Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nedostačující zpomalovací práh
Vyřešený

Nedostačující zpomalovací práh
Ve Střešovičkách, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Zpomalovací práh je příliš krátký, respektive mnoho řidičů ho začalo z části objíždět mimo vozovku přes přilehlý mírný svah. Tímto řidiči často nedodržují stanovenou rychlost 30 km/h, poškozují svah a okraj vozovky a navíc si tím zapřičiňují méně příznivé rozhledové poměry při příjezdu k přechodu, který často využívají děti k cestě z/do ZŠ Norbertov.

Krátká zelená u přechodu U Bulhara
Zaslaný

Krátká zelená u přechodu U Bulhara
U Bulhara, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Zelená asi dvě sekundy a navíc chodce ohrožují auta, které si zkracují cestu magistrálou (místo aby jeli vpravo nebo vlevo jak mají přikázáno jezdí rovně)- Z pohledu obrázku jsou to auta přijíždějící zprava (sjezd magistrály).

Nebezpečné přecházení žáků u Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150
Zaslaný

Nebezpečné přecházení žáků u Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150
Postupická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Návrh na dopravní úpravu u objektů Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150: 1) Absence přechodu pro chodce proti vchodu do areálu gymnázia a druhého přechodu mezi hlavní budovou a budovou kuchyně a odborných učeben. 2) Povolená standardní rychlost v obci 50 km/h, což je vzhledem k šířkovým poměrům ulice a podélně parkujícím vozům po celé její délce nebezpečné, protože 600 žáků gymnázia je nuceno několikrát denně vstupovat do vozovky v nepřehledném místě mezi parkující vozy. Uvádím, že paradoxně na ulici Choceradská zbyly z doby, kdy byla v provozu ZŠ Choceradská, příčné prahy před přechody včetně omezení rychlosti na 20km/h, přestože škola již mnoho let nefunguje a místo je ve srovnání s Postupickou daleko přehlednější.

Krátká signalizace na přechodu
Zaslaný

Krátká signalizace na přechodu
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Neni mozne prejit na zelenou ani kdyz vyrazite okamzite po jejim rozsviceni. Jedna se o prechod Sokolovske primo na nam. OSN od CSOB Pojistovny smerem k autobusove zastavce.

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Zaslaný

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Kunětická, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Už kdysi se mluvilo o propojení podchodu, resp. prodloužení podchodu z Hlavního nádraží směrem k Riegrovým sadům. Jednoduše by stačilo postavit schody a napojit je na podchody pod vlaky na Hlavním nádraží. Do dnes nebylo provedeno nic. Do VŠE i Riegrových sadů míří denně tisíce lidí a takhle by mohli pro dopravu využívat Metro a vlak místo autobusu 135 který jezdí dlouho, málo a často se zpožděním. Je vidět že spousta lidí do těchto míst chodí tak že jde na 5. nebo 7. nástupiště na nádraží a pak přeskakují koleje. Potkáte tu stovky lidí za hodinu. Cesta je tak sice delší než by byla podchodem a navíc nebezpečná ale pořád se vyplatí.

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Zaslaný

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Stoliňská, Praha 20

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2012

Ne zrovna lehce zdolatelné místo pro chodce – přechod v ulici Náchodská, s odbočením do ulice Stoliňská, který využívají desítky chodců, zejména žáků a rodičů, je rizikový především z těchto důvodů: a) betonový květináč (bod 3) tvoří zúžený koridor, který ústí u vstupu na zebru neupraveným žlabem na povrchovou vodu (bod 1) - chodec se zrovna při vstupu na přechod rozhlíží, navíc je přechod tolerován jako cyklostezka, b) odbočující (vyjíždějící) vozidla z hlavní silnice směrem do Stoliňské se na přechodu střetávají s vozidly vyjíždějícími v protisměru od školy, přičemž tři vozidla se vedle sebe často nevejdou), c) parkující vozidla (často nesprávně parkující až po okraj zebry) brání chodcům ve výhledu doleva (vozidla od školy nejen ohrožují chodce, ale často zůstávají na přechodu, jelikož odbočit na hlavní silnici, zejména doprava směrem do centra, je poměrně složitá situace vzhledem k obousměrně velké frekvenci vozidel v ulici Náchodská), d) poblíž ústí přechodu, když už se chodec připravuje k překonání silnice, je situován výjezd ze dvora firmy a obchodu (bod 2), resp. vjezd z hlavní silnice mezi zábradlím kolem chodníku - neoznačeno, riziko střetu. Přechod by bylo vhodné upravit (označit – vyřešit výjezd vozidel přes chodník, posunout květináč, upravit povrch chodníku, poznamenaný letitými výkopy apod.) a zvážit i jeho posunutí více do ulice Stoliňská. Problém byl identifikován v rámci projektu Bezpečné cesty do školy na ZŠ Chvaly.

