Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nájezdy pro kočárek schodiště mezi ulicemi V Rovinách a Jeremenkova
Nově zaslaný

Nájezdy pro kočárek schodiště mezi ulicemi V Rovinách a Jeremenkova
V rovinách, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 29. 11. 2022

Dobrý den, minulý týden proběhla instalace nového zábradlí na schodišti a u středového zeleného pásu mezi schodišti spojující ulice V Rovinách a Jeremenkova. Bohužel tím byla fakticky zrušena cesta hojně využívaná rodiči s kočárky vedoucí středovým zeleným pásem mezi schodišti. Cesta s dětským kočárkem z ulice Pujmanové do Jeremenkovy, případně třeba k MŠ Hudečkova se tím značně prodloužila (cca o 600m tedy minimálně o 10 minut). Staré zábradlí bylo léta uprostřed zhruba na 2 metry přerušeno a bylo tak možné využívat stezku vedoucí mezi schodišti jako náhradu za chybějící kočárkové nájezdy. Bylo by tedy vhodné doplnit kočárkové nájezdy na jedno se souběžných schodišť. Je nelogické, že na tomto schodišti chybí, když na druhé straně ulice Jeremenkova je schodiště a vedle něho šikmo svahem i rampa.

Podchod Strasnicka  (metro Strasnicka)
Nově zaslaný

Podchod Strasnicka (metro Strasnicka)
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 11. 2022

Kdy se majitel podchodu zacne radne starat o podchod ve smyslu pravidelného uklidu a zamezi neustálému postriku v podchodu od sprejeru?

Chybějící přechod v ulici Hládkov
Nově zaslaný

Chybějící přechod v ulici Hládkov
Hládkov, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 11. 2022

Chybí přechod mezi parkem a Gymnáziem Jana Keplera v ulici Hládkov a není možnost, jak se tam jednoduše dostat. Děti tedy při cestě do parku přecházejí přes silnici mimo přechod, nebo dokonce po cyklostezce, protože si neuvědomí, že to není přechod. Zároveň vždy ráno přechází houfy studentů z tramvajové zastávky Maxe von der Stoela na GJK, přičemž křižují dvakrát silnici mimo přechod. Bezpečná cesta po přechodech je o šedesát procent delší a není myslím reálné po dětech chtít, aby ji dodržovaly. To by asi musel u každého přechodu stát policista. Nebylo by prosím možné přizpůsobit zde prostor chodcům, zvlášť když jde určitě o sto, možná více dětí, které se dvakrát denně dostávají v tomto prostoru do nebezpečné situace? Děkuji.

Zřízení přechodu pro chodce před zastávkou Sparta, Praha 7
Nově zaslaný

Zřízení přechodu pro chodce před zastávkou Sparta, Praha 7
Milady Horákové, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 11. 2022

Požadujeme zřídit přechod pro chodce v místě stávajícího místa pro přecházení před zastávkou Sparta ve směru Hradčanská - Letenské náměstí. Jedná se o přechod využívaný převážně studenty Gymnázia nad Štolou v ranních a odpoledních hodinách. Ve stejné době je provoz na ul. Milady Horákové také nejsilnější a auta zde stojí v dlouhých frontách. Přesto je možnost přejít ulici velice omezená. Vzhledem k tomu, že jde o děti od 12 let věku, je současné řešení velice nebezpečné. Na místě pro přecházení auta nezastaví ani nečekají pohyb osob. Naopak při mírném provozu zde auta jezdí až 70 km/h.

Prechod pro chodce na krizovatce Lublanska a Koubkova
Nově zaslaný

Prechod pro chodce na krizovatce Lublanska a Koubkova
Koubkova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 11. 2022

Dobry den, za poslednich nekolik let se zvysil prujezd auty pres Koubkovu s Belehradske ulici kvuli tomu, ze pres Wenzigovu ulici se da projet na Legerovou a Sokolskou ulici. Je tam jen 1 prechod, a ten umisteny na ul. Lublanska, ale chybi prechod na ul.Koubkove. Hlavne, kdyz na Koubkove ulici pres krizovatkou zaparkuji vetsi auto, tak pro deti, co chteji prejit Koubkovou vznika problem.

