Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Nově zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 09. 2018

V Srbínské ulici není jediný přechod pro chodce, kterým se lze bezpečně dostat na Průběžnou ul., kde se nacházejí hojně využívané zastávky MHD. Vzhledem k tomu, že je to hlavní trasa ze ZŠ Gutova, nový přechod by byl velice žádoucí. V současné době ménší děti jsou nuceni kličkovat mezi parkujícími auty, což je velmi nebezpečné. Ideální by byla návaznost přechodu pro chodce ze Svojetické ul. od ZŠ. (fotografie prázdné ulice po čištení komunikace)

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
Nově zaslaný

Zóna 30 - ZŠ Bílá a přilehlé ulice Praha 6
Bechyňova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 09. 2018

V okolí ZŠ Bílá (Kadeřákovská, Bechyňova atd.) byly zřízeny zóny 30 (prostor ohraničen pomyslným trojúhelníkem ulicemi Zelená, Evropská, Jugoslávských partyzánů a části Kadeřákovká.). Bohužel zde stále někteří řidiči tuto zónu nerespektují a jezdí zde mnohem větší rychlostí než zmiňovaných 30 km/h. Proto Vás chci požádat o zajištění větší informovanosti o této zóně např. vyznačení 30 km rychlosti přímo na vybrané silnice, tak jako je tomu z druhé strany ulice Zelená atd. viz ilustrační foto.

Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici
Zaslaný

Chybějící semafor pro chodce v Malešické ulici
Malešická, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 09. 2018

Na relativně dlouhé Malešické ulici spojující Malešické náměstí a Jarov není vybudován ani jeden semafor pro možnost bezpečného přecházení především dětí z tradiční vilové čtvrti a nově vybudovaných sídlišť (např. Malešická stráň) do zástavby malešického sídliště, resp. Malešického parku. Na ulici jsou přechody pro chodce, v některých místech i menší zbržďovače a snížena maximální povolená rychlost. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že to neodrazuje řidiče k předjíždějí se navzájem, porušování maximální dovolené rychlosti a nemluvím o dáni přednosti na přechodu pro chodce. Zároveň je občas ráno vidět policista u přechodu, který zabezpečuje přechod dětí. Jeden umístěný semafor např. v křižovatce Malešická/Kodicilova/Mistrovská/Bakalářská nebo v křižovatce Malešická/Bydžovského by zajistil vyšší bezpečnost chodců, především dětí při ranních cestách do školy a odpoledním návratu ze školy a občasné služby policistů ČR lze využít na jiné důležité záležitosti. Provoz na ulici Malešická za poslední roky výrazně stoupl, zaprvé jde o spojnici mezi Jarovem a Malešicemi (vyhnutí se křižovatce Ohrada) a zároveň byl provoz navýšen díky neustále probíhající výstavbě nových panelových domů v oblasti Malešického Parku. Předpokladem je, že výstavba dle projektů bude v této oblasti i nadále pokračovat. V případě nutnosti mohu dodat další fotografie. Děkuji Kudláček

Nepřehledný přechod - Drnovská
Nově zaslaný

Nepřehledný přechod - Drnovská
Drnovská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 09. 2018

Přechod na ulici Drnovská, Praha 6 před VÚRV (Drnovská 507/73). Pokud přecházím přes přechod od VÚRV k sídlišti, nemohu se řádně rozhlédnout, není vidět vlevo do silnice, zda přijíždí auto. Pokud přecházím přes přechod od sídliště, je to dobré, do silnice vidět lze.

Chodník - kostky Janáčkovo nábřeží  mezi čísly 3 a 5, Praha 5
Nově zaslaný

Chodník - kostky Janáčkovo nábřeží mezi čísly 3 a 5, Praha 5
Janáčkovo nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2018

Nezasazené kostky v chodníku. Nebezpečí pro chodce. Prosíme moc o nápravu.

Chybějící strom
Zaslaný

Chybějící strom
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na Moskevské 58 již minimálně od podzima trčí ze země pařez po vykáceném stromu. Na místě běžně parkují auta. Chtěl bych se zeptat, kdy zde radnice hodlá vysadit nový strom a vybudovat ohrádku proti poničení? V ostatních částech Moskevské uz byly chybějící stromy na jaře skoro všude vysázeny, kdy dojde na tento? Děkuji.

Jaromírova - veřejný prostor je ote vřený do kolejiště vlaků -
Nově zaslaný

Jaromírova - veřejný prostor je ote vřený do kolejiště vlaků -
Jaromírova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na okraji ulice Jaormírova je u posledního krajního domu zničený plot oddělující chodník, či spíše veřejně přístupný prostor od přilehlého kolejiště, kde jezdí vlaky. Je to velmi nebezpečné, zejména pro děti. Vlak tam vyjíždí zpoza domu a děti tam mohou vlézt a hrát si tam. Navíc je tam otřesný nepořádek. Prosím o předání této žádosti majiteli plotu, snad je to majitel pozemku, snad městská část, snad železničáří. A prosím také o úklid toho smetiště tam.

