Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vyřešený

Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vladycká, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 08. 2012

Dvě dopravní značky jsou zcela nesmyslně umístěny uprostřed chodníku a spolu se sloupy veřejného osvětlení tvoří dokonalý slalom a úzké místo např. pro kočárek. Předpokládám, že umístění nesplňuje ani normy pro slabozraké. Návrh řešení: značky umístit na blízké sloupy VO nebo mimo chodník (na tyči zahnuté směrem k vozovce).

Rozpadající se schodiště u metra Strašnická
Vyřešený

Rozpadající se schodiště u metra Strašnická
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 08. 2012

U autobusové zastávky Strašnická směrem na periferii je schodiště k podchodu pro pěší, kudy denně chodí stovky, ba tisíce lidí. ÚMČ Praha 10 a TSK je to ovšem jedno, takže nechává schody rozpadat a nereaguje na podněty veřejnosti. Místo je dost zanedbané - plakáty, plevel, výkaly. Věru výkladní skříň Prahy 10.

Neustálé parkování na zákazu v parku CH. G. Masarykové
Vyřešený

Neustálé parkování na zákazu v parku CH. G. Masarykové
Park Charlotty G. Masarykové, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 06. 2012

Auta nepřetržitě parkují na zákazu a vytvářejí nebezpečnou situaci pro chodce, cyklisty i ostatní řidiče.

Chodník přerušený zábradlím bez zjevného účelu
Vyřešený

Chodník přerušený zábradlím bez zjevného účelu
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 08. 2012

Pravděpodobně od dob stavby je chodník od jednoho z výstupů autobusové stanice přerušen železným zábradlím, které snad původně mělo bránit vstupu na staveniště (červené šipky na obr.). Nyní již léta chodník pokračuje i za zábradlím, dokonce je tam něco jako parková plocha (z druhé strany volně přástupná), zábradlí se však nikdo neobtěžoval odstranit. Brání mj. přístupu od policejní stanice k autobusům.

Rozpadající se chodník po rekonstrukci
Vyřešený

Rozpadající se chodník po rekonstrukci
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 03. 2012

Po rekonstrukci opraven úsek nad křižovatkou s Hradešínskou (obr...528) a ponechána počínající 'díra' na chodníku pod odbočkou do ulice Dykova obr P1240538). Proč nebylo opraveno v záruční době?

Oprava nebo raději rekonstrukce
Vyřešený

Oprava nebo raději rekonstrukce
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 05. 2012

Proběhla oprava silnice v ul. Chorvatské (úsek Korunní - Dykova) V současnosti probíhá oprava chodníku kolem opěrné zdi pod dětským hřištěm Sobotecká, avšak rozpadající se pražská mozaika na druhé straně ulice kousek pod odbočkou do ul Dykova zůstává bez povšimnutí. Nebylo by snad projevem dobrého hospodáře s veřejnými finančními prostředky nechat opravit i tyto necelé dva metry čtvereční, když je specializovaná firma v blízkosti 'co by dlažební kostkou dohodil'? Záruční oprava to sice tedy nebude, avšak pozdější rekonstrukce bude stát jistě více!

Chybějící kryt na chodníku u zastávky Práčská
Vyřešený

Chybějící kryt na chodníku u zastávky Práčská
Práčská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 07. 2012

Na chodníku u zastávky autobusu Práčská, směrem ze Záběhlic po pravé straně, chybí kryt – nebezpečí úrazu. Foto jsem poslala ÚMČ a nic se nestalo.

Radnice a bezbariérové přechody
Vyřešený

Radnice a bezbariérové přechody
Slovinská, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 16. 05. 2012

Možná by bylo dobré 'udržovat již jednou vybudovanou bezbariérovost'?!? Možná by také nájezdy vydržely více, kdyby přes ně nejezdila auta??