Odstavenéý vrak vozidla na chodníku u metra Depo Hostivař
Nově zaslaný

Odstavenéý vrak vozidla na chodníku u metra Depo Hostivař
Černokostelecká, Praha - Štěrboholy

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 11. 2022

Auto odstavené na chodníku v blízkosti metra Depo Hostivař, ulice 'Černokostelecká ve směru z centra, zhruba naproti tramvajové zastávce Depo Hostivař (Černokostelecká) -(zastávka směr do centra).

chybějící přechod pro chodce, který už je v koncepční studii
Nově zaslaný

chybějící přechod pro chodce, který už je v koncepční studii
nám. Hrdinů, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 11. 2022

stovky lidí denně z řady bloků obytných budov si zacházejí stovky metrů denně, bariérově, po schodech a skrz nevábný podchod, aby překonali ulici ve městě.

nehumánní nastavení semaforu u metra/tram
Nově zaslaný

nehumánní nastavení semaforu u metra/tram
nám. Hrdinů, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 11. 2022

u metra/tram Pražského povstání na náměstí Hrdinů je velmi nehumánně nastavený interval semaforu. Hrozny lidí tam pravidelně čekají nesmyslně dlouhé časy. Nejde ve směru k metru přejít najednou...

Odplevelení chodníku
Nově zaslaný

Odplevelení chodníku
Labětínská, Praha - Vinoř

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 10. 2022

Prosím o odplevelení chodníku, který vede mezi ulicemi Mokošínská a Labětínská v Praze Vinoři. Problémem není plevel samotný, ale fakt, že kvůli němu nejsou vidět psí výkaly, kterých je tam vždy mnoho. Projet tímto místem s kočárkem se neobejde bez nehody :( Chodník je dost skrytý, proto se zřejmě pejskaři neobtěžují po svých psech uklízet. Kdyby byl chodník bez plevele, bylo lépe vidět, čemu se vyhnout a třeba by to nemuselo psy tolik lákat. Prosila bych pro ekologické odstranění bez použití chemie. Děkuji!

Havlíčkova ulice pěší zóna
Vyřešený

Havlíčkova ulice pěší zóna
Havlíčkova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 10. 2022

Dobrý den, Asi nejhorší označení teď v Praze. Naproti masaryčce na tramvajové zastávce udělali zákaz vjezdu aut a mají to objíždět po kolejích. Ale na jedné straně to vypadá jako normální nájezd na silnici a cedule se zákazem vjezdu je na špatné straně. Na druhem konci udělali železné obrubníky. Takže každý druhy najede na “silnici” aby na konci zjistil ze nemůže jet dal a musí to vycouvat.

Krátký interval semaforu pro chodce
Nově zaslaný

Krátký interval semaforu pro chodce
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 31. 10. 2022

Dobrý den. Chtěla bych upozornit na přechod v ulici českomoravska ze zastavky busu Balabenka na tramvajovou zastávku Balabenka. První půlka semaforu má velmi krátký interval takže když se rozejdete na zelenou tak v půlce přechodu naskočí červená a rozjedou se z boční ulice na Vás auta. Několikrát se tu stal incident kdy řidič křičel na chodce jestli nejsou blázni. Je to matoucí pro obě dvě strany.

Chybějící přechod pro chodce u ZŠ Hloubětínská
Bez odpovědi

Chybějící přechod pro chodce u ZŠ Hloubětínská
Kyjská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 10. 2022

V ulici Kyjská v těsné blízkosti ZŠ Hloubětínská chybí přechod pro chodce. Ulice se svažuje z kopce směrem ke škole a ráno tudy rodiče auty (často ve spěchu) navážejí děti. Do toho přicházejí další děti pěšky a vzniká tak nepřehledná a nebezpečná situace. Riziko zvyšuje špatný výhled do křižovatky (viz foto). Na konci ulice jsou zpomalovače, takže auta brzdí, pravidlo přednosti pro chodce však neřeší. Mám vážnou obavu, že vzhledem ke stresovým situacím v dopravní špičce před začátkem vyučování a nejasně vymezeným pravidlům silničního provozu může v tomto místě dojít k vážné nehodě.

Nestabilní ukotvení konstrukce lanovky na hristi
Vyřešený

Nestabilní ukotvení konstrukce lanovky na hristi
K rotundě, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2022

Hřiště na Vyšehradě Konstrukce se při pohybu lanovky hýbe

Přerostlá zeleň
Bez odpovědi

Přerostlá zeleň
Jemnická, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 10. 2022

Na zastávce Jemnická v “parčíku” jsou jich keře hodně přerostlé.

Parkování na chodníku před hl. vstupem do budovy Ženské domovy
Bez odpovědi

Parkování na chodníku před hl. vstupem do budovy Ženské domovy
Ostrovského, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 10. 2022

Dobrý den, v ul. Ostrovského, na chodníku před hlavním vchodem do budovy Ženské domovy si řidiči z chodníku zvykli dělat parkoviště. Kromě vozidel lékařského zásobování (kde lze zaparkpování na chodníku za účelem vyložení zboží dá do určité míry akceptovat se ovšem také jedná o běžné řidiče. Je v podstatě jedno, kdy tudy během dne procházíte, pokaždé nějaké to auto na chodníku najdete. Pikantní na celé věci je fakt, že v budově sídlí policie. Inu, pod svícnem bývá největší tma.