Filtr podnětů



S odpovědí

Seřadit podle počtu hlasů
Díra u poklopu v blízkosti ulice Cafourkova
S odpovědí

Díra u poklopu v blízkosti ulice Cafourkova
Cafourkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 02. 2020

Kanál, u jehož poklopu je díra, se nachází v bezprostřední blízkosti dětského hřiště. Díra je natolik velká,že malému dítěti by v ní snadno uvízla noha a nevím,zda by ho okolí vůbec udrželo.

Nebezpečný svažující se chodníček
S odpovědí

Nebezpečný svažující se chodníček
Práčská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2020

Dobrý den, obracím se na vás s následující prosbou. U nově postavené části Sídliště Práčská, Praha 10 - Záběhlice vznikla malá kavárnička. Za pěkného počasí je na venkovním posezení před kavárnou rušno. Nachází tam občerstvení i rodiny s malými dětmi, vracející se z výletů. Od tohoto posezení vede k místnímu chodníku svažující se chodníček Obr.1. V minulém roce jsem z protějšího chodníku, od stanice autobusu Záběhlická škola, viděl dvě tříleté děti jezdící na odrážedlech, které se chystaly „sjet kopeček“. Naštěstí si to včas rozmyslely a jeli ke stolku rodičů. Kopeček, jak vidíte na fotce, ústí bez jakékoli zábrany přímo do silnice. Auta a autobusy, které tu ve velké míře jezdí, nemají šanci zabrzdit, když se před nimi ocitne dítě na odrážedle nebo na kolečkových bruslích. Stíní jim v tom i silný strom. Je to jen otázka času, kdy dojde k nehodě. Děti jsou nevyzpytatelné. Pokoušel jsem se zařídit instalaci jednoduché zábrany. Podobné, jako je hned vedle Obr.2. Obrátil jsem se tedy na Úřad městské části Praha 10, „Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje. Odpověděla mi paní Jitka Čuřínová, vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu. Sdělila mi, že zábranu musí postavit vlastník pozemku a že mu při instalaci vyjdou vstříc. Sdělila mi, že vlastníkem pozemku, chodníku podél Práčské parc. č. 712/28 je Hlavní město Praha. Pod správou to má Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Obrátil jsem se tedy na Oblastní správu východ, paní Zuzanu Kriesmanovou. Ta mně odkázala zpět na Odbor dopravy MČ Praha 10 s tím, že o „bezpečnost zákazníků kavárny se má postarat provozovatel kavárny“. Tato situace však s bezpečnosti zákazníků kavárny vůbec nesouvisí. Podobný nápad, sjet kopeček, měl i jeden asi osmiletý chlapec, kterého jsem na skyboardu zahlédl v době, kdy byla kavárna zavřená, a skončil na silnici. Naštěstí v tu chvíli nic nejelo. Na www stránkách jsem našel informaci o vaší společnosti, která se snaží v takových situacích pomoct. Obracím se tedy na vás s prosbou, zda byste mohli i v tomto případě pomoci. Instalace takové zábrany není nákladná a může předejít lidskému neštěstí. Pokud bych vám mohl být v tomto případě nějakým způsobem nápomocen, rád pomůžu. Děkuji vám a přeji hezký den. Petr Hříbek

Hluboký výmol v celkově rozbitém chodníčku nad parkem Jezerka
S odpovědí

Hluboký výmol v celkově rozbitém chodníčku nad parkem Jezerka
Družstevní ochoz, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2020

V prudkém svahu vedoucím z parku Jezerka do ulice Družstevní ochoz se na křížení chodníčků nachází hluboký výmol, jehož překonání při cestě do kopce např. s kočárkem vyžaduje (i vzhledem k výraznému sklonu svahu) téměř nadlidské úsilí. Výmol již před několika měsíci nahlášen přes aplikaci zmente.to, bohužel bez odezvy příslušného orgánu. Opravu by si vzhledem k míře rozdrolenosti, vzdouvání a rozpraskanosti žádal celý chodníček (ostatně i ty zbylé v tomto svahu nad parkem), ale skutečně akutní opravu potřebuje zmíněný výmol.

