Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Přechod ulice K Horkám u křižovatky s ul. Bratislavská (nedaleko Alberta). Přechod je ve vrcholu zatáčky, doleva není vidět přez vysázené keře. Chodec přijíždějící auto vidí až když oba stojí u přechodu, řidič chodce uvidí až když vstoupí na přechod. Sice tam je signalizace (která samozřejmě občas nefunguje) ale leckterý řidič jezdí na oranžovou... Zcela zbytečné nebezpěčné místo na frekventované cestě mezi sídlištěm a lesoparkem.

Chybějící přechod v ulici Prosecká
S odpovědí

Chybějící přechod v ulici Prosecká
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Ulice Prosecká mezi křižovatkou s ulicí Lovosická a Kbelská postrádá na světelné křižovatce přechod. Místo je tak často používání v rozporu s pravidly jako neoficiální přechod. V ulici chybí přechod.

Nebezpečná situace v parku Mrázovka
Bez odpovědi

Nebezpečná situace v parku Mrázovka
Mrázovka, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 04. 2020

Výsledek toho, že lidem dáváme pouze jehly a drogy a neposkytujeme jim skutečné vnitřní zázemí k použití. Park Mrázovka je nyní nebezpečným parkem, který je plným lahviček s drogami, jehlami a spoustou odpadků, které feťáci za sebou zanechávají. Schránky na jehly, které jsou zde umísťěny přitahují pouze lidi, kteří sem přicházejí veřejně drogy užívat, tyto schránky problém nevyřeší. V parku by neměli být žádní uživatelé drog. Přemýšlejte o tom?! Čištění/úklid každý den také nic neřeší, protože můžete být pozdě až se nějaké dítě ( nebo i pes) bodne o jehlu, popřípadě sebere plastovou krabičku s metadonem/subotexem nebo co to je za náhražky. V blízkosti obou dětských hřišť je plno jehel a lahviček od náhražek. Mladí sedící na schodech aplikující si drogy, to je k vidění v parku Mrázovka. A ani security jim v tom nezabrání. Další takové místo je dětské hřišťě Červený vrch, dětské hřišťě na Skalce. Moje rada: 1. Uzavřete park a proveďte kompletní vyčištění parku (včetně keřů) 2. Dokud nebude hlavní město Praha pro uživatele drog zajišťovat vnitřní prostor pro užití a důsledně hlídat jeho dodržování, aby se náhražky neprodávali dole na Andělu nebo již zmíněná aplikace v parku. Dokud se budou jehly distribuovat pouze oknem, hřiště v tomto parku by měla být trvale uzavřena, aby se zabránilo nebezpečným situacím.

Chybí úsek chodníku a přechod
S odpovědí

Chybí úsek chodníku a přechod
Prosecká, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 04. 2020

Chodník končí a chybí navazující úsek. Chybí i přechod, přes který by na konci chodníku bylo možné přejít.

Městská zeleň mezi ulicemi Bartoškova-U Pernštejnských
S odpovědí

Městská zeleň mezi ulicemi Bartoškova-U Pernštejnských
Mojmírova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 04. 2020

V roce 2013 zde byl dotaz týkající se pozemku ve vlastnictví společnosti AQUA-THERMO, spol. s r.o. S ohledem na uplynulý čas bych ráda na tento dotaz navázala a zeptala se, zda se nějakým způsobem uvažuje či jedná o výkupu předmětného pozemku a zřízení městké zeleně. Případně, zda jsou nějaké jiné plány, které by v této oblasti městkou zeleň rozšířily i jiným způsobem. Předem děkuji za odpověď.

Zřízení přechodu pro chodce při vjezdu do ulice Česká
S odpovědí

Zřízení přechodu pro chodce při vjezdu do ulice Česká
Česká, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 04. 2020

Odbočka z Urbanovy ulice do ul. České je velmi nebezpečná, není na ní vyznačen přechod pro chodce, a auta sjíždějící z Peroutkovy ulice často jedou plnou rychlostí (zde už je provoz jednosměrný) bez ohledu na to, že zatáčejí. Před zmíněnou odbočkou často parkují auta, a přecházející chodec přes ně pak nemůže vidět, zda náhodou nepřijíždí auto. Naopak řidič nemůže do poslední chvíle vidět, že se právě někdo chystá přecházet. Během školního roku tudy chodíme pravidelně z mateřské školky (MŠ Peroutkova, hned vedle) s dětmi, a přechod této ulice (v odbočce dost široké), je opravdu o strach. Zatímco níže v ulici Urbanova však byly asi před čtyřmi roky umístěny alespoň retardéry, přímo před odbočkou do České, kde by byly potřeba, scházejí, a není tu ani žádná značka, která by řidiče přinutila před odbočením zpomalit. Už jsem v minulých letech opakovaně na tento nebezpečný přechod upozorňoval mailem na MČ Praha 5, ale ničeho víc než zdvořilé odpovědi, že se tím budou zabývat, jsem se zatím nedočkal, natož řešení.

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
S odpovědí

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.

Rozježděný trávník u chodníku v ulici Katovická
S odpovědí

Rozježděný trávník u chodníku v ulici Katovická
Katovická, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 04. 2020

Po zdařilé rekonstrukci chodníků zde záhy vznikla v jeho rohu poměrně hluboká díra, často naplněná vodou, kterou zřejmě způsobila auta, vjíždějící na chodník a zkracující si oblouk přes trávník. Myslím, že y značně pomohl zasadit jednoduchý sloupek v tomto rohu.

