Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Nově zaslaný

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Národních hrdinů, Praha - Dolní Počernice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 03. 2019

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem nad chodníkem a vozovkou v ulici Třída národních Hrdinů Praha 9 Dolní Počernice

Blodkova P3
Nově zaslaný

Blodkova P3
Blodkova, Praha 3

Kategorie:
Zasláno: 19. 03. 2019

Frekventovany chodnik z Jiraku na Zizkov ma nekolik velkych vytluku pred cislem 3 a 9.

Chybějící chodník podél Mochovské
Zaslaný

Chybějící chodník podél Mochovské
Mochovská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2019

V Hloubětíně na Praze 14 v Mochovské ulici chybí pěší vazba podél této komunikace v úseku mezi Zelenečskou a Zámečnickou. Silnice je sama o sobě úzká, širší vozidla (popeláři) mají problém podél zaparkovaných aut projet, a tak stejně jezdí jedním kolem mimo vozovku. Vzniká tak podél celé silnice bahnitý pruh, do kterého musí uhýbat chodec jdoucí vozovkou. Bylo by vhodné vyřešit tento úsek komunikace jako celek. Zvětšit i počet parkovacích stání např. šikmým parkováním, ale hlavně vybudovat chodník. Chodí tudy i děti do školy!

Chybějící chodníky  ulice Kukelská a okolí
Nově zaslaný

Chybějící chodníky ulice Kukelská a okolí
Kukelská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 03. 2019

V Kukelské ulici chybí především chodníky, možná i přechody. Na obrázku pod číslem 2 chybí od domu chodníky po obou stranách, lze jít tudy pouze po silnici, po přechodu na druhou stranu také chybí chodník. Na obrázku číslo 3 také chybí chodník, stačilo by prodloužit až k domu místo chroští, nelze zde přejít jinak než po silnici mezi parkujícími auty bez přechodu. Na obrázku 4 chybí zcela k domu chodník, je tu pouze vyšlapaná cestička nebo lze jít po parkovišti mezi auty. Myslím, že je zde velký dluh z minulosti, a za dobu 6 let, co tu bydlím, se nic nezměnilo.

Vysoké obruby na cestě z nového parku Opatov k tělocvičně ZŠ Mikulova
Zaslaný

Vysoké obruby na cestě z nového parku Opatov k tělocvičně ZŠ Mikulova
Mikulova, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 03. 2019

V rámci obnovy centrálního parku na Jižním Městě nebyla na obnovované cestě vedoucí mezi ulicí U Chodovského hřbitova a místem naproti vchodu k tělocvičně ZŠ Mikulova snížena obruba. Pro vytvoření bezbariérového napojení parku a areálu ZŠ navrhuji upravit plnohodnotné snížené obruby na vyústění cesty i na protější straně komunikace (viz foto).

Odstranění vysokých obrub na prvním novém chodníku parku u Opatova
Zaslaný

Odstranění vysokých obrub na prvním novém chodníku parku u Opatova
Křejpského, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 03. 2019

Nově zřizovaný chodník rekonstruovaného centrálního parku v prodloužení ulice Horynovy není bezbariérově napojen na stávající komunikační síť, konkrétně na pěší zónu vedoucí od metra Opatov. Současně není bezbariérové ani napojení do ulice Horynovy. Cesta parkem je nejkratší bezbariérová cesta od metra Opatov do části sídliště v okolí ulice Křejpského. Navrhuji zde na obou stranách stávající komunikace snížit obrubu.

Parkování na chodníku v ul. U Chodovského hřbitova
Zaslaný

Parkování na chodníku v ul. U Chodovského hřbitova
U chodovského hřbitova, Praha 11

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2019

Na západním chodníku ulice U Chodovského hřbitova je umožněno parkování vozidel částečně ve vozovce. Už toto opatření samotné značně snižuje použitelnost chodníku, to ale není předmětem tohoto podnětu. Problém je v tom, že některá vozidla parkují tak, že zaberou prakticky celý chodník a nenechávají zde už místo ani na bezpečný průchod. Navrhuji vyznačit hranici parkování na chodníku tak, aby bylo zřejmé, kam až je na chodníku možné parkovat a pro chůzi byl vyhrazen alespoň jeden metr. Sice to považuji za nedostatečné a za vhodnou šířku bych považoval 1,5 metru, chápu ale, že se to parkování na chodník vysouvalo kvůli nedostatečné šířce jízdního pruhu. (pozn. nebylo by od věci tenhle kus ulice zobousměrnit pro kola, protože je to přímý průjezd do parku od Kateřinek mimo frekventované chodníky. Ale to není věc tohoto webu, jen to zmiňuji jako tip na další vylepšení místa.)

Nepřehledný přechod v křižovatce Křejpského - Jašíkova
Zaslaný

Nepřehledný přechod v křižovatce Křejpského - Jašíkova
Jašíkova, Praha 11

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2019

Přechod pro chodce před domem Křejpského 3 je velmi nepřehledný, pro auta parkující ve vnitřním oblouku není vidět, přijíždějí-li od Opatovské. I přes zřízenou zónu 30 km/h se zde některá vozidla pohybují bezohledně a přechod je proto nebezpečný zvláště pro děti. Navrhuji zajistit na přechodu alespoň minimální rozhledové poměry, a to znemožněním parkování ve vzdálenosti cca 5 metrů vpravo od přechodu (při pohledu od vchodu Křejpského 3).

