechod přes Radlickou musí překonávat většina dětí navštěvujících dvě blízké základní školy. Přechod je velmi nebezpečný, neboť je v zatáčce a pozornost řidičů navíc rozptyluje velké množství obrovských megaboardů umístěných přímo u semaforů. Auta tu běžně projíždí na červenou. V minulosti je tu evidováno i těžší zranění dítěte. Chodec musí velmi dlouho čekat na zelenou a pak překonat během pár vteřin čtyři pruhy. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ Jinonice v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Neprostupné území mezi Prosekem, Ďáblicemi a Letňany
Zaslaný

Neprostupné území mezi Prosekem, Ďáblicemi a Letňany
Veselská, Praha 18

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 01. 2013

Prosecká radiála a Kbelská ulice vytvářejí bariéru v pěším pohybu na obrovském území mezi Ďáblicemi, Prosekem, Letňany a Starými Ďáblicemi. Nejbližší možnosti překonání, lávku přes Kbelskou a Kosteleckou ulici, dělí 2800 metrů komunikace. Mezi mimoúrovňovou křižovatkou u hotelu Duo a Kosteleckou ulicí je to 2400 metrů. V neprostupném území násilně zaniká celá řada vazeb. Lidé by rádi chodili, kdyby tu možnost měli. Stejně dlouhou či delší dobu objíždějí s přestupem MHD, čímž jí přetěžují a prodražují provoz. Odvažuji si odhadnout, že bariéra vytváří stovky či dokonce tisíce nedobrovolných cest autem denně. Situace je ještě umocněna tím, že směrem bariéře se z více stran přibližuje rozrůstající se obytná zástavba. Navrhuji stavbu tří dostatečně širokých lávek pro pěší a cyklisty, na něž naváží bezmotorové komunikace napojené do následujících míst: 1) Prosek, Desenská 50.131356,14.496964 - Letňany, Tupolevova (slepá) 50.133729,14.500709 2) Staré Ďáblice, K Lomu 50.142347,14.48682 - Letňany, kruhový objezd Tupolevova x Veselská 50.142421,14.505301 (s propojením k slepé ulici k Baumaxu) 3) Prosek, Makedonská 50.130417,14.491729 - Ďáblice, Roudnická 50.132629,14.487695 Seřadil jsem dle priorit, jsem přesvědčen, že tisíce lidí v okolí mají právo na všechny tři. Věřím, že městské části s něčím takovým počítají. Vyzývám Hlavní město Prahu, aby zařídilo realizaci lávek a financovalo je, její komunikace tvoří bariéry. 1) Kdy se dočkám lávky od Proseka do Letňan? 2) Kdy se dočkám lávky ze Starých Ďáblic do Letňan? 3) Kdy se dočkám lávky z Proseka do Ďáblic? O odpovědi prosím Prahu 8, 9, 18 a Odbor dopravy MHMP.

Chybějící přechod v ulici Za Invalidovnou
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Za Invalidovnou
Za invalidovnou, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 05. 2016

V ulici Za Invalidovnou, mezi budovou Karlínské Invalidovny a kancelářského parku Futurama chybí přechod, který by navazoval na existující chodníky. Současná dopravní situace je tak nebezpečná.

Nebezpečný přechod přes Korunovační ulici (u Letenského nám.)
Zaslaný

Nebezpečný přechod přes Korunovační ulici (u Letenského nám.)
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 02. 2012

Tento přechod považuji za velice rizikový. Auta jedoucí velkou rychlostí z Veletržní ulice mají zelenou pro odbočení na přechod současně s chodci, kteří jej přecházejí. Chodci se tak často ocitají v konfliktních a nebezpečných situacích, kdy je auta ohrožují a najíždějí na ně. V blízkosti přechodu je ZŠ Korunovační, přechod používají často i rodiče s dětmi. Chtěla bych požádat o seřízení křižovatky tak, aby chodci nebyli ohrožováni odbočujícími auty. Děkuji Anna Hrabáková

Nebezpečné přechody v ul. Na Petřinách
Vyřešený

Nebezpečné přechody v ul. Na Petřinách
Na Petřinách, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2014

Velký provoz a nebezpečí pro chodce. Na celé délce ulice Na Petřinách není ani jedna světelná signalizace pro pěší. Na tom to exponovaném místě by byla potřeba, protože přes něj chodí děti do a ze školy, invalidi a důchodci nestačí přejít celý přechod, protože je nepustí buď tramvaje nebo auta.

Vadný semafor na křižovatce Jana Želivského/Olšanská (Praha 3)
Zaslaný

Vadný semafor na křižovatce Jana Želivského/Olšanská (Praha 3)
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 01. 08. 2015

Zelená na semaforu svítí jen cca 3 vteřiny. Přechod je velmi dlouhý a nejde to stihnout ani sprintem. Pokud jde starší člověk, nebo maminka s kočárkem, tak hlavní provoz se spustí když je ještě na silnici. Velmi nebezpečné.

Zrušený přechod přes Evropskou na Horoměřické.
Zaslaný

Zrušený přechod přes Evropskou na Horoměřické.
Evropská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 11. 2013

V rámci výstavby metra byl zrušen přechod, který má nejspíš v budoucnu nahradit podchod. Než bude podchod zprovozněn, musí chodci přelézat ploty, travnatý pás kolejí a pod. A i následné překonávání silnice mimoúrovňově je vůči chodcům nevstřícný způsob. Jak bude řešena bezbariérovost, netuším. Řešením je jednoznačně obnova přechodu(ů).

Omezení pohybu na náměstí Bratří synků
Zaslaný

Omezení pohybu na náměstí Bratří synků
nám. Bratří Synků, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 03. 2014

Na náměstí Bratří Synků je na tramvajové zastávce mezi jednotlivými tramvajovými pruhy umístěno zábradlí, které zamezuje pohodlnému přechodu na druhou stranu zastávky. Nejedná se o nijak extrémně frekventované nebo nepřehledné místo, například na Andělu nebo I. P. Pavlova je situace dopravně mnohem horší, a přesto tam mohou chodci pohodlně přecházet. Výsledkem tohoto opatření je dle vlastního pozorování jen to, že chodci zábradlí přelézají, nebo jej obchází v horní části tramvajových nástupišť (směr Michle), kde ovšem není přechod a chodci tak musí vstoupit do vozovky.

Zrušený přechod za Muzeem
Bez odpovědi

Zrušený přechod za Muzeem
Legerova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 08. 2015

V souvislosti se stěhováním Rádia Svobodná Evropa do současné nové budovy Národního muzea byl zrušen přechod přes Legerovu a jedinou spojnicí pro pěší z Vinohradské do centra zůstal nevábný podchod na druhé straně ulice. Domnívám se, že nebezpečí teroristického útoku přestěhováním Svobodné Evropy na tomto místě pominulo a že je tudíž možné odstanit betonovou zábranu a obnovit přechod.