Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Drolící se dlažba chodníku u přechodu před domem Balbínova 20 (P2)
Nově zaslaný

Drolící se dlažba chodníku u přechodu před domem Balbínova 20 (P2)
Balbínova, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 06. 2021

Hned za přechodem, na druhé straně od budovy Rozhlasu, před domem Balbínova 20 (Praha 2), se začala drolit dlažba. Je potřeba místo dodláždit. Chybí odhadem 30 kostek.

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 10
Nově zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Uruguayská 10
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2021

Na dlážděném chodníku chybí více kostek, vzhledem k tomu, že je toto místo hned před vstupem do vchodu budovy, kde chodí hodně lidí a nejde zcela obejít, není to pro chodce bezpečné. Místo se nachází na Uruguaské 430/10, Praha 2.

Ztížený přechod přechod přes vznikající cyklostezku
Nově zaslaný

Ztížený přechod přechod přes vznikající cyklostezku
U trati, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 06. 2021

Staveniště nebo spíše zatím bývalé železniční těleso připravené na proměnu se stalo špatně zdolatelnou překážkou zejména pro staré lidi z okolí. Zdráhají se jít kamenitým terénem a hlavně se bojí vstoupit na několik navršených kamenů, které slouží jako schody na nástupiště. Řešením by byl asi dočasný dřevěný přechod.

Chybějící dlažební kostky (asi 7 ks) Na Příkopě 15, u vstupu do Zary
S odpovědí

Chybějící dlažební kostky (asi 7 ks) Na Příkopě 15, u vstupu do Zary
Na příkopě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 06. 2021

chybi dlažební kostky v chodníku, nejsou ani v okolí pohozené, je to u vstupu do prodejny Zara, děkuji za opravu

Parkování na přechodu
Nově zaslaný

Parkování na přechodu
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2021

dobrý den 13.10.2020 jsem posílala na operacni.p10@mppraha.cz zprávu a foto parkovní na přechodu a doposud mi od nich nepřišla odpověd. zeptám se tedy vás řidič parkoval přes celý přechod přestože před ním i za ním bylo volno foto posílám v příloze. Chápu, že to bylo zásobování, ale není to omluva když před za autem měl volno. Maminka s dvěma malými dětmi musela auto obcházet a odpovídat na otázky dítěte proč to auto stojí na přechodu? děkuji Kozlová

Schodiště v havarijním stavu
Nově zaslaný

Schodiště v havarijním stavu
Ohradní, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2021

Nebezpečně zborcené schodiště viz fotografie. Schodiště je velmi nebezpečné používat, jelikož každý schod je jinak vysoký a má jiný sklon. Navíc je velmi dlouhé a případný pád by byl velmi nebezpečný. Již několikrát jsem na něm málem upadl, stejně tak plno dalších lidí (mám na něj výhled přímo z okna), kteří jej využívají jako zkratku ze sídliště/školy.

Propadlý chodník Hilmarova-Hógerova
S odpovědí

Propadlý chodník Hilmarova-Hógerova
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 05. 2021

Dobrý den, na sídlišti Brandov, u přechodu ulice Hógerova z ulice Hilmarova, směrem k mateřské školce je propadlý chodník. S pozdravem Zejfrt

Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4
Nově zaslaný

Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2021

Tato křižovatka (Donovalská / Ke Stáčírně - Praha 4) se nachází blízko školy, v těsné blízkosti zastávek autobusů Donovalská. Jedná se o silnice s hustým provozem osobních aut, autobusů i nákladních aut. Křižovatce předchází dlouhý rovný úsek, který svádí řičiče k rychlejší a méně obezřetné jízdě. Přes tuto křižovatku chodí pravidelně děti (bohužel musí s rodiči) do školy a ze školy. Před křižovatkou je sice omezení ruychlosti na 30km/h , nicméně téměř nikdo to nedodržuje. Křižovatka je bez semaforu a dokonce zde nejsou ani retardéry. Mám děti na prvním stupni ZŠ, po Praze 11 (součást Prahy 4) se pohybují samy pěšky nebo MHD. Pouze tuto křižovatku nesmí přecházet samy, což je pro mne (i pre ně) značně omezující. Nemám odvahu je pustit samotné. Téměř denně zde dochází k tomu, že v jednom směru auta zastaví, ale ve druhém ne. Nejezdí povolenou rychostí, řidiči jsou nepozorní (často překvapeni chodci, kteří jdou přes přechod). Foto jsem pořídila v době slabého provozu, aby byla samotná křižovatka lépe vidět. Je vidět, jak rodiče ráno přes křižovatku své děti převedou, pak se s nimi rozloučí a děti pokračují ke škole samy. To ale není řešení! Jednoznačné a bezpečné řešení je umístit zde semafory, které by daly rodičum a vůbec chodcům možnost 'vydechnout', bezpečně přecházet a tak se maximálně pohybovat pěšky (často totiž když už musí přes tuto křižovatku rodiče své děti převádět, raději je na určené místo dovezou autem).

