Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Rozbitý chodník na konci ulice Aldašínské, u trafostanice TS 2585
Nově zaslaný

Rozbitý chodník na konci ulice Aldašínské, u trafostanice TS 2585
Aldašínská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 10. 2019

Dlouhodobě katastrofální stav povrchu ulice Aldašínská. Nejhorší je situace v místě, kde se propojuje ulice Aldašínská s cestičkou vedoucí kolem víceúčelového oploceného hřiště. Jedná se o nebezpečný, ale frekventovaný úsek, přes který denně přechází staří lidé se sníženou schopností pohyblivosti, maminky s kočárky, malé děti na odrážedlech. Nedávno jsem bohužel byla svědkem, jak zde dokonce zakopl a následně upadl postarší muž. Děkuji za vyjádření a brzkou nápravu.

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Nově zaslaný

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2019

Pracujeme v budově ING a po dobu několika let jsme byli svědci srážek aut s chodci a podobých nehod, které se dějí na cestě poblíž Galerie Harfa a zastávky Ocelářská (viz. obrázek). Nemáme přesné statistiky, cca každý čtvrt až půl rok se ději zmíněné neho, které ohrožují chodce/čekající na městskou hromadnou dopravu. Vzhledem k tomu, že tyto opakující se nehody mají negativní vliv na bezpečí tohoto místa, které postrádá jakýkoliv prostředek pro limitování rychlosti na cestě, navrhuji postavení retardéru nebo semafóru, který nám zajistí při nejmenším zvýšení bezpečnosti pohybování se na této lokaci a v nejlepším případě ukončí zbytečné ohrožování života, kvůli řidičům, kteří porušují dopravní řád.

Přehlednost semaforu Černokostelecká X Na Palouku
Nově zaslaný

Přehlednost semaforu Černokostelecká X Na Palouku
Na palouku, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 10. 2019

Ve směru do centra není v pravém pruhu dostatečně viditelný semafor přijíždějícím automobilům, který signalizuje zelenou zvlášť pouze pro pravý pruh. Viditelný není přes větve stromu viz fotografie.

Přechod u Stromovky - Mlýnská ulice
Zaslaný

Přechod u Stromovky - Mlýnská ulice
Mlýnská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 10. 2019

Jedná se o přechod, který je hned za místem odbočení. Není tedy možné přejít bezpečně, když je vidět, že nejede auto nebo když mi automobil dava přednost. Jedná se o úsek, kde v posledních letech doprava velmi zhoustla. A přechod není moc dobře označen, barva je téměř smazana a celkově by mohl být lépe upraven třeba pro provoz s kočárky.

Chodník v ulici Spiritka, na kterém parkují auta
Zaslaný

Chodník v ulici Spiritka, na kterém parkují auta
Spiritka, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 10. 2019

V ulici Spiritka po obou stranách je něco jako chodník, co je téměř v célé délce v úrovni vozovky a není z toho úplně zřejmé, že se jedná o chodník. Pravidelně na něm parkují auta, nedá se pak vůbec projít, obcházení po silnici je dost nebezpečné, málokdo tu dodržuje rychlost. Šlo by přidat zákaz zastavení nebo nějak jasně označit, že tam nelze parkovat?

 Rozbitá cesta bez osvětlení spojnice mezi Petrovicemi a Uhříněvsí
Zaslaný

Rozbitá cesta bez osvětlení spojnice mezi Petrovicemi a Uhříněvsí
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 10. 2019

Praha 10, Nové Petrovice rozbitá cesta bez osvětlení - jediná spojnice mezi Petrovicemi a Uhříněvsí. Cesta patří Hlavnímu města Praha. Děkuji Vám moc

Chybějící přechod u zastávky Starý Spořilov
Nově zaslaný

Chybějící přechod u zastávky Starý Spořilov
Hlavní, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 10. 2019

Dobrý den, v okolí zastávky Starý Spořilov zoufale chybí přechod pro chodce přes ulici Hlavní (nejbližší přechod je až u Roztylského náměstí). Vzhledem k tomu, že je doprava v ulici Hlavní, zejména ráno a odpoledne, kdy zmíněnou autobusovou zastávku využívají i školáci, poměrně hustá a řidiči spěchající do práce v drtivé většině absolutně ignorují kohokoliv, kdo se snaží dostat přes silnici na zastávku, myslím, že by se v místech vydlážděné cestičky (viz. obr.) měl zbudovat regulérní chodník s přechodem pro chodce, než se zde něco stane. Děkuji.

