Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit od nejnovějších
Zahrazená cesta pro pěší/cyklisty U Sluncové - Pod Plynojemem
Vyřešený

Zahrazená cesta pro pěší/cyklisty U Sluncové - Pod Plynojemem
U Sluncové, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 10. 2012

V souvislosti s tzv. 'Novým spojením' byla vybudována cesta pro pěší/cyklisty spojující Libeň (z ulice U Sluncové) s Žižkovem (ústí na tzv. šnekovi - bezbariérové rampě v ulici Pod plynojemem). Cesta je z libeňské strany přehražena betonovým blokem. Jinak je zcela dokončená a průchozí. Na straně ulice Pod plynojemem není nijak označeno, že je cesta uzavřená nebo neprůchozí. MČ Praha 8 byla o stavu cesty informována.

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyřešený

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 04. 2013

Takto vypadá cesta k metru, při dešti, přes kterou musí chodí skoro všichni obyvatelé na sídlišti Skalka. Je tam špatný sklon po opravě a TSK tvrdí, že nemá na opravu peníze

Nebezpečí u ostrůvků tramvaje OD Petřiny, u ZŠ Petřiny-sever
Vyřešený

Nebezpečí u ostrůvků tramvaje OD Petřiny, u ZŠ Petřiny-sever
Na Petřinách, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 09. 2014

Problematické ostrůvky tramvaje OD Petřiny a přechody v ulici Na Petřinách K žádnému z ostrůvku tramvajové zastávky Obchodní dům Petřiny nevede bezpečná cesta pro chodce, zebra nevede přímo na ostrůvek. Zebra je umístěna dále, z ostrůvku je možné dostat se k zebře pouze krkolomně po tramvajovém pásu - jakémsi označeném rantlíku, který je mnohem užší než již tak úzký ostrůvek. Dostat se na ostrůvek tramvaje směrem na Hradčanskou může znamenat dobrodružnou mnohametrovou cestu mezi tramvajemi a auty. Situace je o to horší, že chodec jde souběžně s tramvají a auty, tramvaje i auta jedou ze směru v zádech (chodec má tramvaj po levé ruce, auta po pravé). V případě, že se chodec dostane ke konci ostrůvku musí se vyhnout sloupku značení, snadno tak přesáhne tak nad koleje nebo vozovku (a může být zachycen autem či tramvají). I sama cesta po zebře z chodníku na chodník přes tramvajový pás je dobrodružství. V některém okamžiku můžou jet i auta vedle sebe ve více pruzích. V jistém okamžiku je také například třeba čekat až přejede tramvaj, v zádech pak jedou auta, ale není dost místa na čekání, jede-li současně tramvaj a auta. Kromě toho chybí mřížka na jednom rantlíku, chodec nemá kam vybočit, jen do kolejí či vozovky. V okolí OD Petřiny není široko podchod či světelný přechod, i některé další přechody v této ulici jsou jsou hodnoceny jako nebezpečné a problematické (viz též podněty na tomto portálu…) Přitom zastávka OD Petřiny je nebližší tramvajovou zastávkou škole ZŠ Petřiny-sever.

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Vyřešený

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 03. 2012

Na cyklostezce kolem Vltavy je to jedno z ne moc bezpečných míst hlavně v létě, kdy je na chodníku hodně pěších a cyklistů. Je to zúžené místo kvůli budce, kde lidi mohou čekat na tramvaj a které bylo bohužel ještě víc zúženo myslím v minulém roce, kdy se tam objevilo zábradlí. To bylo hloupě umístěno - mohlo být podle mě až u silnice, teď tam brání pro vyhýbání se. Dívám se na to z pozice cyklisty, když jedu směrem do centra tak nevidím, jestli je někdo v budce, protože je tam reklama. Minimálním řešením by bylo alespoň odstranit tu reklamní plochu na budce anebo posunout to zábradlí víc k silnici. Zrovna, když jsem místo dnes fotil, tak jeden pán seděl v budce, což ale není kvůli té pitomé reklamě vidět.

Chodník přerušený zábradlím bez zjevného účelu
Vyřešený

Chodník přerušený zábradlím bez zjevného účelu
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 08. 2012

Pravděpodobně od dob stavby je chodník od jednoho z výstupů autobusové stanice přerušen železným zábradlím, které snad původně mělo bránit vstupu na staveniště (červené šipky na obr.). Nyní již léta chodník pokračuje i za zábradlím, dokonce je tam něco jako parková plocha (z druhé strany volně přástupná), zábradlí se však nikdo neobtěžoval odstranit. Brání mj. přístupu od policejní stanice k autobusům.

