Filtr podnětů



Bez odpovědi

Seřadit podle počtu hlasů
Nový kostel Barrandov - proč je parkování nalepené až na kostel?
Bez odpovědi

Nový kostel Barrandov - proč je parkování nalepené až na kostel?
Grussova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 10. 2020

Na Barrandově v ul. Grussova finišuje výstavba nového kostela. Je to krásná stavba, v hezkém prostředí se zelení, výborně zapadne do stávající zástavby. Na vizualizacích (viz příloha) bylo před kostelem vždy patrné volné prostranství, v reálu působí jako velmi přirozené náměstíčko, prostor, kde se mohou lidé pohodlně sejít před/po bohoslužbách a dalších akcích, dalo by se tam i chvíli v klidu posedět atd. S hrůzou jsme ale zjistili, že na obou stranách prostranství vyrostly dopravní značky PARKOVIŠTĚ a že daný prostor bude věnován autům. Vizuálně to úplně zkazí dojem z krásné stavby a omezí to přirozený pohyb lidí okolo kostela. Přitom zrovna v ul. Grussova je na místní poměry bezproblémové parkování, místa jsou po celé ulici Grussova po obou stranách. Myslíte, že je šance toto v průběhu času změnit a dát víc prostoru pěším než autům? Tak nádherná stavba si nezaslouží, aby na ni byla nalepena auta a lidé se mezi nimi proplétali. Děkujeme.

Rozbitý chodník podél ZŠ Brigádníků
Bez odpovědi

Rozbitý chodník podél ZŠ Brigádníků
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 10. 2020

Chodník v parčíku mezi ZŠ Brigádníků a ulicí V Olšinách je ve velmi špatném stavu. Jsou v něm díry přes celou šířku a plno menších i větších hrbolů. Náš syn tu minulý týden kvůli jedné díře spadl z kola a skončil na JIP s otřesem mozku.

Rošických - Alej Obětí Totality: uzamčená branka
Bez odpovědi

Rošických - Alej Obětí Totality: uzamčená branka
Rošických, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 09. 2020

Z ulice Rošických vedou schody a cestička průchodem skrz Hladovou Zeď na Petřín do Aleje Obětí Totality. Bohužel průchod je uzavřen uzamčenou brankou. Na obou stranách od branky je veřejně přístupný prostor v majetku Prahy, takže význam branky nechápu.

Zarostlé a špinavé schody na Kačerově (ulice Čerčanská)
Bez odpovědi

Zarostlé a špinavé schody na Kačerově (ulice Čerčanská)
Čerčanská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 09. 2020

Zarostlé, pokálené a odpadky zanesené schody vedoucí od autobusových nástupišť na Kačerově do Čerčanské ulice. Přerůstající vegetace brání ve výhledu, místo nepůsobí nebezpečně a za tmy je zejména v dolní části schodiště (od Čerčanské ulici) minimální viditelnost. Okolní křoví slouží jako odpadkový koš a latrina, nejinak betonová skruž (kdysi asi květník) pod schodištěm. Stav tohoto místa je nedůstojný a naprosto neodpovídá frekvenci využití. Prosím o prořez zeleně kolem schodiště, důkladný úklid a pravidelnou údržbu.

Posekat trávu v chodníku ulice Pod Plynojemem
Bez odpovědi

Posekat trávu v chodníku ulice Pod Plynojemem
Pod plynojemem, Praha 8

Kategorie:
Zasláno: 08. 09. 2020

Vysoká tráva uprostřed chodníku

PĚŠKY DO ŠKOLY – Rodičovská výzva. Registrujte se! Strartujeme 21. 9.
Bez odpovědi

PĚŠKY DO ŠKOLY – Rodičovská výzva. Registrujte se! Strartujeme 21. 9.
Muchova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 09. 2020

Chodíte s dětmi pěšky do školy? Skvělé!!! Zaregistrujte se. Startujeme 21. 9. Nechodíte? Nevadí, zkuste to teď, pojďte do toho s námi a zaregistrujte se. První cena v rodičovské výzvě jsou Apple watch 5. Registrace zde: https://mailchi.mp/prazskematky/registrace-pky-do-koly-pro-rodie-2020 Více info zde: http://www.prazskematky.cz/projekty/pesky-do-skoly/?gclid=CjwKCAjw19z6BRAYEiwAmo64LXDhGxeAgOhHqeDgXCqqbq4vSeLqCbcv7z8ebEsGjSXG2SDU1JC1hRoCTm4QAvD_BwE