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
S odpovědí

Popadané stromy na cestě v lese na Hanspaulce
Na Černé hoře, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 04. 2020

Na lesní cestě blízko ulice Na Černé hoře (oblast Praha 6 Dejvice, Hanspaulka) jsou už delší dobu popadané suché stromy (borovice), některé ještě částečně visí ve větvích a mohou tedy spadnout. Cesta je kvůli tomu hůře průchozí a je tam riziko nebezpečí v případě pádu uvízlých stromů na chodce.

Velmi krátký interval na přechodu pro chodce v ulici Jandova, Praha 9
S odpovědí

Velmi krátký interval na přechodu pro chodce v ulici Jandova, Praha 9
Jandova, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 04. 2020

Zelená na přechodu pro chodce, v ulici Jandova na Vysočanské, svítí jen pár vteřin. I mladému člověku trvá přejít déle. Agresivní řidiči pak najíždějí a troubí na chodce, kteří nestihli přejít celý přechod, protože na semaforu již vidí červenou a asi si myslí, že šli na červenou. Je to dost nepříjemné, nemluvě o starších lidech, kteří potřebují na přejití mnohem déle.

Lavičky na chodníku
Vyřešený

Lavičky na chodníku
Karlova, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 10. 03. 2020

Provozovny v Karlově ulici blokují chodník lavicemi. Zábory na to mají sotva, ale už to trvá dva měsíce.

Díra u poklopu v blízkosti ulice Cafourkova
S odpovědí

Díra u poklopu v blízkosti ulice Cafourkova
Cafourkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 02. 2020

Kanál, u jehož poklopu je díra, se nachází v bezprostřední blízkosti dětského hřiště. Díra je natolik velká,že malému dítěti by v ní snadno uvízla noha a nevím,zda by ho okolí vůbec udrželo.

Nebezpečný svažující se chodníček
S odpovědí

Nebezpečný svažující se chodníček
Práčská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2020

Dobrý den, obracím se na vás s následující prosbou. U nově postavené části Sídliště Práčská, Praha 10 - Záběhlice vznikla malá kavárnička. Za pěkného počasí je na venkovním posezení před kavárnou rušno. Nachází tam občerstvení i rodiny s malými dětmi, vracející se z výletů. Od tohoto posezení vede k místnímu chodníku svažující se chodníček Obr.1. V minulém roce jsem z protějšího chodníku, od stanice autobusu Záběhlická škola, viděl dvě tříleté děti jezdící na odrážedlech, které se chystaly „sjet kopeček“. Naštěstí si to včas rozmyslely a jeli ke stolku rodičů. Kopeček, jak vidíte na fotce, ústí bez jakékoli zábrany přímo do silnice. Auta a autobusy, které tu ve velké míře jezdí, nemají šanci zabrzdit, když se před nimi ocitne dítě na odrážedle nebo na kolečkových bruslích. Stíní jim v tom i silný strom. Je to jen otázka času, kdy dojde k nehodě. Děti jsou nevyzpytatelné. Pokoušel jsem se zařídit instalaci jednoduché zábrany. Podobné, jako je hned vedle Obr.2. Obrátil jsem se tedy na Úřad městské části Praha 10, „Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje. Odpověděla mi paní Jitka Čuřínová, vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu. Sdělila mi, že zábranu musí postavit vlastník pozemku a že mu při instalaci vyjdou vstříc. Sdělila mi, že vlastníkem pozemku, chodníku podél Práčské parc. č. 712/28 je Hlavní město Praha. Pod správou to má Technická správa komunikací hl. m. Prahy. Obrátil jsem se tedy na Oblastní správu východ, paní Zuzanu Kriesmanovou. Ta mně odkázala zpět na Odbor dopravy MČ Praha 10 s tím, že o „bezpečnost zákazníků kavárny se má postarat provozovatel kavárny“. Tato situace však s bezpečnosti zákazníků kavárny vůbec nesouvisí. Podobný nápad, sjet kopeček, měl i jeden asi osmiletý chlapec, kterého jsem na skyboardu zahlédl v době, kdy byla kavárna zavřená, a skončil na silnici. Naštěstí v tu chvíli nic nejelo. Na www stránkách jsem našel informaci o vaší společnosti, která se snaží v takových situacích pomoct. Obracím se tedy na vás s prosbou, zda byste mohli i v tomto případě pomoci. Instalace takové zábrany není nákladná a může předejít lidskému neštěstí. Pokud bych vám mohl být v tomto případě nějakým způsobem nápomocen, rád pomůžu. Děkuji vám a přeji hezký den. Petr Hříbek

Hluboký výmol v celkově rozbitém chodníčku nad parkem Jezerka
S odpovědí

Hluboký výmol v celkově rozbitém chodníčku nad parkem Jezerka
Družstevní ochoz, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2020

V prudkém svahu vedoucím z parku Jezerka do ulice Družstevní ochoz se na křížení chodníčků nachází hluboký výmol, jehož překonání při cestě do kopce např. s kočárkem vyžaduje (i vzhledem k výraznému sklonu svahu) téměř nadlidské úsilí. Výmol již před několika měsíci nahlášen přes aplikaci zmente.to, bohužel bez odezvy příslušného orgánu. Opravu by si vzhledem k míře rozdrolenosti, vzdouvání a rozpraskanosti žádal celý chodníček (ostatně i ty zbylé v tomto svahu nad parkem), ale skutečně akutní opravu potřebuje zmíněný výmol.

Poškozené schodiště do podchodu – Kamýcká ul.
Vyřešený

Poškozené schodiště do podchodu – Kamýcká ul.
Kamýcká, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2020

Na strmém schodišti chybí několik kamenných desek a hrozí nebezpečí pádu.