Poškozené schodiště do podchodu – Kamýcká ul.
S odpovědí

Poškozené schodiště do podchodu – Kamýcká ul.
Kamýcká, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2020

Na strmém schodišti chybí několik kamenných desek a hrozí nebezpečí pádu.

Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2020

Denně (již několik let) přebíhá přes ulici Libockou na autobusovou stanici 'Litovický potok' obousměrně okolo 300 osob vč, dětí školního věku, důchodců!!! Jedná se o velmi motoristicky frekventovaný a nebezpečný úsek. Od zastávky je sice 300m vzdálený přechod (k Restauraci Fabiano), ale ten je téměř nevyžívaný, neb je lokalizován zcela mimo zastávku 'Litovický potok'. V těsné blízkosti je Dům s pečovatelskou službou, lékař, a 95 % místních obyvatel a návštěvníků denně riskuje život při přebíhání/dobíhání autobusu (191, 168, 108). Je jen otázkou času, kdy dojde na tomto místě k vážnému střetu vozidla s chodcem. Prosíme o iniciaci zřízení přechodu pro chodce z ulice U stanice - autobusová zastávka 'Litovický potok'

Propadající se dláždění před OC Lužiny
S odpovědí

Propadající se dláždění před OC Lužiny
Archeologická, Praha 13

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2020

Na prostranství před OC Lužiny v ulici Archeologická na Praze 13 se už dlouhou dobu propadá dláždění. Jednotlivé bloky se při došlapu hýbou. Pohyb chodců je zde velice nepříjemný, taktéž jízda s kočárkem je znesnadněna. Místo je velice frekventované. Při deštích se v prohlubních dělají velké kaluže.

Chodník k Albertu na Veronské náměstí
S odpovědí

Chodník k Albertu na Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 02. 2020

Propadlý chodník v celé šířce, neustále se tam drží bláto, voda a listy. Lidi se tomu vyhýbají a obchází z obou stran po trávníku, stejně tak i kočárky, cyklisté atd. Celý tento chodnik ve směru od zastavky Livornská není úplně v dobré kondici, široké dilatační spáry, místy dost rozbité, velké louže v několika místech, zvlněný chodník od kořenů. Chtělo by to nějakou pořádnou opravu.

Rozbitý chodník v ulici Slévačská podél domu Poděbradská 572,573 a 574
S odpovědí

Rozbitý chodník v ulici Slévačská podél domu Poděbradská 572,573 a 574
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 02. 2020

Chodník podél domu SVJ STUDNA Poděbradská 572, 573 a 574 k ulici Slévačská v Praze 14 - Hloubětíně je rozbitý, nerovný a hrozí zranění při chůzi za snížené viditelnosti a i za denního světla při chůzi starších a invalidních osob.

Nedokončený chodník z ulice /parkoviště/ Chudenická 1082/16
S odpovědí

Nedokončený chodník z ulice /parkoviště/ Chudenická 1082/16
Chudenická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 01. 2020

Prosím, propojte konečně chodníky. Děkuji.

Přechod od metra C Pankrác k bussiness komplexu Doudlebská
S odpovědí

Přechod od metra C Pankrác k bussiness komplexu Doudlebská
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 01. 2020

Jde o exponovaný přechod, kterým denně proudí tisíce lidí z metra do práce a zpět. Vytíženost přechodu dokládá i fakt, že na něm poměrně často nefunguje světelná signalizace (zelený panáček), nebo tlačítka pro chodce. Řešení v podobě klasického přechodu je pro toto místo zřejmě neadekvátní, neboť kromě častého vzniku technických poruch, jsem na přechodu viděl již mnoho nebezpečných situací vznikajících lidmi pospíchajícími do práce v kombinaci s řadou dodávek spedičních firem, které přechod zdržuje. Vhodnějším řešením by zřejmě bylo nějaké přímé propojení výstupu metra s kancelářskými budovami bez omezení silniční dopravy. Chtěl bych tak zjistit, zda se s nějakou takovou úpravou počítá například v souvislosti s výstavbou metra D, která zřejmě do této oblasti přivede ještě větší množství lidí.