Nepřístupný semafor
Bez odpovědi

Nepřístupný semafor
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 09. 2020

Dobrý den, opět je rozkopaný chodník v Dělnické ( křižovatka Dělnická - Jankovcova) celou dobu cca měsíc jsou semafory mimo provoz. O víkendu semafory znovu zprovoznili. Což je chválihodné, kdyby nezapomněli, že dokud nestiskneš, nepřejdeš. Kolem semaforu zůstaly zábrany kvůli výkopu. Děkuji Jana Stříbrná

Tankodrom a brouzdaliště v ulici Donovalská
Bez odpovědi

Tankodrom a brouzdaliště v ulici Donovalská
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2020

Na konci ulice Donovalská mezi ZŠ Klíček a MŠ, na frekventované cestě do parku na konci ulice jsou propadlé okraje kolem kanálu, a jako bonus nikdy nevysychají louže skoro přes celý chodník. Prosím o vyřešení situace.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Bez odpovědi

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Bez odpovědi

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2020

Nový úsek stezky podél Rokytky, tzv. 'vodní prostup' pod Čuprovou ulicí v Libni, který byl otevřen před několika dny, je z obou stran označen dopravními značkami 'Stezka pro cyklisty', tedy je sem zakázán vstup chodců, včetně dětských kočárků, vozíčkářů atd. Je zde opravdu nějaký racionální důvod, proč právě tady chodce šikanovat a nutit je tuto zkratku nadále obcházet starým podchodem o cca 110 metrů delší trasou, když na obou stranách beztak navazuje smíšená stezka pro chodce a cyklisty, která není o mnoho širší?

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Přechod ulice K Horkám u křižovatky s ul. Bratislavská (nedaleko Alberta). Přechod je ve vrcholu zatáčky, doleva není vidět přez vysázené keře. Chodec přijíždějící auto vidí až když oba stojí u přechodu, řidič chodce uvidí až když vstoupí na přechod. Sice tam je signalizace (která samozřejmě občas nefunguje) ale leckterý řidič jezdí na oranžovou... Zcela zbytečné nebezpěčné místo na frekventované cestě mezi sídlištěm a lesoparkem.

Důležitá cesta v Letenských sadech bez zimní údržby
Bez odpovědi

Důležitá cesta v Letenských sadech bez zimní údržby
Na Špejcharu, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 02. 2017

Tento asi stometrový kousek cesty je bez zimní údržby, i když všechny navazující cesty na obou koncích se udržují. Je to škoda, protože se nedá snadno obejít. Význam má i pro cyklodopravu, je po něm vedena městská cyklotrasa A155.

Nevhodný povrch cesty
Bez odpovědi

Nevhodný povrch cesty
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 03. 2017

Na mlatové cestě na Klárově se často tvoří louže, za sucha je naopak prašná. Myslím, že takový povrch je nehodný centra města a vysoké frekvence pěších, hodí se možná do lesa.

Chybějící přechod a parkování na nájezdech pro vozíčkáře a kočárky
Bez odpovědi

Chybějící přechod a parkování na nájezdech pro vozíčkáře a kočárky
Čelakovského sady, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 03. 2017

Chybí přechod přes Čelakovského sady před restaurací Druhej Svět (v logické návaznosti na chodník podle Sokolské a parkovou cestu směrem k Národnímu muzeu). Ulice Čelakovského sady není frekventovaná, z hlediska automobilové dopravy by tedy zřízení přechodu nemělo představovat problém, pěší trasa podle Sokolské naopak frekventovaná je. V místě jsou zřejmě po dříve existujícím přechodu i nájezdy pro kočárky a vozíčkáře. na kterých však pravidelně parkují auta, takže chodci se mezi nimi leckdy musí různě protahovat bokem či je oklikou obcházet a hledat mezery.

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Bez odpovědi

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Po bezohledném parkování v parku za kostelem Sv. Norberta, to jest v ulici Pod kostelem a v přilehlé příjezdové cestě k nemovitosti 'Pod kostelem 3', již není žádná zeleň, ale rozježděné bahno. V tuto chvíli po jedné straně, ale během roku parkují auta i přímo v parku.