Chybějící chodník v dolní části ul. Stoliňská
Zaslaný

Chybějící chodník v dolní části ul. Stoliňská
Stoliňská, Praha 20

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 03. 2012

Ulice Stoliňská je využívána místními obyvateli (přístup k nákupním cenrům CČM, do LIDLU apod.), ale zejména žáky ZŠ Stoliňská (v horní části ulice) při cestách z-do školy. Nekvalitní chodník od školy směrem dolů najednou končí a dále je nutné v dolní části ulice používat vozovku (viz 1. foto s výřezem + 2. foto). Po ulici (silnici), která je sice součástí prakticky nefunkční tzv. 'obytné zóny', jezdí auta oběma směry a navíc po jedné straně trvale parkují vozidla, čímž se ulice zužuje. Celá ulice by vyžadovala upravit - vybudovat chybějící chodník, vyřešit parkování a zjednodušit pohyb vozidel (navrhnout optimální dopravní značení a regulaci provozu vozidel a chodců a minimalizovat nebezpečí pro chodce). Ulicí vede navíc naučná stezka ... Problém označili žáci ZŠ Chvaly v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Pod Palmovkou
Zaslaný

Pod Palmovkou
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

U zastávky Divadlo pod Palmovkou je ulice Koželužská zaslepena zábradlím. U něj ze strany Zenklovy ulice často parkuje nějaké auto a blokuje pěším cestu. Parkování neodporuje žádnému předpisu, ale je bezohledné vůči chodcům. Vyřešilo by to několik sloupků.

Prosíme si zelenou pro chodce
Zaslaný

Prosíme si zelenou pro chodce
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 03. 2012

Bylo by možné, aby na přechodu na křižovatce Novodvorská/Zálesí automaticky svítila zelená pro chodce a nebylo nutné si vyžádat zelenou zmáčknutím tlačítka na semaforu? Chodí tam hodně lidí např. na autobusovou zastávku na druhé straně. Díky.

Parkování před přechodem
Vyřešený

Parkování před přechodem
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

Toto je doplnění dalšího podnětu na Novodvorské. Je zde vidět, jak parkují auta blízko přechodu, čímž pádem není tak dobře vidět, jestli něco jede nebo ne.

Návrh na snížení rychlosti na Novodvorské
Zaslaný

Návrh na snížení rychlosti na Novodvorské
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 03. 2012

Na Novodvorské - myslím hlavně mezi křižovatkou s ulicí Zálesí a Vavřenova - kde žije a chodí pěšky hodně lidí, je několik nepříjemných věcí pro chodce. Auta zde jezdí vysokou rychlostí, protože mají řidiči asi pocit, že tato silnice je už něco skoro jako dálnice. Řidiči jezdí o něco pomaleji, když jsou zde kolony aut pomalu jedoucích za sebou. Někteří to pak rozjedou to o to víc, když před nimi zrovna žádné auto není. Potíže s přecházením chci ilustrovat na jednom přechodu blízko od křižovatky se Zálesím. Auta většinou parkují až u zebry (nerespektují pětimetrovou vzdálenost od přechodu), čímž pádem chodci pořádně nevidí, jestli auta přijíždí nebo ne. Tento konkrétní přechod je nebezpečný tím víc že je kousek od křižovatky, takže když řidiči vidí, že je zelená, tak to ještě rychle chtějí stihnout a přechod pro chodce je moc v tu chvíli nezajímá. Krom toho se části řidičů moc nechce zastavovat před přechodem, tak jen přibržďují, čímž znervózňují chodce, kteří pak raději přes přechod běhají a neužívají svého právo na chůzi po přechodu. Tato poslední poznámka ale odkazuje na potřebu nějaké větší kampaně zaměřené na řidiče. Ke snížení rychlosti aut v této části Novodvorské by mohlo pomoci, kdyby se tu vybudoval cyklopruh, o kterém se dlouho uvažuje a kde nic tu nic. Pozn. na fotce zrovna žádná auta neparkují přímo před přechodem, což je ale výjimečná situace (fotil jsem v pátek odpoledne).

