Filtr podnětů



Vyřešené, Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Krátká zelená na přechodu u zast. Biskupcova
Vyřešený

Krátká zelená na přechodu u zast. Biskupcova
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 09. 2014

Dobrý den. Po delší rekonstrukci křižovatky ulic Želivského a Jeseniova, která byla pravděpodobně vedena i snahou zlepšit bezpečnost křižovatky (zrušené odbočení aut vlevo ze Želivského do Jeseniovy) byly dne 18. 9. 2014 znovu zprovozněny semafory na přechodu pro chodce u zastávky tram. Biskupcova. Oproti stavu před rekonstrukcí je nyní trvání zelené nastaveno tak krátce, že i rychle jdoucí (poloběžící) chodec nemá šanci na jednu zelenou přejít celou ul. Želivského a uvízne na jednom z ostrůvků u tramvajových zastávek u dalšího semaforu, tedy na místě, cca 1,5 metru širokém, kde z jedné strany jezdí tramvaje a ze strany druhé rychle jedoucí auta (mnohdy kamiony) ve dvou pruzích. Většinou je tam lidí víc (vč. dětí a kočárků) a je to teď mnohem nebezpečnější než před rekonstrukcí. Žádám o nápravu tohoto nesmyslu.

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Vyřešený

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 09. 2012

Dnes večer jsem měl na přechodu se světelnou signalizací na Francouzské ulici (mezi ulicemi Jana Masaryka a Máchova) zajímavý problém. Přišel jsem k přechodu, pro chodce svítila červená. Nevadí, zmáčknul jsem tlačítko. Rozvítila se nápis 'čekejte'. A tak jsem čekal. A čekal - asi 2 minuty. Pak už jsem neměl trpělivost a šel raději směrem k Máchově a Slovenské ulici a přešel jsem tam. Než jsem dál pokračoval Slovenskou ulicí, tak jsem se schválně ještě chvíli díval, jestli na semaforu naskočí zelená pro chodce, či ne. Nenaskočila. A ano, i když asi po třech minutách projela tramvaj (což ze zkušenosti vím, že možnost zelené pro chodce obvykle zablokuje), tak i minimálně minutu poté, co nikde nebyla žádná tramvaj vidět, stále pro chodce zelená nenaskočila. Pokud byla světelná signalizace mimo provoz - nevím, napadlo mě třeba, že by to mohlo být i úmyslně - třeba kvůli výluce metra A, aby náhradní linka XA nebyla zbytečně tak zdržována - určitě by signalizace měla být vypnuta úplně, nebo by na ní měl být přerušovaný oranžový signál. Ale toto? Jen to povede lidi k tomu, že takovéto světelné signály vůbec nebudou respektovat... Nezlobte se na mě, ale semafor, kde se na zelenou pro chodce i po stisknutí tlačítka chodcem čeká 4-5 minut (a kdo ví, jestli ne ještě daleko víc) podle mě nemá žádný smysl...

Kdyby hloupost kvetla ... (tlačítka pro nevidomé)
Vyřešený

Kdyby hloupost kvetla ... (tlačítka pro nevidomé)
Limuzská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 04. 2012

Kdyby hloupost kvetla, tak by křižovatka Limuzská (Úvalská) x Černokostelecká v Praze 10 byla nejhezčí botanickou zahradou. Proč ? Přes Černokosteleckou je přechod na křižovatce řízen tlačítky pro chodce, které po určitém čase přepne semafory pro chodce na zelenou. Přes Limuzskou a Úvalskou tlačítka na kraji přechodu nejsou, zelená je spouštěná automaticky. Jsou tu však navíc tlačítka v modré skříňce označená 'Tlačítko pro slepce', které spouští zvukový signál. Nedávno rekonstruovaná signalizace, bylo myšleno i na hendikepované. Potud je vše v pořádku. V čem je tedy problém ? Tlačítka pro slepce jsou na ostrůvku uprostřed vozovky (!!!) a ne na začátku přechodu. Tudíž slepec musí přejít do poloviny vozovky 'klasicky' a když to náhodou zvládne, za odměnu si může na druhou půlku vozovky pomoci zvukovým signálem. Kdo tento nesmysl projektoval? Kdo projekt schválil? Kdo podepsal kolaudaci? Není tam to tlačítko jen proto, aby na křižovatku byla nějaká dodatečná dotace z EU na pomoc hendikepovaným ?