Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Rozbitý chodník u budovy banky ve Štěpánské ulici na rohu u Václavskéh
Zaslaný

Rozbitý chodník u budovy banky ve Štěpánské ulici na rohu u Václavskéh
Štěpánská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 07. 2018

Dobrý den, žádám o opravu dlažby chodníku. Z původní jedné chybějící kostky je po pár dnech velká díra. Včera jsme zde pomáhali na nohy Asijské turistce, která díky díře spadla. Prosím o opravu, než se zraní další lidé. Díra je uprostřed chodníku, kudy se běžně chodí.

Rozpadávající se dlažba - Moskevská
Zaslaný

Rozpadávající se dlažba - Moskevská
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 07. 2018

Na křižovatce ulic Rostovská a Moskevská jsou již několik měsíců vypadané dlažební kostky. Podobná situace je např. i na křižovatce Moskevská-Žitomírská. Tento problém se vyskytuje na více místech, kde stará dlažba na silnici napojuje na nově zrekonstruovaný povrch Moskevské (stálo by za to zkontrolovat po celé délce Moskevské). Auta zde projíždějí s opatrností, při dalším zhoršení hrozí poškození podvozku. Vypadané kostky se povalují okolo na chodníku nebo v trávě. Děkuji.

Nebezpečná křižovatka před školou
Zaslaný

Nebezpečná křižovatka před školou
Břečťanová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 07. 2018

Křižovatka ulic Hyacintová a Břečťanová je cestou, kterou chodí žáci místní základní školy. Bezohlední řidiči zde ale parkují, takže děti se nemohou rozhlédnout a hrozí nebezpečí, že je srazí auto. V místě navíc chybí přechod. Chodník je rozbitý. Podala jsem podnět řediteli školy, který se to rozhodl řešit. Městská část Praha 10 problém vyřešila vodorovným značením, které řidiči ignorují, takže problém se nevyřešil. Chodník a přechod pro chodce vůbec nikdo neřešil. Nebezpečí tedy přetrvává. Když jsme kontaktovala úřad městské části, bylo mi sděleno paní Čuřínovou, že už ji v této věci nemám obtěžovat.

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Zaslaný

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Zaslaný

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2018

Dobrý den, chtěli bychom upozornit na velmi špatný stav celého chodníku od ulice Grussova podél zadních vchodů domů Lamačova 17-27 (chodník sám o sobě nemá podle mapy název). Asfalt je zvlněný, polámaný, kanály propadlé i vystouplé, stav se za posledních pár let dost zhoršil. Jakmile na chodník napadá na podzim listí, nejsou nerovnosti a propadliny vůbec vidět. Zimní podmínky jsou samozřejmě také špatné. Netřeba říkat, že to je hojně využívaná cesta ke všem domům v Lamačově ul. 17-27, do novějších bytovek v ulici Do Klukovic, k dětským hřištím, k tramvaji, atd. Prosíme o uvedení do BEZPEČNÉHO stavu. Děkujeme.

Propadlý chodník v ulici Na Petynce - PRAHA 6
Zaslaný

Propadlý chodník v ulici Na Petynce - PRAHA 6
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 06. 2018

V ulici na Petynce se propadá chodník!!! Na druhé straně ulice chybí chodník úplně a nebo je v havarijním stavu. Již bylo nahlášeno v roce 2012 a stále je chodník neopraven!!!!! Navíc se do ulice Na Petynce svedla dočasně doprava z ulice Radimova a je nebezpečné chodit po této ulici. Ulice sama osobě je také v katastrofálním stavu.

