Filtr podnětů



Parkování aut

Seřadit od nejnovějších
Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Malostranské parkoviště
Vyřešený

Malostranské parkoviště
Malostranské nám., Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2013

Je správně, aby jeden z nejcennějších prostorů Prahy sloužil jako odkladiště aut? Jsem přesvědčen o tom, že většině Pražanů to nepřijde normální. Volná plocha, místo setkávání, trhy, lavičky, stromy, předzahrádky. Praha 1 udělala loni v dubnu dobré kroky, pěší zóna se rozšířila na Malém náměstí či spodku Václavského, zaslepila se pro auta Jindřišská. Pokračujte prosím v pozitivním trendu. Méně aut zde pomůže i plynulosti tramvají v Karmelitské a Letenské ulici. Kdy bude parkoviště na Malostranském náměstí zrušeno? Případně, co tomu brání? Otázku adresuji na Odbor dopravy MČ Praha 1.

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Zaslaný

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Fabiánova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 06. 2015

,,Náměstíčko' mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova je zablokované auty, je zde špatný přehled o dopravní situaci, špatně se zde přechází.

Parkování na chodníku
Vyřešený

Parkování na chodníku
Vladivostocká, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 12. 2012

Auta parkujíci za bílou čárou, tedy často přes celý chodník. Vzhledem k nedaleké MŠ a ZŠ je tato trasa navíc často používaná rodiči s kočárky, kterým takto zaparkovaná auta komplikují důstojný průjezd.

Parkování na chodníku poblíž metra Kobylisy
Bez odpovědi

Parkování na chodníku poblíž metra Kobylisy
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 27. 11. 2014

V blízkosti stanice metra Kobylisy na rohu ulic Klapkova a Ke koupališti parkují každý den auta na chodníku. Chodník je zde velice úzký a chodcům nezbývá než se protlačovat mezi auty. S kočárky je nutné auta obcházet přes koleje, kudy vjíždí do zatáčky tramvaje i auta, a tento manévr je tudíž velmi nebezpečný. Zakázání zastavení v tomto úseku by chodcům velmi pomohlo.

Omezení chodců v důsledku špatného parkování u Písecké brány, P6
Zaslaný

Omezení chodců v důsledku špatného parkování u Písecké brány, P6
Park Charlotty G. Masarykové, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 07. 2013

Na chodníku v blízkosti Písecké brány v Praze 6 se mění podélné parkování na paralelní, na které zpočátku nezbývá příliš prostoru. Vozy často parkují až na chodníku a omezují tím pohyb chodců. Zejména lidé se sníženou pohyblivostí či rodiče s kočářky jsou nuceni auta obcházet a vstupovat do vozovky. Problém se často opakuje.

Parkování v Bubenči
Zaslaný

Parkování v Bubenči
nám. Svobody, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 01. 2014

Fotografie jsou pořízeny 13.1.2014 ráno okolo 8:45 hod. Parkování aut tímto způsobem je naprosto běžné a stalo se součástí života v okolí náměstí Svobody. Všechny fotografie jsou pořízeny na trase od ZŠ nám. Svobody ke služebně MP Praha 6, předpokládám tedy, že policisté, kteří mají na starost dopravní situaci v ranní špičce u školy nám. Svobody okolo těchto aut minimálně jednou prošli. Nejsem si jistý, zda je nutné, aby na chodbě živnostenského úřadu ,, hlídali ,, dva policisté MP v družném rozhovoru. Dopravní situace v ranní špičce na nám. Svobody je kapitola sama pro sebe. Považuji ji za naprosto otřesnou a nezvládnutou. Každý den ráno je ucpaná křižovatka Sukova x Terronská a V.P. Čkalova x Čs. Armády, auta parkují přímo na přechodech a v křižovatkách zmíněných ulic a to i několik vedle sebe. V této nepřehledné situaci se ,, motají děti na cestě do školy ,,. Prázdninové úpravy chodníků jsou dobrým prvním krokem k bezpečné cestě našich dětí do školy, ale prosím o odpověď, jaký bude další krok, aby to bylo opravdu bezpečné, protože současnou dopravní situaci považuji za horší, než před prázdninami.

Parkování Mansfeldova + Bobkova
Zaslaný

Parkování Mansfeldova + Bobkova
Mansfeldova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 03. 2015

Minulý můj příspěvek skončil nápravou a cedule se zákazem vjezdu na POŽÁRNÍ PLOCHU v Mansfeldově ulici byla opět umístěna. Čekal jsem celou dobu ,že se někdo chytne a upozorní na to, že ty cedule jsou úplně zbytečné, vždyť ta všechna auta parkující ať už v zákazu vjezdu, nebo bez něj parkují na chodníku. Policie zde projíždí několikrát denně, ale bez zájmu. Auta zde překáží chodcům a NIKDO to neřeší.

Černé stanoviště taxi
Zaslaný

Černé stanoviště taxi
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 04. 2016

Téměř každý den stojí/parkuje v Mostecké ulici před začátkem pěší zóny v obytné zóně taxi - přímo uprostřed silnice, která je zároveň místem pro davy pěších vycházejících z Karlova mostu. Nejčastěji černý Mercedes-Benz se stříbrnými zrcátky, často také žluté taxi, viz fotografie (řidič žlutého taxi patří do nechvalně známé party z pořadu 'Praha vs. Prachy', proto se dost možná jedná o taxikáře předražující jízdné turistům, kterých se zde pohybuje velice mnoho). Čekají zde nejčastěji v odpoledních a večerních hodinách, průchod strážníků nemá žádný efekt, vždy zde parkují dál. Nejedná se o situaci, kdy by zde stál jen chvíli, jde o černé stanoviště taxi, kdy vyhlíží zákazníky až několik hodin. Zároveň ztěžují průjezd autům křižovatkou s ulicí Lázeňskou a působí tak problémy i chodcům. Někdy také stojí a čekají v silnici na konci Míšeňské ulice, hned u 'podia', které zde má místní restaurace.

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Vyřešený

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 11. 2013

Na pozemku před Českou televizí nedodržují parkující auta předepsanou vzdálenost od přechodů, často dokonce parkují přímo na přechodech. Situace je každý den podobná. Nikdy jsem si nevšiml pokutujících strážníků nebo odtahů. Prosím o pravidelné kontroly a postihování nebezpečného a bezohledného parkování.

Permanentní parkování v pěší zóně
Zaslaný

Permanentní parkování v pěší zóně
Thámova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2017

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový. Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá. Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování. Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Časté parkování aut na chodníku Sdružení x Družstevní ochoz
Zaslaný

Časté parkování aut na chodníku Sdružení x Družstevní ochoz
Družstevní ochoz, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 12. 2012

Na křižovatce Sdružení x Družstevní ochoz velmi často parkují auta na chodníku, v místě, kde je chodník nejužší a uprostřed něho je lampa pouličního osvětlení. Tento chodník vede do školky ZŠ a MŠ Sdružení; maminky s kočárky občas musejí zaparkovaná auta obcházet ve vozovce. Žádám o komunikaci s MP Praha a pravidelnou kontrolu tohoto místa.

Zneprůchodnění chodníku
Zaslaný

Zneprůchodnění chodníku
Svatovítská, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 04. 2013

Dlouhodobě neřešený - neřešitelný problém s častým a opakovaným zneprůchodněním úzkého chodníku pro chodce v ul.Svatovítská, před provozovnami restaurace Budvarka a Českou poštou, jednak vozidly zásobování restaurace a jednak klienty České pošty. Toto omezování prostoru pro chodce, navíc ještě za úsekem s osazenou dopravní značkou Zákaz zastavení, již dlouhodobě řeším i s ORK OR Městské policie Praha 6 (viz.doložitelná komunikace s p.Šťastným a Kovandou). Bohužel však bez znatelného efektu, resp.dle vyjádření p.Šťastného i bez možnosti vyřešení problému dostupnými prostředky MP Praha 6. S ohledem na výše uvedené skutečnosti žádám kompetentní úřady o zajištění účinné ochrany chodců a zejména jejich bezpečnosti, neboť v daném případě jsou chodci nuceni nedobrovolně vstupovat do silně frekventované vozovky.Žádám odb.dopravy ÚMČ Praha 6, v koordinaci s TSK Praha, resp.s plánovanou rekonstrukcí Svatovítské ul. v letě tohoto roku 2013, o zajištění instalace mechanických zábran - litinových sloupků (viz.obdobné řešení na Vítězném nám.) na okraji podél chodníku, tak aby se zamezila neukázněným řidičům možnost najíždění vozidel na předmětný úsek chodníku.

Rozježděná zeleň v ulici Dětská, Praha 10
Zaslaný

Rozježděná zeleň v ulici Dětská, Praha 10
Dětská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 05. 2013

Ulice Dětská není dostatečně široká, aby zde mohla parkovat auta po obou stranách silnice. Řidiči tak řeší parkování vjíždením na zeleň. Místo zeleňe jsou zde tedy neuvěřitelné bahnité rigoly. Tento problém se týká i dalších ulic na sídlišti Solidarita (Dvouletky, Brigádníků...). Po řadě urgencí na TSK i městské části nehodlá nikdo problém řešit. Situaci je potřeba řešit zcela komplexně, vytvořit parkovací zálivy, tam kde je to možné (nezasahuje do kořenového systému stromů), tam kde to možné není, je třeba vjíždění zamezit-nejlépe neodstranitelnou bariérou (sloupky, živé ploty, vysokánský obrubník atd.).

Parkování na chodníku v ulici
Zaslaný

Parkování na chodníku v ulici
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 05. 2014

Řidiči parkující v ulici Ke Strašnické (v cípu Krupské a Ke Strašnické) nejsou často schopni parkovat tak, aby stáli mimo chodník. I celkem malé vozy parkují čelem na chodníku, ačkoli za nimi zbývá ještě mnoho místa.