Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky
Nově zaslaný

Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 11. 2019

Dobrý den, v ulici Kolbenova jsou momentálně uzavřené oba chodníky v místech kousek od zastávky metra a tramvaje Kolbenova . Jeden chodník je uzavřen z důvodu bourání starých budov ČKD a přesně naproti i druhý, kde se staví nová výšková stavba. Je zde udělaná nová příjezdová cesta k již zmiňované nově vyrůstající budově. Problém je v tom, že kus chodníku je celý uzavřený a musí se procházet podél plotu tzn. po silnici. Vedle nově vznikající budovy je dětská herna Brumbambule, kam chodí velké množství dětí od miminek v kočárku až po větší děti , školy , kde musí tento úsek absolvovat i paní učitelky s větší skupinou dětí. Maminky musí i s kočárkem po silnici, což mi nepřipadá moc fajn. Auta tu jezdí bezohledně ve velké rychlosti i hlavně kvůli tomu ,že tu je dlouhá rovinka. Podle mých informací se čeká na zkolaudování nové cesty. Což jako chápu, ale už to trvá opravdu hodně dlouho. Taky je strašně super, když fouká, tak jim tam padají ty zábrany, co mají kolem stavby. Několikrát jsem byla svědkem, že zábrana spadla přesně před jedoucí auto nebo spadla za právě procházející maminkou s dítětem. ..

Kolobezky
Nově zaslaný

Kolobezky
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 11. 2019

Ve spodní části Václaváku se povalují koloběžky. Hrozí, že chodci o koloběžku zakopnou a je úraz na světě.

Rozbitý chodník v ulici Podolská, Praha 4
Nově zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Podolská, Praha 4
Podolská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 11. 2019

Jedná se o poměrně rozměrnou a hlubokou díru v chodníku tvořeného kostkami. Jde o frekventované místo díky bankomatu, který je v oblasti jediný.

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Zaslaný

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 11. 2019

Zlomené oplocení, ulice Lovosická u autobusového obratiště, velmi nebezpečné pro děti

Přechod pro chodce v Badeniho ulici
Zaslaný

Přechod pro chodce v Badeniho ulici
Badeniho, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 11. 2019

V Chotkových sadech mezi parkem Charlotty Masarykové a Letnou není přechod pro chodce. Jsou tam pouze přerušované čáry, které auta nerespektují a chodce nenechají přejít a troubí na ně. V ulici Na Špejcharu je školka a dětský klub, spousta jiných dětí a maminek s kočárky tu chodí z parku na Letnou. Nakreslit ty pruhy ve tvaru přechodu myslím není až tak velký zásadní problém. Děkuji.

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Nově zaslaný

Nebezpečná cesta pro děti ze ZŠ Ružinovská
Ružinovská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2019

ZŠ Ružinovská vzdělává děti s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Děti, které tuto školu navštěvují, dojíždějí z celé Prahy. Nejbližší zastávka MHD je Klárův ústav, odkud však ke škole chybí bezpečná cesta. Chodník od zastávky končí na křižovatce Ružinovská x Vídeňská, kde chybí přechod pro chodce, na protější straně chodník nenavazuje. O kousek dále děti musí překonat ještě křižovatku Ružinovská x Pod Krčským lesem, kde taktéž chybí přechod. V obou zmiňovaných křižovatkách je obzvláště v ranních hodinách velký provoz, auta projíždí velmi rychle, v křižovatce s ulicí Pod Krčským lesem často dochází k otáčení vozidel v křižovatce. Škola situaci dlouhodobě monitoruje v rámci ekoprojektu, v roce 2019 se zapojila do programu Bezpečné cesty do školy. Podrobnosti na https://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-ruzinovska/

Nebezpečný přechod Práčská
Zaslaný

Nebezpečný přechod Práčská
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2019

Přechod se nachází na rozhraní ulic Záběhlická/Práčská, vede k ulici U Splavu. Je umístěn mezi zatáčkami a je nedostatečně včas a výrazně označen (zřejmě dáno i pomalovanou zdí), řidiči ho naprosto ignorují. Pokud zastaví řidič jedoucí ze Záběhlické, řidič jedoucí od Hostivaře brzdí smykem centimetry od chodce. Navíc chodník vedoucí na přechod od ulice U Zahradního města je velmi úzký a téměř pod úrovní vozovky. Při současném stavu provozu a nedodržování rychlosti v této části Záběhlic, je přecházení na tomto přechodu každodenním riskováním života.Děkuji za jakékoliv zlepšení stavu.

