Filtr podnětů



Chodníky

Seřadit podle počtu hlasů
Výmlat na chodníku na Korunní třídě
Vyřešený

Výmlat na chodníku na Korunní třídě
Korunní, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Vysypané dlažební kostky na více místech v Korunní ulici – č.p. 78 a 84. Některé chybějí, zbytek je naházený v přilehlých rabátkách.

Pěšinky v parku na náměstí OSN
Zaslaný

Pěšinky v parku na náměstí OSN
Prouzova, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 04. 2012

Městská část: Praha 9 Ulice: park Nám. OSN u stanice metra Vysočanská V parku vznikají zbytečně široké betonové silnice. Chodci si zde přirozeně zkracují cestu přes trávník a vytvářejí nejkratší spojnice mezi navštěvovanými místy. Pěšinky se časem rozšiřují, protože na nich vznikají louže, jež lidé obcházejí a tak se vyšlapává stále širší cesta, až si toho někdo všimne a celou plochu nechá zalít botonem v rozměrech, že by se tam projel i nákladní vůz, přestože pěšinka by byla dostačující maximálně půlmetrová. Jedna takto široká betonová cesta je dokonce slepá, což je obzvlášť absurdní řešení. Momentálně hrozí, že jedna taková pěšinka bude opět přetvořena na zbytečně širokou obludnou silnici. Celý park by získal na kráse, kdyby se tyto cesty předělaly na opravdu potřebné chodníčky a zachránily se tak blahodárné plochy s trávou, které zajišťují přirozenou vlhkost městského vzduchu. Na celé toto podivné vybetonování shlíží zahraniční hosté z oken Clarion hotelu, což není horší než fakt, že na to zblízka koukáme my, co tudy denně chodíme na metro. Podotýkám, že v Německu je běžné, že při vzniku nového parku nachají celou plochu nejříve zarůst trávou a pak počkají, až lidé vychodí cesty, které až pak dlaždí, což se mi zdá krásně logické a jednoduché řešení:). Těším se na vyjádření místních úřadů a předem děkuji za pozastavení zbytečného asfaltování. Jana Kovandová

Nebezpečný chodník  Chorvatská ulice Korunní-Hradešínská
Vyřešený

Nebezpečný chodník Chorvatská ulice Korunní-Hradešínská
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 04. 2012

Dobrý den, v Chorvatské ulici po levé straně od Korunní ulice směrem do Vršovic je chůze prakticky o život. V pořádku je možné dojít k recyklovacím kontajnerům. Od nich vede úzká, rozbitá cesta bez obruby, kde je často nutné vstoupit do vozovky, např. pokud se vyhýbáte někomu rozměrově většímu...Je tedy dobré u kontajnerů přejít. Nicméně, pokud chcete dojít do horní části Hradešínské ulice směr Orionka, znamená to okliku a absolvování čtyř přechodů pro chodce. Chorvatská ulice je celkem strmá, řidiči jsou tu hodně rozjetí, aby kopec 'dali', takže přecházení tady není zrovna příjmené.

Vyfrézovaná část chodníku bez následné opravy
Vyřešený

Vyfrézovaná část chodníku bez následné opravy
Kovanecká, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 04. 2012

Kvůli opravě inženýrských sítí v ulici Kovanecká byla odfrézována část chodníku před vchodem Kovanecká 2113/20. Po ukončení stavebních prací nebyl chodník uveden do původního stavu.

Ucpaný kanál - voda na silnici i na chodníku
Bez odpovědi

Ucpaný kanál - voda na silnici i na chodníku
Poláčkova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 04. 2012

V Poláčkově ulici je ucpaný kanál, který způsobuje to, že v době deště vzniká na silnici voda, která ohrožuje chodce z nedaleké školky a školy.

Katastrofální stav celého chodníku v ul. Minská, Praha 10
Vyřešený

Katastrofální stav celého chodníku v ul. Minská, Praha 10
Minská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2012

Chodník v Minské ulici od Čechova náměstí po Vršovickou ulici je v dezolátním stavu - rozsypané kostky z dlažby lokálně po celé délce chodníku. Při části chodníku je hlíněný pás, dnes již pro městskou zástavbu přerostlé stromy zcela zbytečný, který slouží jedině pro skládku odpadu, kostek z chodníku a venčení psů.

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Vyřešený

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 04. 2012

Chodník vedoucí ze sídliště k metru v ulici Ke Strašnické nenavazuje na chodník v Gutově / V Rybníčkách, takže pěší musejí chodit po blátě. Jedná se o dost frekventované místo, chodí tudy obyvatelé sídliště a také cestující, kteří jdou na metro od vlakové a tram. zastávky Nádraží Strašnice. Ačkoli se MČ Praha 10 chlubí svoj tzv. Strategií pro veřejná prostranství a Mezinárodní chartou chůze, ke které přistoupila v létě roku 2010, realita na Praze 10 vypadá jinak. Úřad na žádosti o úpravu tohoto místa nereaguje.

