Filtr podnětů



Vyřešené, Jiné, Praha 22

Seřadit podle počtu hlasů
Nefunkční osvětlení pro chodce ulice Přátelství
Vyřešený

Nefunkční osvětlení pro chodce ulice Přátelství
Přátelství, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 01. 2019

Přechod pro chodce u Labe Press před kruhovým objezdem před Uhříněvsí. Lampy jsou přítomny, bohužel nefunkční...netuším proč.... Přechod je nepřehledný a bez osvětlení velmi nebezpečný. Zejména brzy ráno a v pozdějších odpoledních hodinách chodí z okolí lidé do práce a z práce, oblečení mají často bez reflexních prvků ...

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Vyřešený

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Nové náměstí, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Jedná se o světelný přechod u Lékařského domu směrem k Radnici přes ulici Přátelství (GPS: 50.031761, 14.598617). Po nedávné rekonstrukci odvodňovacích žlab mezi vozovkou a chodníkem jsou tyto nové žlaby také součástí stávajícího přechodu pro chodce na Novém Náměstí na straně u Radnice (obr. 1). Tyto betonové žlaby však mají moc široké odtokové mezery a i tím, že jsou mezery ve směru přechodu umístěné podélně, jsou tímto velmi bariérové pro uživatele invalidních vozíků. Do těchto mezer totiž přesně a snadno zapadnou malá přední kola mechanických vozíků a nedá se bez pomoci vyprostit. Díky tomu je přechod pro chodce = vozíčkáře nebezpečný a nepoužitelný. Před rekonstrukcí byly použity jiné s menšími odtokovými mezerami (pravděpodobně kovové, možná plastobé), podobné některým z nově použitých vpustí (obr. 2).