Nepřehledný přechod - vysoké křoví v Mazancově ulici
S odpovědí

Nepřehledný přechod - vysoké křoví v Mazancově ulici
Mazancova, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2021

Frekventovany prechod, pod kopcem kolem Billy, nebezpeci vbehnuti deti do vozovky. Vzrostle krovi, ktere brani ve vyhledu prechazejicim detem.

Nebezpečné propadliště u stromů před Slavií na Smetanově nábřeží
S odpovědí

Nebezpečné propadliště u stromů před Slavií na Smetanově nábřeží
Smetanovo nábř., Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 05. 2021

U 2 stromů cca před Slavií je uprostřed pochozí mříže cca 0,5 m mezera /díra, kam je zázrak, že ještě někdo nezahučel a nezlomil si nohu. V sousedství je přitom zemina u jiného stromu dovršena až skoro k mříži a problém tak není.

Zastaralé rozdělní prostoru a překonaný dopravní režim v Bolzanově
S odpovědí

Zastaralé rozdělní prostoru a překonaný dopravní režim v Bolzanově
Bolzanova, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2021

Prioritu by měli mít lidé využívající tramvaj z Hlavního nádraží. Dnes dochází až k takto zbytečným mačkanicím, zatímco kolem je spousta místa. Napočítal jsem 41 čekajících cestujících a 6 odstavených aut. Snese srovnání třeba s Andělem, či I.P. Pavlova. Dobré řešení pro lidi vypadá jinak.

Neupravený chodník v ulici Na Pískách blízko Evropské ulice
Nově zaslaný

Neupravený chodník v ulici Na Pískách blízko Evropské ulice
Na pískách, Praha 6

Kategorie:
Zasláno: 17. 05. 2021

Dobrý den, na začátku ulice Na pískách, Praha 6 z Evropské hlavní ulice je každoročně neposekaná tráva vedle chodníků pro chodce. Tráva se většinou nechá narůst do výšky 60 cm a potom se poseká křovinořezem . Bohužel, největší bordel vznikne, když se tam ta posekaná tráva nechá a všude se povaluje tzv. seno a osiny včetně silnice. Kolem domu č. popisného 674 se už bohužel nedá ani projít. Keře z tohoto domu rostou do cesty pro chodce, takže při mé výšce 170 cm ze zde musím pořádně shýbnout abych vůbec prošla a nebo přejít na druhou stranu přes silnici. Prosím bylo by možné tyto keře posekat? Bohužel majitel domu na to nebere zřetel, že chodníky jsou ve správě města. Děkuji vám za vyřízení.

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
S odpovědí

Dopravní řešení s ohledem na pěší - Bělohorská roh Konecchlumského
Konecchlumského, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 05. 2021

dovoluji si vám dát podnět k řešení neuspokojivé a z hlediska chodců dlouhodobě nebezpečné dopravní situace na rohu ulic Bělohorská a Konecchlumského. Prostor rohu navazuje přirozeně na tramvajovou zastávku “U kaštanu”, přechod pro chodce pro bezpečný příchod k zastávce je zcela bez logické návaznosti umístěn na opačné straně zastávky - směrem ven z města. Zároveň je prostor pro výhled chodců pravidelně zacláněn stojícími vozidly viz přiloha. Což výrazně zvyšuje nebezpečnost prostoru a to především pro děti, které se při cestě do školy v tomto prostoru nachází. To se dlouhodobě děje přestože je na místě zákaz zastavení obecně není dodržován a vozidla zde na chodníku pravidelně stojí. Děti pak přes tato vozidla nemají šanci vidět a je tedy pro ně situace speficky více nebezpečná. Vzhledem k tomu, že každý den ráno je tato zastávka využívána chodici často dětmi a že bezpečnost chodců je jednou z deklarovaných priorit dopravní politiky města dovoluji si otevřít toto téma a možnost technického řešení, které bude zajišťovat vyšší bezpečnost chodců. Prosím o informaci jaké konkrétní kroky v téro věci jde udělat, připadně další aktuální kroky.

Smazaný přechod před Creme de la Creme
Vyřešený

Smazaný přechod před Creme de la Creme
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2021

Přechod od zastávky Radošovická směrem ke Creme de la Creme na Průběžné je smazaný. Zároveň zde však stále stojí dopravní značka značící přechod. Situace je velmi matoucí a nebezpečná. Chodci ani řidiči evidentně neví, kdo zde má aktuálně přednost. Podle značky stále chodci, ale ti o ní ze svého místa neví. A řidiči zde nyní přednost dávají tak půl na půl. Místo je díky skvělé zmrzlině extrémně frekventované a přechod je zde hodně potřeba. Doufám, že jde jen o dočasné smazání a bude brzy obnoven.

Chybějící odpadkové koše na náměstí Mezi Zahrádkami
S odpovědí

Chybějící odpadkové koše na náměstí Mezi Zahrádkami
Podléšková, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 05. 2021

Bohužel na náměstí Mezi Zahrádkami, kde se potkávají lidé na lavičkách je nedostačující počet košů. Konkrétně na cestě protínající náměstí skrz. Jsou zde lavičky naproti sobě, ovšem žádný odpadkový koš. Což je problém hlavně pro kuřáky, kteří vajgl típají o lavičky a následně je celé okolí laviček poseté vajgly.