Propadlá stezka na nábřeží L. Svobody
Zaslaný

Propadlá stezka na nábřeží L. Svobody
Těšnovský tunel, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 10. 2019

Po každém dešti stojící voda v celé šířce, občas problém projít suchou nohou.

Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání
Zaslaný

Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání
Nedvězská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 10. 2019

Dobrý den, v ulici Pod Strání mezi domem č.2168 a křižovatkou s ulicí Nedvězská je poměrně frekventovaně užívaný přechod pro chodce, zejména dětmi, které tudy proudí do/z ZŠ V Rybníčkách. Nedostatek parkovacích míst způsobil, že řidiči zde parkují v těsné blízkosti přechodu. Řidiči parkují těsně za přechodem, a protože zaparkované auto zúží komunikaci pouze na jeden společný jízdní pruh pro oba směry, tak pojem 'za přechodem' se v tomto případě rovná 'před přechodem', neboť zde není žádný prostor pro bezpečný výhled na přijíždějící vozidlo z pravé strany. Ač se jedná o přechod na 'sídlištní komunikaci', provoz zde je relativně rušný a byl jsem již mnohokrát svědkem toho, že tudy bez jakéhokoliv zpomalení projel nepřiměřenou rychlostí automobil. Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Prosím o předání tohoto podnětu na kompetentní osobu, která by se danou situací zabývala a byla schopna zajistit preventivní opatření, ať již zpomalovacím pásem na vozovce, či nějakou bariérou, která by zabraňovala parkování přímo u přechodu. Chodci vstupující na přechod (zejména děti) absolutně nemohou přes zaparkovaný automobil vidět přijíždějící vozidlo a stejně tak ani oni nemohou být viděni řidičem. Děkuji

Přechod pro chodce na Patočkově
Zaslaný

Přechod pro chodce na Patočkově
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 09. 2019

Bezpečnější přechod pro chodce. To snad nemůže myslet nikdo vážně. Původně osazeno balisety a celkem bezpečné pro chodce, ale co tam vzniklo následně ?Cyklisté za každou cenu ! 30% aut nerespektuje, že vpravo se jen odbočuje. A prvky pro slepce vyvedeny až do poloviny vozovky bez jakéhokoliv zabezpečení ? Myslím, že se zde brzy něco vážného přihodí.

chybějící mříže na odvodnění plochy pro chodce - Pakul (Na Bučance)
Nově zaslaný

chybějící mříže na odvodnění plochy pro chodce - Pakul (Na Bučance)
Na Bučance, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 09. 2019

Dobrý den, plocha pro pěší před Pakulem (Kongresové centrum Praha, alias Palác kultury) je na mnoha místech rozbitá, mříže odvodnění jsou vylomené a nebo chybí. Kamené plotny jsou popraskané, někde i chybí. Není to zrovna bezpečné a hlavně to nevypadá jako ve slušné společnosti, v normálním městě. Plocha je veřejně přístupná, slouží jako chodník, ale nevím kdo jí vlastní. Prosím, může to tam vlastník dát do pořádku?

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Zaslaný

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Werichova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2019

Roztržená trampolína, i větším dětem tam snadno zapadne noha, hrozí úraz. Prosíme o opravu. Hřiště je mezi paneláky mezi ulicemi Werichova, Peškova a Pivcova.

Zničený chodník v ulici Polygrafická
Zaslaný

Zničený chodník v ulici Polygrafická
Polygrafická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 09. 2019

Problém spočívá v chodníku, který je v dezolátním stavu. Stovky lidí tudy chodí do práce a z práce a je možnost úrazu. Chodník se nachází ihned vedle budovy Linde Materiál Handling směrem k budově firmy Svoboda. Ulice Polygrafická, od budovy Linde dozadu směrem ke Svobodě.

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
Zaslaný

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 09. 2019

Na pěší zóně souběžné s ulicí U Hostavického potoka nesvítí už 10 lamp a některá místa jsou tak zcela neosvětlená.

Rozbity chodník před vchodem do domu
Zaslaný

Rozbity chodník před vchodem do domu
Liliová, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 09. 2019

Dobrý den, před vchodem do domu Liliova 216/1 je rozbity chodník ( asi 10 chybějících kostek) a každý den se to zhoršuje. Je to nebezpečné pro chodce. Prosím o pomoc s opravou. Děkuji. M. Kadlec