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Vyřešený

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 09. 2012

Dnes večer jsem měl na přechodu se světelnou signalizací na Francouzské ulici (mezi ulicemi Jana Masaryka a Máchova) zajímavý problém. Přišel jsem k přechodu, pro chodce svítila červená. Nevadí, zmáčknul jsem tlačítko. Rozvítila se nápis 'čekejte'. A tak jsem čekal. A čekal - asi 2 minuty. Pak už jsem neměl trpělivost a šel raději směrem k Máchově a Slovenské ulici a přešel jsem tam. Než jsem dál pokračoval Slovenskou ulicí, tak jsem se schválně ještě chvíli díval, jestli na semaforu naskočí zelená pro chodce, či ne. Nenaskočila. A ano, i když asi po třech minutách projela tramvaj (což ze zkušenosti vím, že možnost zelené pro chodce obvykle zablokuje), tak i minimálně minutu poté, co nikde nebyla žádná tramvaj vidět, stále pro chodce zelená nenaskočila. Pokud byla světelná signalizace mimo provoz - nevím, napadlo mě třeba, že by to mohlo být i úmyslně - třeba kvůli výluce metra A, aby náhradní linka XA nebyla zbytečně tak zdržována - určitě by signalizace měla být vypnuta úplně, nebo by na ní měl být přerušovaný oranžový signál. Ale toto? Jen to povede lidi k tomu, že takovéto světelné signály vůbec nebudou respektovat... Nezlobte se na mě, ale semafor, kde se na zelenou pro chodce i po stisknutí tlačítka chodcem čeká 4-5 minut (a kdo ví, jestli ne ještě daleko víc) podle mě nemá žádný smysl...

Přechod u Vinohradského divadla
Vyřešený

Přechod u Vinohradského divadla
nám. Míru, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2012

Přechod u Vinohradského divadla je jedním z nejvíce nebezpečných přechodů na Praze 2. Není na něm světelná signalizace a chodci tudíž mají přednost před auty. Vzhledem k tomu, že sem ale odbočují auta ve směru od Národního domu na Vinohradech, se často stává, že tyto auta chodcům přednost nedávají a jsou v rychlosti, kdy je i velmi těžké zpomalit v případě, že chodec již na přechodu je. Hrozí tím pádem riziko, jak pro chodce, tak pro řidiče auta, který by mohl strhnutím volantu ohrozit další životy včetně svého. Zaslechl jsem dokonce, že se zde událo již několik nehod. Navrhuji, aby byl přechod zrušen a došlo k jeho přesunutí směrem k Ibsenově ulici, kde by auta měla mít delší brzdnou dráhu a chodec tak byl viděn z větší vzdálenosti. Samozřejmě, že světelná signalizace na tlačítko pro chodce by situaci na tomto nově vzniklém přechodu vyřešila úplně. Plynulost provozu nesmí být argumentem, pokud je sázce zdraví lidí. Děkuji

Nebezpečné schody
Vyřešený

Nebezpečné schody
Košická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 08. 2012

Tyto schody čekají na to, až si zde někdo zlomí vaz - viz fotografie. Mimoto okolní křoví je zaneseno odpadky.

Zdevastovaný chodník Bělocerkevská
Vyřešený

Zdevastovaný chodník Bělocerkevská
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 03. 2012

Problém je část chodníku uprostřed ulice Bělocerkevská mezi dvěma přechody pro chodce. Povrch je rozježděný od parkujících aut. Na obou stranách jsou prohlubně plné bláta a cca polovina chodníku je pokryta vysokou vrstvou drnu. Odhaduji tak 30 let bez údržby :). V místě není problém jen chybějící dlažba chodníku, ale také chronicky parkující auta. Tato dvojice přechodů by si zasloužila celkovou obnovu. Ideálně bezbariérová úprava a sloupky proti parkování aut. Pohledem na satelitní mapu lze navíc zjistit, kudy si lidé krátí cestu a v ideálním případě přesunout přechod tam. Ale to už jsme mimo realitu dnešní Prahy.

Smazaný, špatně viditelný přechod
Vyřešený

Smazaný, špatně viditelný přechod
Studentská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 03. 2012

Přechod z cesty od NTK na druhý chodník je smazaný a téměř není vidět. Chybí také svislé značení, takže v zimě není vidět vůbec. Stejně vypadá i chodník blíž k Technické ulici u vjezdu do podzemního parkoviště.

Přerůstající vegetace do chodníku na křižovatce - Hostivař
Vyřešený

Přerůstající vegetace do chodníku na křižovatce - Hostivař
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 08. 2012

U křižovatky nedaleko OC Hostivař do chodníku přerůstá zeleň. Bez sehnuté hlavy tudy nemůže projít ani člověk střední postavy.

Chybějící komunikace
Vyřešený

Chybějící komunikace
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 06. 2012

Dobrý den, na parcele 1903/1, k.ú. Nusle, která se nachází před Arkádami Pankrác, je dnes jen neudržovaná pěšina s kamením a štěrkem. Považuji za tuto situaci za velmi neuspokojivou, protože se jedná o důležitý průchod územím. Chtěla bych Vás požádat o zvážení umístění chodníku na tento pozemek. Předem děkuji za Vaši odpověď S pozdravem Bc. Marie Medunová