Vysoké obruby a parkování v křiž. U Chodovského hřbitova - Lečkova
Zaslaný

Vysoké obruby a parkování v křiž. U Chodovského hřbitova - Lečkova
Lečkova, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 03. 2019

Přes křižovatku ulic U Chodovského hřbitova a Lečkova vede přístupová od části sídliště Opatov k metru Opatov, zejména od domů v ulicích Lečkova, Jašíkova a částečně Křejpského. Také je to cesta od metra k chodovskému hřbitovu a k místnímu centru u obchodu Billa. Cesta je velmi frekventovaná, denně zde procházejí stovky lidí. Na severním rameni křižovatky ale není zřízen bezbariérový přechod pro chodce. Přístup ke křižovatce je dále zkomplikován parkováním realizovaným částečně na chodníku ulice U Chodovského hřbitova, které před křižovatkou zužuje prostor pro pěší zhruba na jeden metr. Dále je zde skrz zaparkovaná auta neformální cesta k chodníku vedoucímu k domům v ulici Jašíkově. Největším paradoxem místa je, že bezbariérový přístup do vozovky je zde možný přes zalitou obrubu, určenou pro komfortní parkování aut parkující na chodníku, ale toto řešení není určeno pro chodce. Místo je pro chodce vzhledem k významu průchodu řešeno zcela neadekvátně a kvůli několika málo parkovacím místům jsou zde denně omezovány stovky lidí. Navrhuji proto 1. Zřízení klasického přechodu pro chodce na severním rameni křižovatky, tj. včetně snížených obrub a zajištění rozhledových poměrů. 2. Zkrácení pásu určeného pro parkování tak, aby vozidla nezužovala frekventovaný úsek chodníku. 3. Zřízení místa pro překonání komunikace (např. umístěním citybloku) v přímé návaznosti na chodník severně od domu v Jašíkově ulici.

Chybějící přechod přes Türkovu na vyústění Saudkovy
Zaslaný

Chybějící přechod přes Türkovu na vyústění Saudkovy
Türkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2019

U autobusových zastávek Litochlebské náměstí v Türkově ulici chybí přechod pro chodce. Stávající podchod nevyhovuje, není bezbariérový, nejbližší přechod je od podchodu vzdálen 140 metrů, není v kontaktu s autobusovými zastávkami a na Starém Chodově navazuje na jinou ulici. Chodci zde často překonávají zábradlí v dělícím pásu, jak dokladují vyšlapané pěšiny v mezerách kolem lamp. Takové dopravní řešení je pro chodce nekomfortní a ponižující, komfort a bezpečnost pěších a cyklistů jsou zde ve zjevné nerovnováze. Navrhuji zřízení nového přechodu pro chodce přímo u JV konce zastávek, viz schéma. Intenzita dopravy na Türkově dovoluje bez problémů zmenšit počet jízdních pruhů v každém směru na jeden, jak je provedeno už přechodu severozápadním směrem.

Chybějící přístup do parku u Chodovské tvrze od Chodovce, zacházka
Zaslaný

Chybějící přístup do parku u Chodovské tvrze od Chodovce, zacházka
Türkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2019

Park u Chodovské čtvrti není přístupný od křižovatky Türkova - Pod Chodovem. Při příchodu od Chodovce se musí obcházet cca 400 metrů až k zastávce Benkova. Vlivem takového řešení není možné jít po této straně Türkovy ulice až po zastávku Chodovská tvrz. Taková pěší bariéra pěší je uvnitř města nežádoucí a měla by být odstraněna. Je třeba doplnit na třetí rameno křižovatky přechod a zřídit nový vstup do parku. Také je vhodné zvážit, zda má být park v nočních hodinách uzavřen.

Vysoké obruby v křižovatce Türkova - U stojanu
Zaslaný

Vysoké obruby v křižovatce Türkova - U stojanu
U stojanu, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 03. 2019

Vysoké obruby v místě odbočení ulice U stojanu z ulice Türkovy. V místě také chybí vyznačení přechodu pro chodce.

Vysoké obruby na křižovatce Senohrabská - Türkova
Zaslaný

Vysoké obruby na křižovatce Senohrabská - Türkova
Türkova, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 03. 2019

Jediné vysoké obruby na jinak plně bezbariérové spojnici mezi starým Spořilovem a starým Chodovem. Obruby jsou na křižovatce vysoké u všech přechodů, největší problém v bezbariérové prostupnosti ale způsobují na severovýchodním rameni do ulice Senohrabské.

Rozbité chodníky v okolí Škroupova náměstí
Zaslaný

Rozbité chodníky v okolí Škroupova náměstí
Škroupovo nám., Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2019

V ulicích Blodkova, Pospíšilova, Sevčíkova jsou od podzimu neopravené výtluky v chodnícich. Na stálestejných místech. Opraví je někdo v jarním počasi - pořádně? Děkuji, Pýcha

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Nově zaslaný

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Opravit obecní studny a osadit pumpou ostrůvek Vidlák Novozámecká Ostrůvek Novozámecká Včelničná a u parku Vidlák která byla zasypána při rekonstrukci parku. Obec by měla mít zájem a to z hlediska ochrany vodních zdrojů dle zákona.