Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



 Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Zaslaný

Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 06. 2018

Jedná se o přechod na Radlické (křižovatka Ostrovského (od Santošky) x Radlická (směr k Zlíchovskému tunelu)). Každý den tento přechod používáme při cestě na autobusové nádraží Na Knížecí a velmi často se stává, že musíme před auty (která odbočují z ulice Ostrovského do ulice Radlická) uskakovat, nebo jim dávat přednost, i když máme zelenou my - chodci. Zelená trvá na přechodu přibližne 4 vteřiny, takže auta jedoucí zezhora vjíždí na přechod ve chvíli, kdy už chodcům svítí opět červená, nicméně chodci se tam stále vyskytují . Stejná situace nastává, když jdeme ze směru od Ženských domovů nahoru k Santošce. Auta na nás troubí a klepou si na hlavu, protože přecházíme v podstatě na červenou. Je to velmi nepříjemné a nebezpečné...děti přes tento přechod chodí samy a mám strach, že jednou nestačí uskočit :( Bylo by fajn umístění výstražného oranžového blikacího panáčka na semafor v ulici Ostrovského, aby odbočující řidiči (do ulice Radlická) věděli, že si mají dát pozor na chodce na přechodu a netroubili jako pominutí....nebo prodloužení zelené pro přecházející. Byla bych vděčná za vyjádření, jakým způsobem a zda je možné tento problém řešit.

Několik děr v dlažbě u stanice Malostranská
Zaslaný

Několik děr v dlažbě u stanice Malostranská
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2018

Vypadane kostky v okoli pitka u vchodu do stanice metra.

Dira v chodniku na Klarove
Zaslaný

Dira v chodniku na Klarove
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2018

Vypadané kostky poblíž stanice metra Malostranská.

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Na zástřelu, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 06. 2018

V křížení ulic Na Petynce a Na Zástřelu. Obě ulice jsou v havarijním stavu, bez vyznačených přechodů pro chodce a míst pro parkovaní. Díky tomu se parkuje v křižovatce na místě přechodu pro chodce.

Rozbity chodník v ulici Na petynce Praha 6
Zaslaný

Rozbity chodník v ulici Na petynce Praha 6
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2018

Rozbity chodník v ulici Na Petynce mezi čislem domu 30-48

Rozbity chodník Radímova ulice
Zaslaný

Rozbity chodník Radímova ulice
Radimova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2018

Místy chybějící a rozkopaný chodník před parkem Kajetánka v ulici Radímova.

Nebezpečně vyčnívající rám poklopu před budovou NCOZ (Na Perštýně 11)
Zaslaný

Nebezpečně vyčnívající rám poklopu před budovou NCOZ (Na Perštýně 11)
Na Perštýně, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 06. 2018

Roh kovového poklopu znatelně vyčnívá nad úroveň chodníku a lidé o něj zakopávají. Je to poměrně nebezpečné, obzvlášť vzhledem k velkému počtu lidí, kteří tudy za den projdou. Kromě toho je poklop lezce zdeformovaný. Je potřeba poklop a jeho rám vyměnit za nový pečlivě ho srovnat s úrovní chodníku.

Propadlá chodníková mříž
Nově zaslaný

Propadlá chodníková mříž
Ševčíkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 06. 2018

Dle mého nebezpečné místo na chodníku blízko domu, propadlá chodníková mříž. Nahlašovala jsem 16.5. na Čistou Trojku (aby předali dále, vím, že oni s tím neudělají sami nic), Dne 19.5. hlásil tentýž problém jiný uživatel. Dnes (31.5.) označeno páskou policie (nechodím tudy často, zajímalo mě, zda je to opraveno, nevím, kdy to bylo páskou označeno).

Rozbitý chodník u domu Bernolákova 1164/1
Nově zaslaný

Rozbitý chodník u domu Bernolákova 1164/1
Bernolákova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 05. 2018

V ulici Bernolákova u domu 1164/1 je již řadu let rozbitý chodník z dlaždic. Bohužel část dlaždic již chybí. Dále je zde pěšina, kterou si denně zkracují chůzi desítky lidí. jak od parkoviště tak k popelnicím. Bylo by možné při úpravě chodníku toto nějak opravit, případně vybudovat na místo pěšiny chodník? Pomohlo by také odstranění klepadel, která již nikdo nevyužívá a jsou spíše nebezpečná vzhledem k jejich stáří.

Narušená opěrná zeď ul. Poupětova / U Městských domů
Zaslaný

Narušená opěrná zeď ul. Poupětova / U Městských domů
U městských domů, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 05. 2018

Dobrý den, na rohu ul. Poupětova a U Městských domů je za garážemi opěrná stěna. Asi nehrozí okamžitým zřícením, ale nevypadá 100% stabilně. S ohledem na výšku by bylo dobré prověřit stav. Je na soukromém pozemku (ACS Praha 7, a.s.), ale ohrožuje hlavně přilehlý chodník. Mockrát děkuji, Michal Škrna

Chybí přechod u stanice tramvaje Čechův most
Nově zaslaný

Chybí přechod u stanice tramvaje Čechův most
Čechův most, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2018

Dobrý den, navrhuji udělat přechod u stanice tramvaje Čechův most (ideálně bezbariérový). Auta vyjíždějící z podjezdu, by alespoň zpomalila. Nyní jezdí rychle a přes zaparkované autobusy je lze těžko vyhlížet. Za Štefánikovým mostem je úplně stejný podjezd a má bezbariérový přechod, který funguje. V příloze posílám fotky obou míst. S pozdravem Nikol Kraft

Rozbitá dlažba - Moskevská 80
Vyřešený

Rozbitá dlažba - Moskevská 80
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 05. 2018

Nově vybudovaná dlažba se již měsíc drolí - bude ještě v záruce. Jen 200m od radnice. Prosíme opravit. Děkujeme. Na Moskevské je několik dalších míst, která by stálo za to projít a zajistit, aby se nedrolilo jako zde - např. Moskevská 56 před restaurací La Torretta, kde se již také začínají kupit malé dlažební kostky.