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Zaslaný

Zhoršení přístupu na dětské hřiště v ulici Krčská
Krčská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 06. 2018

V rámci zón placeného stání na Praze 4 došlo k vyznačení nových parkovacích míst přímo u vstupu na dětské hřiště - nově bude tedy přístup na hřiště nutný mezi zaparkovanými auty, nemluvě o jejich otáčení. Původní režim zakazoval autům do oblasti branky hřiště vjíždět, ale zákaz vjezdu byl posunut o cca 20 metrů: https://mapy.cz/s/2LVQF

Staré přechody Vinohradská
Zaslaný

Staré přechody Vinohradská
U Kanálky, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 06. 2018

Na Vinohradské, směr od Jiřího z Poděbrad až k Muzeu, je série neřízených přechodů pro chodce. Všechny přechody mají více či méně vybledlé značení a jsou pro řidiče špatně viditelné. V tomto úseku je letos odložena kompletní rekonstrukce komunikace, možná proto jsou v tomto stavu. Prosím tedy o: - obnovu VDZ - opravu děr v prostoru přechodů, zejm. přechod u křižovatky Vinohradské s U Kanálky (díry jsou na tram.tělese, vlastníkem je tedy asi DPP?)

 Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Zaslaný

Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 06. 2018

Jedná se o přechod na Radlické (křižovatka Ostrovského (od Santošky) x Radlická (směr k Zlíchovskému tunelu)). Každý den tento přechod používáme při cestě na autobusové nádraží Na Knížecí a velmi často se stává, že musíme před auty (která odbočují z ulice Ostrovského do ulice Radlická) uskakovat, nebo jim dávat přednost, i když máme zelenou my - chodci. Zelená trvá na přechodu přibližne 4 vteřiny, takže auta jedoucí zezhora vjíždí na přechod ve chvíli, kdy už chodcům svítí opět červená, nicméně chodci se tam stále vyskytují . Stejná situace nastává, když jdeme ze směru od Ženských domovů nahoru k Santošce. Auta na nás troubí a klepou si na hlavu, protože přecházíme v podstatě na červenou. Je to velmi nepříjemné a nebezpečné...děti přes tento přechod chodí samy a mám strach, že jednou nestačí uskočit :( Bylo by fajn umístění výstražného oranžového blikacího panáčka na semafor v ulici Ostrovského, aby odbočující řidiči (do ulice Radlická) věděli, že si mají dát pozor na chodce na přechodu a netroubili jako pominutí....nebo prodloužení zelené pro přecházející. Byla bych vděčná za vyjádření, jakým způsobem a zda je možné tento problém řešit.

Několik děr v dlažbě u stanice Malostranská
Zaslaný

Několik děr v dlažbě u stanice Malostranská
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2018

Vypadane kostky v okoli pitka u vchodu do stanice metra.

Dira v chodniku na Klarove
Zaslaný

Dira v chodniku na Klarove
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2018

Vypadané kostky poblíž stanice metra Malostranská.

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce Na Petynce x Na Zástřelu
Na zástřelu, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 06. 2018

V křížení ulic Na Petynce a Na Zástřelu. Obě ulice jsou v havarijním stavu, bez vyznačených přechodů pro chodce a míst pro parkovaní. Díky tomu se parkuje v křižovatce na místě přechodu pro chodce.

Rozbity chodník v ulici Na petynce Praha 6
Zaslaný

Rozbity chodník v ulici Na petynce Praha 6
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2018

Rozbity chodník v ulici Na Petynce mezi čislem domu 30-48

Rozbity chodník Radímova ulice
Zaslaný

Rozbity chodník Radímova ulice
Radimova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2018

Místy chybějící a rozkopaný chodník před parkem Kajetánka v ulici Radímova.

Nebezpečně vyčnívající rám poklopu před budovou NCOZ (Na Perštýně 11)
Zaslaný

Nebezpečně vyčnívající rám poklopu před budovou NCOZ (Na Perštýně 11)
Na Perštýně, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 06. 2018

Roh kovového poklopu znatelně vyčnívá nad úroveň chodníku a lidé o něj zakopávají. Je to poměrně nebezpečné, obzvlášť vzhledem k velkému počtu lidí, kteří tudy za den projdou. Kromě toho je poklop lezce zdeformovaný. Je potřeba poklop a jeho rám vyměnit za nový pečlivě ho srovnat s úrovní chodníku.