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2018

Dobrý den, na křižovatce ulic mezi Klánova x Vavřenova x Filosofská nelze bezpečně přejít z ulice Klánova do ulice Filosofská (a naopak). Chybí tu i navazující chodníky. Uprostřed je malý ostrůvek a za ním pokračuje ještě ulice Klánova. Ze směru Klánova na sudě číslované straně není chodník a dále je parkoviště bez chodníku (u č.p. 62) a na liché straně končí chodník u křižovatky do ulice Vavřenova (u č.p. Klánova 61a) a nelze pokračovat v chůzi do ulice Vavřenova bez toho, aby se přešla silnice mimo přechod pro chodce. Křižovatka je velice frekventovaná a myslím i dost nepřehledná při příjezdu z ulice Vavřenova. Vzhledem k tomu, že děti z ulice Klánova spadají do ZŠ Filosofská, bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Podchod pod nádražím Kyje
Nově zaslaný

Podchod pod nádražím Kyje
Hlinská, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 09. 2018

Podchod pod nádražím je řešen velmi nešťastně. Lidé s koly, kočárky a senioři s taškami na kolečkách musejí ve směru od Šimanovské vylézt z podchodu úplně nahoru, jinam kolejnice nevede, a potom sejít zase po dost dlouhém chodníku dolů na nástupiště. Kratší cesta rovnou na nástupiště je přehrazena zábradlím (smysl nechápu) a postrádá kolejnici.

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Zaslaný

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2018

Sloupky proti autum u Lidlu ve Vršovické 1525 jsou vyvrácené, chodník zničeny, roste v nem tráva.

Ječná ulice  - nebezpečná díra v chodníku před domem č. or. 39a
Zaslaný

Ječná ulice - nebezpečná díra v chodníku před domem č. or. 39a
Ječná, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2018

V Ječné ulici před domem č.or. 39a, č.p. 243, je hnusný chodník z litého asfaltu, plný neodborných, lajdácky udělaných záplat, a také v něm je díra u olemování místa, kde roste strom. Jsou tam také vyrvané dlažební kostky, které to olemování rámují. Prosím o kvalitní a profesionální opravu.

Poničené označení dočasného přechodu
Vyřešený

Poničené označení dočasného přechodu
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, nějaký vandal pravidelně nyčí, ohýbá či jinak poškozuje označení (jak horizontální tak zejména vertikální) dočasného přechodu pro chodce (za normálních okolností jako přechod zmiňované místo neslouží). Jiný přechod, který normálně slouží ke svému účelu a je umístěn blíže k centru Zahradního města je nyní kvůli rekonstrukci uzavřen. Kvůli tomu vznikají velmi nebezpečné situace, kdy řidiči neví, že místo slouží nyní jako dočasný přechod. Zatím jsem na místě zažil dva lehké ťukance, ale dovedu si představit, že by to mohlo dopadnout mnohem hůře. Ikdyž se člověk rozhlédne, tak zpravidla z Práčské přijede auto ve vysoké rychlosti. Na místě chodí lidé s dětmi, kočárky, starší lidé. Problém jsem hlásil na TSK, Prahu 10. S pozdravem Ing. Martin Šmída

Propadlá dlažba před hřištěm v Masné ulici (Praha 1)
Nově zaslaný

Propadlá dlažba před hřištěm v Masné ulici (Praha 1)
Masná, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 08. 2018

Před vchodem do areálu hřiště v Masné ulici je poměrně nebezpečná prohlubeň způsobená propadem půdy pod dlažbou. Prochází tudy denně spousta pražanů i turistů a už několikrát jsem byl svědkem nepříjemného klopýtnutí.

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Zaslaný

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Nové náměstí, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Jedná se o světelný přechod u Lékařského domu směrem k Radnici přes ulici Přátelství (GPS: 50.031761, 14.598617). Po nedávné rekonstrukci odvodňovacích žlab mezi vozovkou a chodníkem jsou tyto nové žlaby také součástí stávajícího přechodu pro chodce na Novém Náměstí na straně u Radnice (obr. 1). Tyto betonové žlaby však mají moc široké odtokové mezery a i tím, že jsou mezery ve směru přechodu umístěné podélně, jsou tímto velmi bariérové pro uživatele invalidních vozíků. Do těchto mezer totiž přesně a snadno zapadnou malá přední kola mechanických vozíků a nedá se bez pomoci vyprostit. Díky tomu je přechod pro chodce = vozíčkáře nebezpečný a nepoužitelný. Před rekonstrukcí byly použity jiné s menšími odtokovými mezerami (pravděpodobně kovové, možná plastobé), podobné některým z nově použitých vpustí (obr. 2).

Zvednutá dlažba chodníku v ul. Milady Horákové
Nově zaslaný

Zvednutá dlažba chodníku v ul. Milady Horákové
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 08. 2018

Zvednutá dlažba chodníku před vchodem do Office centra, mezi náštěvníky patří klienti polikliniky, tedy starší lidé, maminky s dětmi. Hrozí zakopnutí a úraz, dlažba zvedlá na cca 1m2 o asi 4cm. několik dlaždic prasklých.