Vyhledávejte podle:



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpecny prechod ul. Na Dolinach
Nově zaslaný

Nebezpecny prechod ul. Na Dolinach
Doudova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2022

Chtela bych touto cestou upozornit na dlouhodobe velmi nebezpecny prechodv ul. Na Dolinach. Jedna se o usek, kde ridici casto prekracuji povolenou rychlost, navic prechod jde spatne videt. Bylo by zahodno umistit alespon male bariery ke kraji chodniku, ci prechod jinak zviditelnit. Prekracovani rychlosti je bohuzel v tomto miste na dennim poradku. Dekuji, ze se mym podnetem budete zabyvat. S pozdravem Mgr. Marketa Nemcova

Chodník před Vinohradskou nemocnicí,
S odpovědí

Chodník před Vinohradskou nemocnicí,
Šrobárova, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 09. 06. 2022

Parkování na chodníku, které chodcům téměř zamezuje projít. Dříve se v místě nacházelo zábradlí, které prostor autům vymezovalo, ale to už bylo před časem odstraněno...

Umístění lavičky k Rokytce
Nově zaslaný

Umístění lavičky k Rokytce
Na Rokytce, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 06. 2022

Podél Rokytky u viaduktu chybí lavičky k posezení. Lavička u cyklostezky je až u Lowitova mlyna a na území Prahy 9 za Kolčavkou.

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Vyřešený

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Práčská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Prosím o informaci o možnostech zpomalení provozu v Práčské ulici v úseku od základní školy po křižovatku s Topolovou a zvýšení bezpečnosti chodců. Jedná se o rovný úsek komunikace, kde se nachází základní škola, nad ní MŠ a domov pro seniory, několik přechodů bez světelné signalizace, autobusové zastávky třech autobusů a dva obchody. Doprava je zde velice intenzivní, kamiony zajíždí do objektu Lesů hlavního města Prahy, ulice Práčská slouží jako průjezdní a obchvatová komunikace Jižní spojky. Ve špičce se zde tvoří souvislá kolona od ulice Švehlova až na Spořilov. Bohužel nikdo nedodržuje předepsanou max. povolenou rychlost, jezdí se zde 80 km/h, možná i více. V noci míra hluku rozhodně překračuje limitní hodnoty hluku v chráněném venkovním prostoru staveb ( Nařízení vlády č. 272/2011) a nedá se spát. Výstavba bytového domu U Práčské sýpky, proti kterému stojí další objekt způsobil odrážení hluku, zvýšení a rozptýlení hlukové zátěže. Výjezd autem z ulice Sněženková na Práčskou, kdy za zatáčku není vidět a ihned za sebou máte troubící auto, je také problém. V tomto úseku bylo před lety omezení rychlosti na 40 km/h, bohužel bylo odstraněno. Prosím tedy o posouzení možnosti řešení daného problému, zajištění bezpečnosti a zlepšení kvality života v této oblasti. Momentálně byl za křížením ulic Topolová a Práčská instalován radar, který by i ve výše zmiňovaném úseku byl velkým přínosem. Děkuji, že se budete problémem zabývat.

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
Nově zaslaný

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
V Podbabě, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Od 14.5.2022 máme v ulici V Podbabě další křížek. Bezohledná rychlá jízda řidiče si vyžádala další obět z řad domácích mazlíčků. Městská část Praha 6 byla mnohokrát a opakované upozorňována na řešení této situace. Dopravní značení omezení rychlosti na 30 km/hod., které bylo vyhodnoceno jako dostatečné a spásné řešení je i nadále značnou měrou nedodržováno a znamená to tedy, že dostatečné není. Těm, kteří zde závodí, slouží místní retardéry jako skokanské můstky pro zábavu. Mnohokrát jsme žádali o navazující úsekové měření z Lysolají, což by zcela jistě velmi změnilo místní poměry, ale prosba nebyla ÚMČ P6 bohužel nikdy vyslyšena. Tak snad nyní.....? Děkuji, Tomáš Bratka

Umístění laviček
Bez odpovědi

Umístění laviček
nábř. Ludvíka Svobody, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 05. 2022

Jedná se o zastíněné místo v centru Prahy u Vltavy bez možnosti posezení (senior, děti, rodiče s kočárkem). Velká škoda.

Prázdné rabátko na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova
Bez odpovědi

Prázdné rabátko na křižovatce ulic Hájkova a Žerotínova
Hájkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

V ulici Hájkova se u křižovatky s ulicí Žerotínova nachází nadstandardně velké prázdné rabátko po pokáceném stromě. Prosím o vybudování dvojice rabátek standardní velikosti namísto tohoto jednoho velkého, viz přiložené fotografie. Rabátka by se měla nalézat přibližně ve stejných místech jako ta na druhé straně ulice. Zároveň s tím by se mohl sjednotit režim parkování na této straně ulice na příčné parkování, čímž by se ušetřila jedna sada parkovacích značek, která dnes stojí bezprostředně u křižovatky. Prosím také o výsadbu nových stromů do takto upravených, respektive zbudovaných rabátek. Předem děkuji

Dvojice prázdných rabátek v ulici Šafaříkova
Bez odpovědi

Dvojice prázdných rabátek v ulici Šafaříkova
Šafaříkova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

V ulici Šafaříkova se u lampy 200 500 nachází dvojice prázdných rabátek. Prosím o výsadbu nových stromů do těchto rabátek, eventuálně i o výstavbu podzemních kontejnerů, které by nahradily 'hradbu' kontejnerů, která nyní stojí v bezprostřední blízkosti rabátek. Předem děkuji

Prázdné rabátko v ulici Za Invalidovnou
Bez odpovědi

Prázdné rabátko v ulici Za Invalidovnou
Za invalidovnou, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

V ulici Za Invalidovnou se mezi lampami 800 636 a 800 637 nachází rabátko s pařezem po pokáceném stromě. Prosím o mírný přísun rabátka směrem na výběžek chodníku směrem k vozovce a tím pádem o sjednocení provedení a umístění s ostatními nově vysazenými stromy. A také prosím o výsadbu nového stromu do takto přesunutého rabátka. Předem děkuji

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada
S odpovědí

Rozbitý chodník za bývalým velodromem Ohrada
Pražačka, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

Chodník za bývalým velodromem Ohrada v úseku mezi lampami VO číslo 302 136 až 302 132 má několik děr. Přesněji jednu prohlubeň u lampy číslo 302 133, dvojici trčících kovových zbytků po sloupcích u lamp 302 135 a 302 133 a čtyři díry na severním okraji chodníku s pařezy již pokácených stromů. Vznik oněch zmíněných čtyřech děr byl zapříčiněn přítomností kmenů vzrostlých stromů, které takto chodník obešel. Ovšem tyto stromy již odvál čas a proto by bylo dobré šíři chodníku sjednotit. Předem děkuji

Plech na chodníku před přechodem v ulici Národní
Bez odpovědi

Plech na chodníku před přechodem v ulici Národní
Národní, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 05. 2022

Na přechodu v ulici Národní vedoucím na tramvajovou zastávku Národní divadlo směr Újezd se na straně před budovou AV ČR nachází již nejméně půl roku k chodníku přišroubovaný kus červeného plechu, pod nímž chybí dlažba. Rád bych se zeptal na účel tohoto řešení. Prosím o zaslání na TSK. Předem děkuji

Rozbité tlačítko pro chodce na přechodu Spojovací x Pod Šancemi
S odpovědí

Rozbité tlačítko pro chodce na přechodu Spojovací x Pod Šancemi
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 05. 2022

Na přechodu pro chodce přes ulici Spojovací na křižovatce Spojovací x Pod Šancemi se na sloupu SSZ číslo 5 nachází rozbité, oprýskané, téměř nesvítící tlačítko pro chodce. Prosím o jeho výměnu za nové. Předem děkuji

Bariérový severní přechod Vítězná x Šeříková
Bez odpovědi

Bariérový severní přechod Vítězná x Šeříková
Šeříková, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 05. 2022

Na severním přechodu, tj. blíže Kampě, přes ulici Šeříková se na straně blíže mostu Legií nachází zvýšený obrubník, kvůli němuž je tento přechod bariérový. Vím, že přechod na druhé straně Vítězné je bezbariérový, avšak k němu je třeba dojít oklikou přes Újezd, resp. téměř okolo Café Savoy. Toto by ovšem nemělo být výmluvou pro bariérovost zmíněného přechodu ležícího na důležité spojnici Národního divadla a Petřína.

Pěší spojení Muzeum - 1. nástupiště Hlavní nádraží
Bez odpovědi

Pěší spojení Muzeum - 1. nástupiště Hlavní nádraží
Legerova, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 05. 2022

Pěší cesta z Vinohradské od Muzea na Hlavní nádraží Legerovou ulicí dnes končí svedením chodců z chodníku na silnici. Přitom ve stejné úrovni jako je konec chodníku se za plotem směrem ke kolejím nachází široká nevyužitá pochozí plocha. Rád bych tímto požádal o vybourání části plotu v místě konce dnešního chodníku a tím umožnění bezpečného průchodu opravdu až k samotnému nádraží. K případné námitce, že probourání plotu vyvolá potřebu výstavby nové brány lze dodat jen tolik, že přímo u historické budovy nádraží o pár desítek metrů dál plot končí a žádná brána se zde nenachází, tudíž již neplatí, že by areál hlavního nádraží byl oplocený a uzamykatelný. Současný chodník se nachází na pozemku č.p. 4101/1 ve vlastnictví HMP a zmíněný plot k probourání na pozemku č.p. 4372/1 ve vlastnictví společnosti České dráhy. Předem děkuji

Přerostlé křoví - nelze se rozhlédnout na přechodu
Bez odpovědi

Přerostlé křoví - nelze se rozhlédnout na přechodu
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 05. 2022

U přechodu přes Tréglovu ul. směrem od Gabinovy k Tilleho náměstí je velký přerostlý keř, kvůli kterému se vůbec nedá rozhlédnout doleva, člověk musí vstoupit několik metrů do silnice, aby viděl přijíždějící auta. Prosíme urychleně!! prořezat, aby se zde dalo bezpečně přecházet. Děkujeme.