Podněty nahlášené v Praha 12

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 12

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nepřehledná křižovatka Mezihorská X Urbánkova bez přechodu
Bez odpovědi

Nepřehledná křižovatka Mezihorská X Urbánkova bez přechodu
Urbánkova, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2014

Ulice Urbánkova je dlouhá ulice, na jejíž adrese leží 3 MŠ a přes niž musí děti přecházek při cestě do školy Na Beránku a samozřejmě každý kdo se chce dostat na autobusovou zastávku Pavelkova. Problém spočívá v tom, že na křižovatce s ulicí Mezihorskou již bylo několikrát sraženo dítě osobním automobilem, poněvadž zde není ani přechod, ani zpomalovací práh a v místě kde by teoreticky šlo přejít silnice, je kontejner na sklo. Přes betonové panely kolem popelnic není možné vidět do ulice ani do křižovatky a ani řidiči nemohou spatřit dítě či dospělého, který stojí na chodníku za betonovým panelem. Na úřadě mi požadavek na přechod i zpomalovací práh zamítli, což odůvodnili finanční náročností a úbytkem parkovacích míst. Zdá se, že cena lidského života je zde přepočítávána na pár parkovacích míst... Co s tím budeme dělat? Městská policie prý nemá čím změřit rychlost v této ulici, tudíž jí zde měřit nebude a přestože je zde nejvyšší povolená rychlost 30km/h, řidiči zde jezdí od 40 do 70km/h. Je toto bezpečné pro kohokoliv? Pokud zde bydlí někdo, kdo potřebuje k pohybu invalidní vozík, tak silnici zcela jistě nepřejde, poněvadž není kde.

Chybějící přechod na křižovatce Poljanovova - Rodopská
Bez odpovědi

Chybějící přechod na křižovatce Poljanovova - Rodopská
Rodopská, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 01. 2013

Na křižovatce Poljanovova - Rodopská (částečně Rakovského) přecházejí každé ráno i odpoledne po škole děti do ZŠ Rakovského. V uvedeném místě je však vyvedena silnice ze dvou stran Rakovského a z Poljanovovy, tedy se zde kříží hned tři silnice a tři proudy vozidel. Děti zde mají ráno problém přejít, někdy musejí čekat i několik minut, protože proud vozidel je skutečně hustý. Na druhé straně u chodníku chybí žlutý pruh, takže při přecházení musejí sem tam ještě obcházet zde zaparkované auto.

Zarostlý chodník
Vyřešený

Zarostlý chodník
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 07. 2013

Vážení, zarůstající chodník nám způsobuje velmi nekomfortní chození do práce, na obědy a z práce. V naší budově pracuje přibližně 100 lidí, kteří místem cca 4x denně projdou. Ve chvíli kdy zaprší je průchod ještě více stížen. Rád bych Vás poprosil o provedení údržby zeleně okolo této cesty. Mnohokrát Vám předem děkuji za vyřízení mého požadavku. Přeji Vám příjemný den, Vacek

Spatne oznaceny prechod pro chodce u Kauflandu Modrany, Praha 12
Zaslaný

Spatne oznaceny prechod pro chodce u Kauflandu Modrany, Praha 12
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 08. 2012

Nebezpecny prechod pro chodce u kruhoveho objezdu Cs. Exilu x Lhotecka ul. Nedaleko noveho Kauflandu. Jsou zde 2 jizdni pruhy - levy najizdi na kruh. objezd, pravy ho objizdi a pokracuje do Lhotecke ulice. Prechod je na kopci (na horizontu) a je oznaceny jen vodorovnym znacenim (zebra). Zcela zde schazi dopravni znacka prechodu pro chodce - idealne na zlutem podkladu. Na vsech dalsich okolnich prechodech vc. toho v protismeru ty znacky jsou! Idealni by bylo v pravem jizdnim pruhu instalovat i zpomalovaci retarder. Casto zde dochazi k nebezpecnym situacim, kdy Vas auto v jednom pruhu pusti a auto ve druhem pruhu si prechodu nevsimne a smete vas!

Chybějící přechod - Čechova čtvrť
Zaslaný

Chybějící přechod - Čechova čtvrť
Dolnocholupická, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 04. 2016

Dobrý den, u jižní části tramvajové zastávky Čechova čtvrť chybí přechod pro chodce. Nejbližší přechod je na opačném konci vzdáleném cca 60-70 metrů. Chybějící přechod má za následek časté přecházení chodců, a to včetně malých dětí, spěchajících na tramvaj. Stávající stav je značně nebezpečný a řešením by bylo vybudování přechodu na jižní části zastávky (viz přiložené foto s přecházejícími chodci).

Přechod Čs. Exilu  u zastávky Pavelkova
Zaslaný

Přechod Čs. Exilu u zastávky Pavelkova
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Dobrý den, prosím o řešení. Jedná se mi o přechod chráněný pouze z jedné strany malým betonovými dílkem, za který se například s kočárkem rozhodně neschováte. Problém je zejména vysoká rychlost vozidel, která na široké silnici nedodržují povolenou padesátku. Ráno zde přechází děti do ZŠ na Beránku. Provoz ráno je velký a lidé na široké ulici spěchají.. Nejlepší by bylo umístění celého přechodu na zvednutou plochu ve výšce okolních chodníků, jak je tomu i na jiných podobných místech. Aby byla rychlost řidiči dodržována. Děkuji Adam Paclík

Nedodržování zákazu zastavení v ulici Angelovova
Bez odpovědi

Nedodržování zákazu zastavení v ulici Angelovova
Angelovova, Praha 12

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 09. 2013

V ohybu ulice Angelovova je značkou přikázán zákaz zastavení v pondělí, středy a pátky od 8 do 12 hodin. Je to proto, aby tudy mohli projet popeláři, a také proto, aby při přecházení ke škole měly děti výhled do zatáčky, zda odtud nejede auto. V praxi však pod značkou každou chvíli stojí auta, dokonce i na šrafovaných pruzích. Občas tudy sice projede policejní vůz, ale nijak situaci nekontroluje.

Školní špička u ZŠ Angelovova
Bez odpovědi

Školní špička u ZŠ Angelovova
Angelovova, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 01. 2013

V ranní špičce, cca od 7,50 do 8,20 v pracovní dny sem zajíždějí lidé s auty, aby jejich děti měly co nejblíže do školy. Problém je, že pak auta stojí na přechodu (často i na tom druhém níže), na zákazech stání, někdy i na chodníku, tvoří neprostupné kolony, takže přecházení zde je v tuto dobu prakticky nemožné, a také nebezpečné.

Neudržovaný trávník u zastávky Poliklinika Modřany
Zaslaný

Neudržovaný trávník u zastávky Poliklinika Modřany
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 10. 2017

Dobrý den, trávník u autobusové zastávky Poliklinika Modřany (směr Na Beránku) je z velké části vyšlapaný na hlínu, zbylé zelené plochy jsou neudržované, neposečené a plné odpadků. V obdobném stavu jsou i zatravněné plochy směrem nahoru před bytovým domem Hyacint Modřany (nejsou sice sešlapané, ale neposečené a plné odpadků ano). Odpadkový koš je sice umístěn u autobusové zastávky, míjí se ale asi účinkem, když odpadky se válí i v trávnících. Hodilo by se instalovat nějaké odpadkové koše navíc a nějakým způsobem oplotit uvedenou sešlapanou plochu, aby měla tráva vůbec šanci vyrůst. Děkuji.

Špatně viditelný přechod pro chodce
Zaslaný

Špatně viditelný přechod pro chodce
Novodvorská, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 09. 2018

Místo: Ulice Novodvorská, Praha 4, autobusová zastávka Čechtická. Zde se nachází přechod pro chodce, který je hlavně ze směru do centra velmi špatně viditelný. Nejhůře za tmy a mokrého počasí, kdy se vozovka leskne. Značka přechodu se ztrácí ve stromu, který zde roste. Na Policii ČR jsme už upozorňovali na velký počet řidičů, kteří v tomto úseku silnice jezdí nepřiměřenou rychlostí, bohužel bez odezvy. Silnice je rovná a svádí k rychlé jízdě. Nikoho kromě nás, kteří zde bydlíme. to ovšem nezajímá. Nechápeme, proč tento přechod není lépe osvětlen speciálním přídavným světlem, který byl instalován v ulici Novodvorská od křižovatky Zálesí na všech ostatních přechodech. V srpnu tohoto roku měli právě na této křižovatce u tohoto přechodu vážnou nehodu i policisté.

Zarostlé osvětlení a asfalt na zkratce Čs. exilu Hornocholupická
Bez odpovědi

Zarostlé osvětlení a asfalt na zkratce Čs. exilu Hornocholupická
Hornocholupická, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 12. 2015

Náletové dřeviny brání průchodu a stíní veřejnému osvětlení, asfalt chodníku rozbit kořeny a mrazovými výtluky

Chybějící chodník v ulici Hornocholupická
Zaslaný

Chybějící chodník v ulici Hornocholupická
Hornocholupická, Praha 12

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 01. 2016

Chybějící chodník v ulici Hornocholupická Mezi koncem chodníku a zkratkou do ulice Čs. exilu ke stanici autobusu chybí asi 100 m chodníku a chodí se velmi nebezpečně po kraji vozovky. Z ulice není výhled a míjí se tam autobusy MHD. Zvláště za špatné viditelnosti je to velmi nebezpečné místo.

Slalom pro chodce na ulici Mezi Vodami
Zaslaný

Slalom pro chodce na ulici Mezi Vodami
Mezi vodami, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 09. 2018

Na cestě ze zastávky Belárie třeba na jih musíte kličkovat z jednoho chodniku na druhý, pak zase zpět a pak po úseku, kde chodnik není, když chcete do areálu, kde je například obchod kytary.cz. Není to příliš bezbariérové a příjemné z hlediska pěší dopravy. Nešlo by aspoň posunout parkovací místa tak, aby se pod zastávkou tramvaje vešel chodník?

Chybějící přechod/zákaz stání v ulici K dolům 62/57, Praha 12 Modřany
Nově zaslaný

Chybějící přechod/zákaz stání v ulici K dolům 62/57, Praha 12 Modřany
K dolům, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 12. 2018

Dobrý den, v ulici K dolům 62/57, Praha 12 Modřany, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta - v příloze ukázka, takže se přechází jak to jde bez dostatečného výhledu.

Nastavení semaforů pro chodce
Zaslaný

Nastavení semaforů pro chodce
Hasova, Praha 12

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 01. 2019

Proč musí chodci mačkat tlačítko při denním provozu světelných křižovatek. Jediný výsledek - pokud chodec nezmáčkne či zapomene, nedostane zelenou, kterou odbočující vozidla mají a čeká další kolečko. Hasova x Lhotecká a dalších 1000 křižovatek.