Parkoviště nebo ne?

U kondominia v ulicích Jana Růžičky - Urešova - Hornomlýnská, naproti domovu pro seniory Zátiší, se nachází plácek s lavičkami, který je podle všeho určen pro odpočinek a dětské hry. Vede k němu bezbariérový nájezd, protože celý obytný komplex je řešen bezbariérově. Na začátku nájezdu není žádné dopravní značení ani bariéra. To je matoucí pro řidiče, kteří sem najíždějí a parkují jak na plácku s lavičkami, tak i nahoře u vchodu do mateřské školky. Chybí mi zde vyjasnění situace, není ani zřejmé, že se to opravdu nesmí a aut sem proto zajíždí opravdu dost a několikrát se mi stalo, že jsem se s autem, poměrně rychle najíždějícím nahoru, překvapivě střetla. Současně, plácek by zasloužil trochu zeleně nebo alespoň drobnou revitalizaci...

Zaslal: Tereza Pálková, 03.04.2018 v 06:30

Praha - Kunratice-

Urešova, Praha - Kunratice

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 03.04.2018 22:36

Dobrý den paní Pálková,

děkuji Vám za podnět a zájem o naše Kunratice. Po konzultaci s referátem dopravy při MČ Praha - Kunratice, strážníkem městské policie z našeho okrsku a šetřením na místě se vyjadřuji takto: Při vjezdu k hlavnímu vchodu v areálu Zátiší při ulici Urešova je zcela jasné dopravní značení "Obytná zóna". V "Obytné zóně" se nesmí parkovat jinak, než na vyznačených parkovacích místech. Parkování na "plácku" není v pořádku (navíc je to střecha podzemních garáží). Strážníci MP budou problému parkování v této lokalitěvěnovat zvýšenou pozornost.Bohužel, "plácek" ( pozemek parc. č. 2342/189) je v majetku hl. m. Prahy a není svěřen do správy MČ Praha-Kunratice.Podnět pro revitalizaci, případně lepšího dopravního značení předáváme majiteli pozemku.V případě, že někteří řidiči nebudou zákazy parkování v obytných zónách respektovat, doporučuji volat MP Praha 4 T:156 k zjednání nápravy.

Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha 4 Kunratice



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 03.04.2018 22:36

Dobrý den paní Pálková,

návrh na revitalizaci, případně vysázení zeleně byl odeslán k řešení hl. m. Praha pomocí aplikace www.zmente.to Počkám na vyjádření a výsledku Vás budu informovat.

Přeji Vám klidný den
Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha- Kunratice



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Ivan Hýža: Dobrý den paní Pálková, děkuji Vám za podnět a zájem o naše Kunratice. Po konzultaci s referátem dopravy při MČ Praha - Kunratice, strážníkem městské policie z našeho okrsku a šetřením na místě se vyjadřuji takto: Při vjezdu k hlavnímu vchodu v areálu Zátiší při ulici Urešova je zcela jasné dopravní značení "Obytná zóna". V "Obytné zóně" se nesmí parkovat jinak, než na vyznačených parkovacích místech. Parkování na "plácku" není v pořádku (navíc je to střecha podzemních garáží). Strážníci MP budou problému parkování v této lokalitě věnovat zvýšenou pozornost. Bohužel, "plácek" ( pozemek parc. č. 2342/189) je v majetku hl. m. Prahy a není svěřen do správy MČ Praha-Kunratice. Podnět pro revitalizaci, případně lepšího dopravního značení předáváme majiteli pozemku. V případě, že někteří řidiči nebudou zákazy parkování v obytných zónách respektovat, doporučuji volat MP Praha 4 T:156 k zjednání nápravy.

Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha 4 Kunratice
03.04.2018 v 14:10    

Ivan Hýža: Dobrý den paní Pálková, návrh na revitalizaci, případně vysázení zeleně byl odeslán k řešení hl. m. Praha pomocí aplikace www.zmente.to
Počkám na vyjádření a výsledku Vás budu informovat.
Přeji Vám klidný den
Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha- Kunratice
03.04.2018 v 14:23    

Tereza Pálková: Vážený pane Hýžo, velice si vážím Vašeho času a snahy při řešení podnětu. Děkuji za veškeré informace. Napadlo mě, že situace by byla snadno vyřešena, pokud by se do prostřed nájezdu ze silnice umístil ještě jeden sloupek nebo např. betonový květináč - tím by se vjezd znemožnil a situace by byla jasná. Nevím však, kde přesně začíná pozemek magistrátu a pod čí kompetenci by to spadalo. Pokud by bylo třeba, připojím fotografickou dokumentaci; vidět je to například i zde https://goo.gl/kLJypA.
05.04.2018 v 10:32    

Ivan Hýža: Vážená paní Pálková, také já vám děkuji za zájem o naše Kunratice. Podnět bude řešit magistrát hl. m. Prahy, který má v obytném komplexu Flora v "horních Kunraticích" všechny silnice a chodníky v majetku. Pomoci můžeme společně tím, že i Vy, jako soukromá osoba pošlete podnět pomocí aplikace www.zmente.to Tento podnět se dostane na stůl kompetentnímu úředníkovi, který je odpovědný za procesování. Můžete tam také popsat svůj návrh. Alespoň tam budou podněty dva, od městské části Praha -Kunratice a také od Vás. Myslím, že květináč zabraňující vjezdu by byl ideální.

Přeji Vám úspěšný den

Ivan Hýža
místostarosta MČ Praha - Kunratice
05.04.2018 v 10:52    

Tereza Pálková: Dobrý den, jen informuji, že jsem rovněž odeslala podnět pomocí aplikace zmente.to, naštěstí je to opravdu jednoduché:)
03.06.2018 v 08:10    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Urešova, Praha - Kunratice

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Těžká nákladní auta jezdí v Kunraticích po chodníku

Praha - Kunratice, 06. prosinec 2015 Vyřešený

Chybějící chodník u zastávky Volha

Praha - Kunratice, 01. květen 2017 Nově zaslaný

Parkování na chodníku poblíž metra Kobylisy

Praha 8, 27. listopad 2014 Bez odpovědi

Blokování tramvajové zastávky Horky

Praha 4, 26. leden 2016 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty