Vyhledávejte podle:



Bez odpovědi

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící vyznačení přechodu pro chodce
Bez odpovědi

Chybějící vyznačení přechodu pro chodce
Elišky Peškové, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 04. 2021

Na komunikaci Elišky Peškové (před domem číslo 2) není vyznačen přechod pro chodce. Chodci na této velmi frekventované komunikaci vstupují do vozovky v této části komunikace po částečně vyznačeném přechodu pro chodce a hrozí kolize s projíždějícími vozidly.

Padající omítka
Bez odpovědi

Padající omítka
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 04. 2021

Z chátrajícího domu padající omítka již nějakou dobu ohrožuje chodce. A jiný chodník zde není. Pokud majitel domu nezvládá, jistě existuje nějaký sociální odbor který by mohl nebo dokonce měl zasáhnout. V první řadě úřad městské části Praha-Kunratice. Nemají to tak daleko.

Zarostlé a špinavé schody na Kačerově (ulice Čerčanská)
Bez odpovědi

Zarostlé a špinavé schody na Kačerově (ulice Čerčanská)
Čerčanská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 09. 2020

Zarostlé, pokálené a odpadky zanesené schody vedoucí od autobusových nástupišť na Kačerově do Čerčanské ulice. Přerůstající vegetace brání ve výhledu, místo nepůsobí nebezpečně a za tmy je zejména v dolní části schodiště (od Čerčanské ulici) minimální viditelnost. Okolní křoví slouží jako odpadkový koš a latrina, nejinak betonová skruž (kdysi asi květník) pod schodištěm. Stav tohoto místa je nedůstojný a naprosto neodpovídá frekvenci využití. Prosím o prořez zeleně kolem schodiště, důkladný úklid a pravidelnou údržbu.

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Bez odpovědi

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Ružinovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2019

ZŠ Ružinovská vzdělává děti s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Děti, které tuto školu navštěvují, dojíždějí z celé Prahy. Nejbližší zastávka MHD je Klárův ústav, odkud však ke škole chybí bezpečná cesta. Chodník od zastávky končí na křižovatce Ružinovská x Vídeňská, kde chybí přechod pro chodce, na protější straně chodník nenavazuje. O kousek dále děti musí překonat ještě křižovatku Ružinovská x Pod Krčským lesem, kde taktéž chybí přechod. V obou zmiňovaných křižovatkách je obzvláště v ranních hodinách velký provoz, auta projíždí velmi rychle, v křižovatce s ulicí Pod Krčským lesem často dochází k otáčení vozidel v křižovatce. Škola situaci dlouhodobě monitoruje v rámci ekoprojektu, v roce 2019 se zapojila do programu Bezpečné cesty do školy. Podrobnosti na https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-ruzinovska/

Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic
Bez odpovědi

Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 18. 04. 2021

Návrh na drobnou úpravu semaforu, která by výrazně zvýšila bezpečnost a přehlednost provozu v křižovatce na Barrandově, kde se přejíždí přes tramvajové koleje. Na křižovatce Tréglova x Do Klukovic je ve směru od ulice Tréglova matoucí semafor pro auta. Zelená na 'běžném' kulatém semaforu v ul. Tréglova platí ve skutečnosti pro odbočení doprava přes koleje dolů směr Do Klukovic, zatímco pro směr rovně a doleva je potřeba počkat na doplňkovou zelenou. Nedává to příliš smysl, zvlášť když Tréglova (a dále Werichova) je značena jako hlavní, ale platí pro ni jen doplňkový semafor. Kdo to nezná, tak se těžko orientuje. Neznalí řidiči zde často troubí na řidiče znalé. Poměrně často se zde stávají nehody a nejednou to odnese sloup, který spadne na chodník, nebo auto, které je odhozeno tramvají také na chodník. Bohatě by stačilo dát na semafor standardní světla s jednoznačně označenými směry. Prosíme o nápravu. (Mimochodem, k této křižovatce jsme dávali podnět na dobudování jednoho přechodu, který by celé místo standardizoval a udělal z něj normální pohodlnou křižovatku.)

Přechod v Třinecké ulici
Bez odpovědi

Přechod v Třinecké ulici
Třinecká, Praha 18

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2021

Parkování vedle přechodu pro chodce na jižní straně blokuje viditelnost pro řidiče a chodce. Trafické sloupky jsou potřebné jako na příkladu obrázku. Na tomto místě často parkují auta také na chodníku. Mohlo by být hezké umístit dopravní sloupky, aby blokovaly přístup automobilu na chodník.

Kontejnery na tříděný odpad na přechodu ve Vlachově ulici
Bez odpovědi

Kontejnery na tříděný odpad na přechodu ve Vlachově ulici
Vlachova, Praha 13

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 04. 2021

Kontejnery na tříděný odpad blokující přechod pro chodce.

Letňanské korzo
Bez odpovědi

Letňanské korzo
Beranových, Praha 18

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 04. 2021

Letňanské korzo je skvělý nápad. Bohužel nyní je hotovo jen po ulici Beranových. Přístup chodců / cyklistů je obtížný. Umožníte mu dočasný přístup z Ostravské? (v budoucnu tam plánujete rozšíření Letňanského korza, ale může to trvat několik let) Stačí přesunout několik parkovacích míst, nainstalovat trafické bolrdy a dát štěrk (viz obrázky).

Villa Bertramka je kemp pro bezdomovce
Bez odpovědi

Villa Bertramka je kemp pro bezdomovce
Mozartova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 04. 2021

Zahrady v této národní kulturní památce a kolem ní jsou domovem uživatelů drog. Večer a v noci tam zakladaji ohne přímo oproti budově a starým stromům. Park kolem této usedlosti z poloviny 18. století je plný odpadků a je ve strašném stavu.

Tupolevova chodník
Bez odpovědi

Tupolevova chodník
Tupolevova, Praha 18

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 03. 2021

Tupolevova je hlavní ulice na Letňanech. Je docela podivné, že tam není chodník. Na některých částech je na jedné straně chodník, na některých není vůbec žádny chodník. Po celé Tupolevově ulici (od Kostelecké po Proseckou) by měl být po obou stranách chodník.

Nedokončeny chodník v ulici Nádražní u Smíchovského nádraží
Bez odpovědi

Nedokončeny chodník v ulici Nádražní u Smíchovského nádraží
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 03. 2021

Nedokonceny chodnik podel ulice Nadražní u tramvajové zastávky Plzeñka smerem od Smíchovkeho nadraží

Parkování na chodníku Kodaňská 45
Bez odpovědi

Parkování na chodníku Kodaňská 45
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 03. 2021

Časté parkování na chodníku. Příjezd a odjezd po chodníku, přechodech pro chodce. Rozjíždění okrajů trávníku v pásu zeleně.

Stav ulice Na Košíku
Bez odpovědi

Stav ulice Na Košíku
Na Košíku, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2021

Zničený chodník, propadlá vozovka, stále parkující 2 vraky (i přes opakované nahlášení a uřední výzvu k odstranění vozidla již před rokem)

Chybějící (zrušený) přechod na Újezdě
Bez odpovědi

Chybějící (zrušený) přechod na Újezdě
Újezd, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2021

Před více než 10 lety tam při jedné opravě zanikla půlka přechodu pro chodce u ostrůvku zastávky Újezd, takže z jedné strany tam prakticky nelze přejít bez rizika (všichni, co tam bydlíme, máme vizuální zážitky chodců téměř sražených auty, mrtvoly snad zatím nejsou). Od roku asi 2010 jsem si na to téma psal s magistrátním úředníkem Ivanem Javašovem, který první 4 roky odkazoval na blížící se stavební úpravu ostrůvku, zpravidla v horizontu půl roku, potom na konkrétního pracovníka TSK (s tím jsem si psal 2 roky, každý půlrok jsem napsal, pak už se odmlčel) a pak jsem zase psal panu Javašovovi, který už se taky odmlčel, tento stav trvá 10 let. Místní občan

Přechod příliš exponovaný blbcům v autech
Bez odpovědi

Přechod příliš exponovaný blbcům v autech
Újezd, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2021

Přechod na Štefánikově, kde s oblibou (na něm i před ním ) parkují blbci v autech, ačkoliv tam nemají co dělat.