Zastávka Kubánské náměstí
Vyřešený

Zastávka Kubánské náměstí
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 09. 2013

Zastávka a její bezprostřední okolí je zaneřáděné, nikdo jej pravidelně neudržuje, u stojanu s jízdním řádem schází koš na odpadky. Místo působí dosti zanedbaně. Navzdory dotčeným reakcím úředníků MČ Praha 10 na podnět, kdy bylo na této zastávce před několika měsíci velké lidské lejno, bohužel nedošlo ke zlepšení stavu zastávky. Úředníkům totiž nejspíš uniká, že vzhledem k tomu, že právě na této zastávce třikrát do týdne vystupují lidé mířící na (akciovou společností patřící MČ Praha 10 provozované) farmářské trhy na Kubánském náměstí, měli by se o tyto prostory také odpovídajícím způsobem starat, nebo zajistit jejich údržbu DPP / JC Decaux.

Křoví bránící ve výhledu u přechodu v ulici Slivenecká
Vyřešený

Křoví bránící ve výhledu u přechodu v ulici Slivenecká
Slivenecká, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2013

Dobrý den, na křižovatce ulic Slivenecká a Kosořská, u zastávky autobusu č.120 směr Na Knížecí, je křoví bránící ve výhledu. Občasné zastřižení nestačí, za křovím nejsou po čase vidět ani dospělí. Navrhuji jeho úplné odstranění. Ideálním řešením by bylo umístění betonového zátarasu, aby se zabránilo případnému parkování vozidel na tomto místě. Děkuji. S pozdravem Jitka Krejčí

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Vyřešený

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 11. 2013

Na pozemku před Českou televizí nedodržují parkující auta předepsanou vzdálenost od přechodů, často dokonce parkují přímo na přechodech. Situace je každý den podobná. Nikdy jsem si nevšiml pokutujících strážníků nebo odtahů. Prosím o pravidelné kontroly a postihování nebezpečného a bezohledného parkování.

Rozbitý a zarostlý chodník na Nuselské
Vyřešený

Rozbitý a zarostlý chodník na Nuselské
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 07. 2016

Rozbitý a zarostlý chodník na Nuselské.

Zanedbaná cesta v Přírodní památce Školní vrch
Vyřešený

Zanedbaná cesta v Přírodní památce Školní vrch
Nad kostelem, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 03. 2018

Cesta, která prochází PP Školní vrch, je značně poškozená. Stupně (v horní části) a dlažba jsou v takovém stavu, že chůze po nich je náročná až nebezpečná. Z opěrné zdi trčí skoby. V horní části je zbytek pletiva plotu. Podél cesty je přírodní památka, která je bohužel poměrně dost zarostlá a plná odpadků. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí Dobešky a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby.

Zablokovaná ulice Vltavanů
Vyřešený

Zablokovaná ulice Vltavanů
Vltavanů, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 15. 06. 2015

Zablokovana ulice Vltavanu zabranou, ceduli zakaz vjezdu, soukromy pozemek. Zabrana navazuje na areal Golf & country club Hodkovicky a.s. Cestu vyuzivaji cykliste, bruslari, bezci i chodci, jako alternativu k cyklostezce vedouci aleji podel Vltavy. Nyni je prujezd zcela znemoznen.

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Vyřešený

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2012

Auta stávají před přechodem pro chodce (hodně frekventovaný přechod!). Na obou stranách přechodu. Automobil na fotografii tam stojí každý den kolem 9:00.

Přechody na křižovatce Českobrodská x Rožmberská
Vyřešený

Přechody na křižovatce Českobrodská x Rožmberská
Českobrodská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 06. 2012

Všechny přechody mají vysoké obrubníky. Ten přes Českobrodskou navíc nemá zebru v kompletní délce. Jedná se dle všeho o tzv. vybranou komunikační síť a tudíž kompetenci odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy. 1) Kdy bude zebra kompletní? 2) Kdy budou obrubníky skoseny? Předem děkuji za řešení.

Zarostlý chodník na Vinohradské
Vyřešený

Zarostlý chodník na Vinohradské
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 11. 2012

Chodník před domem na Vinohradské třídě č. 130 je rok co rok zarostlý poměrně vysokým plevelem. Je to výmluvná ukázka toho, jak mizerná péče o chodníky je v Praze i na takto frekventovaném místě - místo toho, aby se okraje chodníků průběžně kantovaly a plevel neměl vůbec šanci vyrůst, neděje se tak vůbec a plevel se může nerušeně vysemenit a napřesrok zase znovu...

Katastrofální stav chodníku okolo domu 2856-60 v Jetelové
Vyřešený

Katastrofální stav chodníku okolo domu 2856-60 v Jetelové
Jetelová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 05. 2013

Na severní straně bytového domu (115 bytových jednotek)je stav chodníku ve velmi špatném a nebezpečném stavu pro kočárky, invalidní vozíky a chůzi seniorů. Není opravován již 45 let. Přestože není u hlavní komunikace, je hojně využíván. Z jižní strany, u domu 2860, je prohlubeň, která za dešťů je zalitá vodou a znepříjemňuje vstup do domu. Celý chodník z jižní strany zarůstá travou a též není udržován.