Parkování aut při skládání zboží na chodnících - Třebízského ul.
Zaslaný

Parkování aut při skládání zboží na chodnících - Třebízského ul.
Třebízského, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 09. 03. 2012

Časté parkování automobilů na chodnících. (9.3.2012 9:58 )

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Vyřešený

Úzké místo na cyklostezce/chodníku kolem Vltavy
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 03. 2012

Na cyklostezce kolem Vltavy je to jedno z ne moc bezpečných míst hlavně v létě, kdy je na chodníku hodně pěších a cyklistů. Je to zúžené místo kvůli budce, kde lidi mohou čekat na tramvaj a které bylo bohužel ještě víc zúženo myslím v minulém roce, kdy se tam objevilo zábradlí. To bylo hloupě umístěno - mohlo být podle mě až u silnice, teď tam brání pro vyhýbání se. Dívám se na to z pozice cyklisty, když jedu směrem do centra tak nevidím, jestli je někdo v budce, protože je tam reklama. Minimálním řešením by bylo alespoň odstranit tu reklamní plochu na budce anebo posunout to zábradlí víc k silnici. Zrovna, když jsem místo dnes fotil, tak jeden pán seděl v budce, což ale není kvůli té pitomé reklamě vidět.

Nefunkční nejezdící schody z metra č. 156 na Můstku
Bez odpovědi

Nefunkční nejezdící schody z metra č. 156 na Můstku
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 03. 2012

Ze stanice metra Můstek Václavské náměstí nefungují jezdící schody již asi tři roky směr Václavské náměstí a to schody č 156, Sice jezdí schody v protilehlé strané směr k horní polovině Václavského náměstí, ale pro občany který chodí s francouzskými holemi nebo s jinou pomůckou je velkou překážkou přecházet celou halu ve vestibulu či naopak přecházet přes koleje tramvaje na protilehlou stranu Stav trvá již dlouho byl v tisku vysvětlován majetkovými spory /duben 2012 deník Metro), což se jeví jako nevěrohodné a alibistické bez jiného vysvětlení

Chybějící chodníky podél ulice Na Strži
Zaslaný

Chybějící chodníky podél ulice Na Strži
Na strži, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 03. 2012

Místo je přibližně uprostřed 700 metrového úseku magistrály bez oficiálního průchodu pro pěší (mezi Sdružení a Baarova). Lidé mezi ulicí Na Pankráci a prostorem za mimoúrovňovou křižovatkou chodí, je tu vyšlapaná pěšinka. Na Google street view je vyfoceno hned několik chodců. Je to nejkratší spojení mezi částí sídliště Ohradní a metrem Pankrác či obchodní vybaveností. Oficiální cesta vede oklikou podchodem u ulice Baarova s prudkými schody. Po pěšince vede i nejkratší spojení části lokality zvané Družstevní ochoz s částí Pankráce. Oficiální cesta nabízí 4x navíc zbytečné čekání na světlech. (přejdete nejprve ulici Sdružení na sz – na jv straně není chodník :/, pak 2 nové větve sjezdu z magistrály, pak se zase vrátíte zpět přes ulici Sdružení (Hvězdova). Od stavby magistrály počátkem 70let se okolí radikálně změnilo, kde byly jen neudržované louky jsou dnes obytné domy, kanceláře, obchody – ale pro pěší se nezlepšilo nic. Zato IAD dostala nový „bypass“ (rozšíření magistrály) a nové sjezdy/nájezdy na magistrálu (které zároveň přeťaly dříve bezbariérové pěší cesty). Prosím dostavte po konzultaci s místními chodníky. Ty chybějí i v okolo přilehlých kruhových objezdů a parkoviště Bauhausu. Předem děkuji Praze 4 a OD MHMP, že se bude problémem vážně zabývat.