Špinavé schodiště - výstup na tram. zastávku Hradčanská
S odpovědí

Špinavé schodiště - výstup na tram. zastávku Hradčanská
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 01. 2020

Nekryté schodiště na tram. zastávku Hradčanská je ponecháváno bez důkladnější údržby. Povrch schodů se myje, svislé plochy nikoli. Na nich se drží měsíce stará špína a tu pak deště postupně splachují na schodnice.

Vyšlapané cesty u smart lavičky na Vítězném náměstí
S odpovědí

Vyšlapané cesty u smart lavičky na Vítězném náměstí
Vítězné nám., Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 01. 2020

Vyšlapaná holá místa v trávníku a obecně zanedbaný stav okolí kontrastuje se 'smart' konceptem lavičky u zastávky na Vítězném náměstí.

Chybějící bezpečný přechod pro chodce v ulici K Zadní Kopanině
S odpovědí

Chybějící bezpečný přechod pro chodce v ulici K Zadní Kopanině
K Zadní Kopanině, Praha - Řeporyje

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 01. 2020

V krizeni cest K Zadni Kopanine x Chaloupky (jednosmerna cast) zcela chybi prechod pro chodce - jednosmerna cast ulice Chaloupky usti primo do frekventovane (zejmena pri kolonach na okruhu tudy projizdi vysoke mnozstvi vozidel a spechaji) ulice K zadni kopanine. Vyusteni je primo za zatackou, pokud jdete na zastavku ve smeru na Radotin, ridite se pouze sluchem, do zatacky neni videt. Pokud jdete na zastavku ve smeru Reporyje, take vstupujete do vozovky, kde se tesne vyhnou dve osobni vozidla. Navic zastavka zastavka je umistena ve vozovce, proste stojite na kraji vozovky. Obe zastavky vyuzivaji deti pro cestu do skoly, na zastavkach stavi take skolni autobus. Navic ulice K zadni kopanine je znama tim, ze se zde nekolikrat do roka poradaji moto zavody - neni tedy vyjimecne, ze si moto amateri jezdi mimo terminy zavodu trasu trenovat - jezdi rychle, casto zavodi dvojice, casto jiz za tmy a to je opravdu nebezpecne. Foto poridil vnuk z aplikace Google, odpovida skutecnosti.

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
S odpovědí

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 01. 2020

V ulici Francouzská, před domem č.842/9, je přechod pro chodce se semaforem. Semafor umožňuje chodcům přejít silnici ve velmi krátkém časem, asi 3 vteřiny. Mladý člověk nemá šanci přejít na zelenou, natož senior. Již několikrát jsem byla svědkem, kdy senior přecházel přes tento přechod a zmatkoval uprostřed silnice, když se auta a tramvaje rozjely kolem něj. Dalším případem byl senior, který se pomalu pohyboval, v důsledku snahy o zrychlení chůze, jelikož opět nebylo možné přejít přechod během třívteřinové zelené na semaforu, upadl na zem a vyvrkl si kotník. Prosím o seřízení semaforu a nastavení delšího času pro přechod na zelenou, ať přejdeme nějakému vážnějšímu neštěstí. Děkuji.

Rozpadající se dlažba chodníku v ulici Na Petynce
S odpovědí

Rozpadající se dlažba chodníku v ulici Na Petynce
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 01. 2020

Uvolněné kostky dlažby postupně vypadávají. Jedná se o nájezd na souvislý pás podélných parkovacích stání na chodníku v ulici Na Petynce před domy č.p. 80 a 82. Uvolněné kostky komplikují parkování. Jsou ale i nebezpečné, když při výjezdu automobilů prudce odskakují od kol.