Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit od nejnovějších
Nebezpečný, špatně viditelný a neosvětlený přechod
Vyřešený

Nebezpečný, špatně viditelný a neosvětlený přechod
Kutnohorská, Praha - Dolní Měcholupy

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 02. 2012

Daný přechod je v noci neosvětlený a pro auta i za dne špatně viditelný. Auta zde jezdí zvýšenou rychlostí a přecházet tento přechod je hrou o život. Auta často brzdí na poslední chvíli nebo chodci vyděšene uskakují autům, která přechod nezaznamenala a neměla ani čas brzdit. Všechny přechody v Dolních Měcholupách jsou osvětlené s retardery před i za přechodem, aby auta přechod včas viděla a byla nucena zpomalit. Na tento přechod se však nemyslelo a jelikož je v té oblasti jediný, kterým se dá přejít na druhou stranu silnice, místní obyvatelé jsou nuceni denně riskovat své životy bez možnosti jiné cesty. S rozvojem oblasti Malý Háj je zde stále více a více nových obyvatel a problém se dotýká čím dál větší skupiny lidí.

Nebezpečný přechod na křižovatce ulic Ankarská a Na Petřinách
Vyřešený

Nebezpečný přechod na křižovatce ulic Ankarská a Na Petřinách
Ankarská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 01. 2014

Vozovka je široká, auta na přechod vjíždějí ze 3 směrů. Těsně za přechodem začíná odbočovací pruh k odbočení vlevo do ulice Na Petřinách, před přechodem je tento prostor vyznačen šikmými pruhy na vozovce. Auta však na tento prostor vjíždějí a fakticky tak tvoří tříproudovou vozovku. Často se stává, že jeden řidič chodci dá přednost, další však nikoliv, auta se běžně pohybují mezi chodci. Dochází k nepřehledným a nebezpečným situacím, zvláště pro rodiče s dětmi navštěvující blízkou mateřskou školku v Dusíkově ulici a pro starší lidi. Problematická je však celá křižovatka, časté jsou také srážky aut, případně auta a tramvaje. Řešením by mohla být světla, zpomalovací prahy či jiná technická řešení. Dočasně by pomohla alespoň přítomnost strážníka v době, kdy rodiče vodí děti do školky a ze školky.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Malostranské parkoviště
Vyřešený

Malostranské parkoviště
Malostranské nám., Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2013

Je správně, aby jeden z nejcennějších prostorů Prahy sloužil jako odkladiště aut? Jsem přesvědčen o tom, že většině Pražanů to nepřijde normální. Volná plocha, místo setkávání, trhy, lavičky, stromy, předzahrádky. Praha 1 udělala loni v dubnu dobré kroky, pěší zóna se rozšířila na Malém náměstí či spodku Václavského, zaslepila se pro auta Jindřišská. Pokračujte prosím v pozitivním trendu. Méně aut zde pomůže i plynulosti tramvají v Karmelitské a Letenské ulici. Kdy bude parkoviště na Malostranském náměstí zrušeno? Případně, co tomu brání? Otázku adresuji na Odbor dopravy MČ Praha 1.

Nebezpečný přechod přes ulici Budějovická, u metra Kačerov
Vyřešený

Nebezpečný přechod přes ulici Budějovická, u metra Kačerov
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2013

Na frekventované komunikaci řidiči (především v klesání) ignorují chodce, kteří hodlají přecházet. Přechod propojuje zástavbu s dopravním uzlem Kačerov a je velmi využívaný jak dětmi (např. z blízké ZŠ a MŠ a od r. 2016 také osmiletého gymnázia sv. Augustina), tak staršími lidmi. Místo je nutné zklidnit a upravit tak, aby chodcům bylo umožněno bezpečně silnici přejít. Ze dvou přechodů, které v místě existují, se jedná o ten spodní, jižní, který je chodci více využíván. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ sv. Augustina v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Vyřešený

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 02. 2012

Na zminovanem prechodu pro chodce v ulici Na Hrebenkach neni zaveden bezbarierovy pristup pro vozickare. Na tomto prechodu je obrubnik navic velmi vysoky! Tento prechod je velmi frekventovany a lide pres nej chodi, kdyz jdou do Kinskeho zahrad...Bezbarierovy pristup by pomohl nejen vozickarum, ale take maminkam s kocarky. Dekujeme za kladne vyrizeni.