Poškozený chodník po rekonstrukci plotu Gymnasia Voděradská
Vyřešený

Poškozený chodník po rekonstrukci plotu Gymnasia Voděradská
Dubečská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 04. 2012

Chodník podél plotu Gymnasia Voděradská v Dubečské ulici (směrem od rohu s ulicí Voděradskou k Průběžné) byl vloni při rekonstrukci plotu gymnasia rozkopán. Nikdy nedošlo k jeho opravení, a to ani navzdory opakovaným výzvám ze strany veřejnosti adresovaným vedení školy. Místo je nevzhledné a pro chodce nebezpečné.

Chodník-polom v Bečvářově ulici, Praha 10 - Strašnice
Vyřešený

Chodník-polom v Bečvářově ulici, Praha 10 - Strašnice
Bečvářova, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 04. 2012

Chodníkem v Bečvářově ulici (pod tenisovými kurty strašnického Sokola) prorůstají kořeny poražených stormů, které tu kdysi rostly. Bohužel se je nikdo neobtěžoval odstranit, takže tu kromě pařezů z notně vybouleného chodníku rostou nové výhony. Místo je obtížně schůzné, zcela nesjízdné pro kočárky / vozíky a potenciálně nebezpečné pro nevidomé / slabozraké / lidi se sníženou orientací.

Rozpadající se chodník na rohu Technické a Studentské
Vyřešený

Rozpadající se chodník na rohu Technické a Studentské
Technická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 04. 2012

Žalostný stav chodníku na křižovatce ulic Technická a Studentská. Zdraví ohrožující past pro chodce. O špatně vidících a nevidomých raději nemluvím. Uvolněné kostky a vodící pásy pro nevidomé zcela vytrženy. Myslím, že další popis není třeba. Špatná vizitka nedostatečné činnosti odboru životního prostředí MČ 6., který má chodníky na starosti. Nutno opravit co nejdříve, zvlášť, když se jedná o tak na exponované místo před Technickou knihovnou, kde denně prochází stovky studentů ČVUT. Chodník se rozpadá již od roku 2009, pak byl zřejmě nekvalitně opraven, ale stav se nadále zhoršuje. Viz Google Street View dané lokality a ty jsou pořízeny právě z roku 2009.

Nekvalitní oprava
Zaslaný

Nekvalitní oprava
Letenské sady, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 03. 2012

Dlážděná plocha na místě bývalého pomníku pod metronomem byla nedávno opravena naprosto neuvěřitelně lajdáckým způsobem. Nové kostky, které nerespektují původní tvar, jsou tak nešetrným způsobem aplikované, že jsou rozmlácené na malé kousky, které se samozřejmě drolí a vypadávají. Zajímalo by mě, kdo financoval tuto pseudoopravu, kdo ji provedl a kdy bude ona oprava reklamována.

Zdevastovaný chodník Bělocerkevská
Vyřešený

Zdevastovaný chodník Bělocerkevská
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 03. 2012

Problém je část chodníku uprostřed ulice Bělocerkevská mezi dvěma přechody pro chodce. Povrch je rozježděný od parkujících aut. Na obou stranách jsou prohlubně plné bláta a cca polovina chodníku je pokryta vysokou vrstvou drnu. Odhaduji tak 30 let bez údržby :). V místě není problém jen chybějící dlažba chodníku, ale také chronicky parkující auta. Tato dvojice přechodů by si zasloužila celkovou obnovu. Ideálně bezbariérová úprava a sloupky proti parkování aut. Pohledem na satelitní mapu lze navíc zjistit, kudy si lidé krátí cestu a v ideálním případě přesunout přechod tam. Ale to už jsme mimo realitu dnešní Prahy.

Rozpadající se chodník pod schody Ruská -Říčanská
Vyřešený

Rozpadající se chodník pod schody Ruská -Říčanská
Ruská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 03. 2012

Rozházené dlažební kostky 'pražské mozaiky' v širokém okolí.

Propadlý chodník
Zaslaný

Propadlý chodník
Jihozápadní I, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 03. 2012

Propadlina v chodníku cca 15 - 20 cm hluboká.

Chybějící průchod mezi dvěma novými čtvrtěmi
Zaslaný

Chybějící průchod mezi dvěma novými čtvrtěmi
Halenkovská, Praha - Zličín

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 03. 2012

Při rozsáhlé výstavbě nových čtvrtí ve Zličíně se zapomnělo vybudovat pěší propojení mezi nimi - mezi ulicemi Milotická a Halenkovská (K Třešňovce) chybí pěší chodník a je zde pouze vyšlapaná rozblácená cesta. Velice mě zaráží, že vybudování pěšího propojení nebylo zadáno jako povinnost při stavbě daných čtvrtí. Prosím o vybudování důstojného pěšího a nejlépe i cyklistického propojení (toto místo může sloužit jako důležité klidné cyklistické propojení). Poměrně aktuální situace je vidět také na mapy.cz: http://mapy.cz/#x=14.281954&y=50.059026&z=17&l=15&u=u&umc=9gfwBxXo0q¨=čtvrť%20Praha%205%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavní%20město%20Praha