Filtr podnětů



Vyřešené, Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Vyřešený

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 11. 2016

Tramvajová zastávka Průběžná je sice opravená a vypadá konečně k světu, ale přechody na ní vedoucí nestojí opravdu za nic. Je skvělé, že se křižovatka stala 'chytrou', dříve ale rozhodně byla lepší. Dnes zde tramvaje (i půl minuty) čekají na semaforu jak při příjezdu na zastávku, tak při odjezdu (ze všech stran), přednost před nimi dostávají i auta odbočující doleva a kdo ví co ještě. Tramvaj to zdrží opravdu i o minuty a to je podle mě hrozné. Prosím o pokus o vyřešení a za všechny snahy děkuji. (fotografie není má, je pouze ilustrační a pochází ze serveru verejneprostory.cz - http://bit.ly/2ggcEHN)

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Vyřešený

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Vyřešený

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Na světelné signalizaci na přechodu pro chodce přes ulici Nuselská k ZŠ Mendíků svítí zelená pouhé 4 sekundy. Zdatní chodci stihnou na zelenou dojít maximálně do poloviny vozovky, méně výkonní jedinci, třeba o holích, sotva do třetiny. Požaduji prodloužení zeleného signálu.

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Vyřešený

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce, a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky, nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou, se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné, ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Vyřešený

Nefunkční semafor pro chodce v ulici Václava Sedláčka
Václava Sedláčka, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 06. 2016

Na přechodu v ulici Václava Sedláčka nesvítí na semaforu pro chůzi směrem Budějovická zelený panáček, takže v době, kdy se má přecházet na semaforu nesvítí nic.

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Vyřešený

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Hostýnská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2018

Na křižovatce Počernická-Hostýnská již 3 dny nefungují semafory, které jsou zcela nové, byly zprovozněny před začátkem školního roku. Situace je velmi nebezpečná z důvodu přecházení velkého množství dětí ze ZŠ Hostýnská. Ráno kolem půl osmé je zde velmi silný automobilový provoz. Bohužel nefunguje ani pokyn nalepený na semaforu, že je možné použít tlačítko pro přecházení i při vypnuté signalizaci. Pokud nelze semafory rychle opravit, bylo by možné zajistit hlídku městské policie, která by alespoň v ranních hodinách (7:20-8 hod.) dohlížela na bezpečnost na tomto přechodu?

Neviditelny semafor na Hadovce
Vyřešený

Neviditelny semafor na Hadovce
U Hadovky, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 09. 2012

V ramci budovani metra jezdi auta po tramvajovem pasu. Momentalne je to tak, ze auta ktera jedou dolu po Evropske, mijeji semafor po pasu. Timpadem vubec nevidi ze maji cervenou a tak vyrazne ohrozuji chodce, zejmena ty u dalsiho prechodu.

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Vyřešený

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Na Florenci, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 09. 2016

Na křižovatce Na Florenci X Na Poříčí dlouhodobě nesvítí semafory. Jde o rozlehlou a rušnou křižovatku, přecházení je zde velmi nepříjemné, auta mají sama co dělat se sledováním tramvají, odbočujících autobusů a dalšího dění. A do toho chudáci my, chodci, kteří se snažíme najít mezeru v provozu, kdy se nevalí auto samo rychle vyklízející křižovatku před tramvajemi. Proč jsou semafory mimo provoz? Kdy budou opět fungovat? Děkuji.

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.

Nebezpečné přechody pro chodce v ulici V Olšinách
Vyřešený

Nebezpečné přechody pro chodce v ulici V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 10. 2016

Chybné nastavení semaforů na křižovatce ulic V Olšinách x Pod Rapidem a V Olšinách x Průběžná. Zelená pro chodce je ve stejný okamžik, jako zelená pro vozidla odbočující doleva, kteří projíždí zmíněnými přechody. Řidiči i přes varovný oranžový signál chodce (a svou povinnost) nedávají chodcům přednost. Situace se zhoršila po rekonstrukci tramvajové zastávky Průběžná. Řidiči zejména ve směru Průběžná - v Olšinách (č. 3 na obr.) směrem do centra byli zvyklí, že chodci v okamžiku, kdy vjeli do vozovky, měli červenou a jezdí po paměti. Stejně nebezpečné jsou i ostatní křižovatky. Dne 18.10.2016 se na jednom z přechodů stala vážná dopravní nehoda - byl sražen 79 letý chodec, který musel být hospitalizován. Situace opakovaně a bezvýsledně hlášena obyvateli okolních domů na Magistrát hl .m. P.

Nebezpečný přechod Jana Želivského / Vinohradská (Izraelská)
Vyřešený

Nebezpečný přechod Jana Želivského / Vinohradská (Izraelská)
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 04. 2012

Nově zbudovaný přechod řízený světelnou signalizací umožní chodci přejít jen do poloviny komunikace z důvodu tramvajového pásu. Na nově zbudovaném ostrůvku uprostřed je nedostatek místa a maminka s kočárkem je ohrožena jak projíždějcími vozidly, tak tramvají (nedostatatečná velikost). Ostrůvek je krajně nedostačujcí a nebezpečný už tím že zasahuje do pruhu vozovky. Prosím tímto o sjednocení světelné signalizace na přechodu, aby člověk nebyl zastaven na tomto ostrůvku.

Krátký interval semaforu na Štefánikově mostě
Vyřešený

Krátký interval semaforu na Štefánikově mostě
Štefánikův most, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 07. 2015

Zelené světlo na přechodu pro chodce přes Štefánikův most na straně u Letenského tunelu svítí velmi krátkou dobu. I při rychlé chůzi se dostanu jen do poloviny vozovky. Pokud se přechází směrem na Nábřeží Kapitána Jaroše, tak to nevadí, chodec přejde dřív něž začnou najíždět auta odbočující na most. V opačném směru se však chodec dostává do kolize (a na semaforu už je červená) s odbočujícími auty, jejichž řidiči si myslí, že přechází na červenou.

Nastavení semaforu na Malešickém náměstí
Vyřešený

Nastavení semaforu na Malešickém náměstí
Malešické nám., Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 02. 2015

Před několika měsíci proběhla Malešickém náměstí instalace semaforu. Očekávané pozitivní změny však vystřídalo zklamání. Semafor je nastaven zvláštním způsobem. Po stisknutí tlačítka pro chodce, je třeba vyčkat až přejedou všechna vozidla a teprve poté pustí semafor chodce na přechod. Při hustém provozu, který je v tomto místě prakticky po celý den, musí chodec čekat mnoho minut, než se objeví zelená. Kýžený efekt bezpečnějšího a rychlejšího zdolání přechodu se nedostavil, ba naopak. Mnoho lidí přebíhá na červenou. Může mi, prosím, někdo kompetentní vysvětlit proč je semafor takto nastaven?

Nefunkční tlačítko pro chodce - Balabenka
Vyřešený

Nefunkční tlačítko pro chodce - Balabenka
Sokolovská, Praha 8

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 04. 2015

Tramvajová zastávka Balabenka ve směru od Palmovky ústí na tramvajovém ostrůvku uprostřed čtyřproudé ulice. Pro chodce je na tomto ostrůvku tlačítko, které bohužel nefunguje. Odvážnější tuto velmi rušnou křižovatku přebíhají, já, o berlích, musím čekat, až tlačítko zmáčkne někdo z druhé strany.