Nebezpečná úzká tramvajová zastávka Na Homoli, Praha 10
Zaslaný

Nebezpečná úzká tramvajová zastávka Na Homoli, Praha 10
U vozovny, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 11. 2019

Dobrý den, zastávka Na Homoli je pro mnohé občany přestupní uzel. Ve špičce zde z autobusu přestupuje na tramvaj č. 7 ve směru do centra skoro polovina cestujících, druhá polovina vystupuje na Depu Hostivař. Kvůli zkrácení linky 163 jen do Depo Hostivař jsou lidé nuceni využít přestupu na tram 7, aby se dostali např. na Limuzskou nebo do Malešic. Cestují zde i děti do školky a školy. Tramvajová zastávka je velmi úzká, a není zde žádné zábradlí nebo jiné zábrany. Když na zastávce stojí lidé, je obtížné je obejít a dostat se tak do jiné (přední) části zastávky. Pro děti je toto místo obzvlášť nebezpečné, protože mohou snadno upadnout do vozovky pod rychle jedoucí auta. U zastávky je jednosměrná dvouproudá silnice, kde řidiči rozhodně nedodržují 50 km/h, a jezdí zde i nákladní auta, která mají delší brzdnou dráhu. Je velmi nepříjemné stát na této zastávce, a těsně kolem vás projíždí auta ve velké rychlosti. Snížení rychlosti aut v tomto úseku není řešení, není nutností ani více zvýrazňovat přechod. Velmi závažné je zde nedostatečné zabezpečení velmi úzké zastávky, kde hrozí pád do vozovky pod rychle jedoucí auta. Děkuji.

Nová zastávka bus v ulici V Olšinách
Zaslaný

Nová zastávka bus v ulici V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 11. 2019

Nejde o problém, ale podnět. V ulici V Olšinách chybí zastávka bus (188, 175, ...) někde v prostoru obchodu Billa - tato prodejna má ze všech míst velmi vzdálené zastávky MHD. Zastávku by mmj. využívali také rodiče/žáci z nedaleké ZŠ Brigádnílů a mohlo by ubýt cest autem do prodejny i do školy.

Úklid v Praze 1 a 2
Zaslaný

Úklid v Praze 1 a 2
Legerova, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 11. 2019

Udržovat pořádek v podchodu nad Muzeem je dost těžké, když se městské části nestaraji o úklid v přilehlých ulicich, zejména o víkendu (viz. foto Legerova/ Vinohradska). Dnes v 11 hodin nebylo v těchto ulicích vůbec uklizeno

Nebezpečný chodník podél ulice Za Ženskymi Domovy
Zaslaný

Nebezpečný chodník podél ulice Za Ženskymi Domovy
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2019

Velmi úzký chodník, příliš úzký i pro jednou osobu, je to frekventovaná ulice - mnoho aut a mnoho lidi

Vysloužilý chodník v ulici Schofflerova
Zaslaný

Vysloužilý chodník v ulici Schofflerova
Schöfflerova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2019

Velmi stará,nerovná dlažba. Místy prorůstající kořeny stromů. Pro kočárky,invalidní vozíky a obtížně chodící lidi téměř nepoužitelný.

Parkování u schodů – Tádžická
Zaslaný

Parkování u schodů – Tádžická
Tádžická, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2019

Auta parkují těsně u schodů do domu. Asi si řidiči neuvědomují, že když jdete po schodech dolů, musíte sejít i na chodník/silnici pod nimi. Někdy parkují tak těsně, že se musí použít vedlejší schody.

Ulice Pod Větrovem – parkování napříč chodníku, že se nedá projít
Zaslaný

Ulice Pod Větrovem – parkování napříč chodníku, že se nedá projít
Pod Větrovem, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 11. 2019

V ulici Pod Větrovem automobily parkují napříč chodníku, že se nedá projít a chodník je ve špatném stavebně technickém stavu. Prosím o zásah městské policie a opravu chodníku.

Rozbitý a znečištěný chodník na ulici
Zaslaný

Rozbitý a znečištěný chodník na ulici
Orelská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 10. 2019

Dobrý den, chodník na ulici 'Orelská' - Praha - Vršovice je rozbitý pravděpodobně po opravě kanalizace/vodovodu. Dále na ulici Orelská je obecně velký problém s chybějícími pytlíky pro pejskaře a odpadkovými koši, kam by tento 'náklad' po svých miláčcích mohli dát. Obecně chování pejskařů v této části je velmi tristní - ale to zde nevyřešíme. Možná by mohlo pomoci chodník častěji uklízet. Také parkování v této části je kapitola sama pro sebe - parkování na přechodech, parkování zasahující do chodníku, rychlé projíždění křižovatky atp. Děkuji.