Oprava chodníku Prosecká 676-688
Zaslaný

Oprava chodníku Prosecká 676-688
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, teď tady píšu spíše z pozice řidiče, nežli chodce. Mám dotaz k opravě chodníku na ulici Prosecká podél domu Prosecká 676-688. Je sice hezké, že se konečně dostalo na to opravit chodník, ale když už došlo pouze k opravě a ne celkové změny, stačilo pouze položit nový asfaltový „koberec“. Bohužel dochází i k výměně obrubníku za tenčí a k jeho „zvednutí“. Jak všichni obyvatele z nejbližšího okolí ví, parkovacích míst je zde málo a na parkovišti před domem se parkuje ve dvou řadách. První řada aut u chodníku ale najíždí na své místo přes onen opravovaný chodník. Všichni to ví a tolerují to (včetně městské a státní policie). Ano, chodník je úzký a auta často najíždějí i přes obrubník na trávu. A zde si asi někdo, kdo opravu zadával, myslel, že když zvedne obrubník, tak řidiče naučí nevjíždět na trávník. Asi si myslel, že auta budou do první řady „létat“. Chápu, že s šířkou chodníku se nemůže hýbat, ale zvednout obrubník není opravdu řešení. Jediný dopad, který bude toto zvednutí obrubníku mít, bude ale ten, že auta budou vyjíždět stejně a obrubníky se budou pod koly aut postupně lámat. Nechci vidět, jak to bude vypadat třeba po roce… Již před několika lety jsem zde na webu psal, že je potřeba prodloužit zábradlí podél cesty od křižovatky, tak aby auta nevjížděla přes již bývalý trávník na této straně, aby se toleroval pouze výjezd „přes zebru“ u zastávky Nový Prosek. A již tehdy mě bylo řečeno, že se celé parkování bude brzo předělávat… čekal jsem nějakých 3,5 let a výsledek je zvednutí obrubníku. Je pravda, že pan radní Holeček tehdy psal '...Rekonstrukce bude provedena tak, že bude znemožněno přejíždění automobilů ne jen přes zeleň, ale také po chodníku'. No, uvidíme... Jan Veselý

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Zaslaný

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, obracím se s žádostí o urychlené řešení dané situace. V ulici Na Slupi, v úseku u restaurace Potrefená Husa, je vyznačený přechod pro chodce. Je zde i značka označující tuto skutečnost. Vzhledem k tomu, že není viditelná pro motoristy, je zde opravdu nemožné přejít. V příloze zasílám foto. Zároveň není jasné, proč oprava - rekonstrukce na protější straně chodníku /cyklostezky/ trvá tak dlouho a v odpoledních hodinách nikdo zde nepracuje. Myslím si, že pokud se jedná o takto frekventovanou část, měla by oprava být provedena pokud možno v co nejkratším termínu a práce by měly být prováděny i v odpoledních hodinách. Možnost bezpečně přejít, je možné po velkém obcházení a to pro starší spoluobčany je značný problém. Jsem toho svědkem každý den. Prosím o vyjádření. S pozdravem Jana Kacovská

Zřízení přechodu k tramvaji v ulici Vršovická před Koh-i-noorem
Zaslaný

Zřízení přechodu k tramvaji v ulici Vršovická před Koh-i-noorem
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 05. 2018

Doporučuji zřízení přechodu na tramvajový můstek k zastávce Koh-i-noor ze strany od stejnojmenného areálu. Většina obyvatel z lokality od Čechova náměstí přichází k této zastávce ze směru od ulice Moskevská a jediné 2 možnosti jak přejít na tramvajový můstek jsou buď jít o 100m dál na přechod, což většina lidí z jasných důvodů (vzdálenost, čas) neudělá (tento přechod je možná zřízen v souladu s jakousi normou, ale vede z míst, kde je pohyb chodců zcela minimální) nebo přejít po přechodu na křižovatce Vršovická-Moskevská zcela na druhou stranu ulice a pak z protisměrného můstku zase zpět na daný můstek, což je nesmysl. Vznikají pak kolizní situace, kdy chodci (99%) přecházejí mimo přechod a pak obcházejí situačně zešikmené oplocení můstku. Přechod by měl být umístěn na začátku tramvajového můstku, jako tomu je na mnoha obdobných místech v Praze (srovnatelné dopravní situace). Jsem si vědom toho, že ulice nedávno prošla rekonstrukcí, nicméně toto místo je řešeno zcela nevhodně. K výraznému zpomalení aut by nemělo dojít, neboť vzhledem k relativně dlouhým čekacím intervalům na světelné křižovatce Vršovická-Moskevská je stejně po většinu času tento směr dopravy omezen právě světelným signálem na křižovatce.