Havarijní stav chodníku na rohu ulic Hornokrčská - Valtínovská
Vyřešený

Havarijní stav chodníku na rohu ulic Hornokrčská - Valtínovská
Hornokrčská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 01. 2013

Chodník je v místě velmi nerovný, použito několik druhů stavebního materiálu, chybí vrchní obrusná vrstva asfaltu. Na místě hrozí úraz. Chodník využívají také děti a rodiče z blízké ZŠ a MŠ a od r. 2016 také osmiletého gymnázia sv. Augustina. Maminky s kočárky mají problém projet a nelze si pomoci ani přechodem na protější stranu, tam chodník není vůbec. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ sv. Augustina v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Zúžený chodník naproti Masaryčce
Vyřešený

Zúžený chodník naproti Masaryčce
Havlíčkova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Těsně před křižovatkou s Hybernskou je v naproti nádraží zúžen chodník kvůli několika málo parkovacím místům. Dva chodci mají problém se tu vyhnout, o kočárcích a vozíčkářích nemluvně. Ti jsou bez šance. Jsou důležitější tisíce chodců, kteří tudy denně projdou nebo tři parkovací místa zelené zóny? Předem děkuji za vyřešení.

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Vyřešený

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Tento přechod přes Radlickou musí překonávat většina dětí navštěvujících dvě blízké základní školy. Přechod je velmi nebezpečný, neboť je v zatáčce a pozornost řidičů navíc rozptyluje velké množství obrovských megaboardů umístěných přímo u semaforů. Auta tu běžně projíždí na červenou. V minulosti je tu evidováno i těžší zranění dítěte. Chodec musí velmi dlouho čekat na zelenou a pak překonat během pár vteřin čtyři pruhy. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ Jinonice v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Nebezpečné přechody v ul. Na Petřinách
Vyřešený

Nebezpečné přechody v ul. Na Petřinách
Na Petřinách, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2014

Velký provoz a nebezpečí pro chodce. Na celé délce ulice Na Petřinách není ani jedna světelná signalizace pro pěší. Na tom to exponovaném místě by byla potřeba, protože přes něj chodí děti do a ze školy, invalidi a důchodci nestačí přejít celý přechod, protože je nepustí buď tramvaje nebo auta.

Parkování na chodníku
Vyřešený

Parkování na chodníku
Vladivostocká, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 12. 2012

Auta parkujíci za bílou čárou, tedy často přes celý chodník. Vzhledem k nedaleké MŠ a ZŠ je tato trasa navíc často používaná rodiči s kočárky, kterým takto zaparkovaná auta komplikují důstojný průjezd.

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Vyřešený

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 02. 2012

Není přechod pro chodce, je stále slibován na křižovatce ul. Švehlova a Vladycká, přecházejí zde senioři do Lidlu a děti do školy!!!!

Chybějící přechod Florenc-Těšnov
Vyřešený

Chybějící přechod Florenc-Těšnov
Ke Štvanici, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2012

Na křižovatce Sokolovská-Ke Štvanici jsou celkem tři světelné přechody. Když ale člověk chce přejít směrem na Těšnov, musí přejít všechny tři, protože na jedné straně přechod chybí. Dlouhé intervaly způsobují, že jsou lidé nuceni čekat vždy několik minut a v důsledku toho raději přecházejí na červenou, což je v případě dvouproudé, respektive jednoproudé a tramvajové silnice velmi nebezpečné. Řešením by mohlo být vybudování čtvrtého přechodu.

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Vyřešený

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 04. 2012

Chodník vedoucí ze sídliště k metru v ulici Ke Strašnické nenavazuje na chodník v Gutově / V Rybníčkách, takže pěší musejí chodit po blátě. Jedná se o dost frekventované místo, chodí tudy obyvatelé sídliště a také cestující, kteří jdou na metro od vlakové a tram. zastávky Nádraží Strašnice. Ačkoli se MČ Praha 10 chlubí svoj tzv. Strategií pro veřejná prostranství a Mezinárodní chartou chůze, ke které přistoupila v létě roku 2010, realita na Praze 10 vypadá jinak. Úřad na žádosti o úpravu tohoto místa nereaguje.

Stromy či trávník u zastávky Průběžná
Vyřešený

Stromy či trávník u zastávky Průběžná
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2013

U tramvajové zastávky Průběžná (ulice V Olšinách) na Praze 10 je zcela zbytečně ponechaný široký pás asfaltu bez jakéhokoliv využití. Vysázením stromů a zatravněním by vzrostl jak komfort čekajících na tramvaj tak především obyvatel domů u této velice rušné (a tedy hlučné a prašné) křižovatky.