Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Korozí poškozené zábradlí na lávce pro pěší - Štěpařská, Praha 5
Nově zaslaný

Korozí poškozené zábradlí na lávce pro pěší - Štěpařská, Praha 5
Štěpařská, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 02. 2018

Dobrý den, rádi bychom požádali o prověření stavu zábradlí na lávce pro pěší přes ulici Štěpařská na Barrandově. Část sloupků je značně poškozena korozí - viz příklady na fotkách, včasná oprava může zabránit tragickým následkům. Děkujeme.

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Zaslaný

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2018

Prosíme o opravu zcela uvolněného a vyviklaného schodu na cestě z parkoviště v ulici Tréglova k obchodnímu středisku Kamera. Děkujeme.

Neexistující přechod - Broumarská
Nově zaslaný

Neexistující přechod - Broumarská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2018

Dlouhodobě neexistuje přechod na ulici Broumarská směrem k ulici Lednická. Obecní úřad P14 má vypracované studie na tuto oblast. Bohužel se nic neděje. Z křižovatky v ranních a odpoledních špičkách nelze autem vyjet, v Lednické je zákaz odbočení doleva na most, ale i tak zde z Lednické nákladní auta nad 3.5t jezdí a do této situace musí chodec přebíhat, aby se dostal na druhou stranu směrem k ulici Hodějovská a nedalekému, krásně zrekonstruovanému parku Pilská. Prosím alespoň o zvážení doplnění přechodu pro chodce, když už OÚ nekoná komplexněji v úpravě celé této křižovatky.

Neexistující stezka do parku Pilská
Nově zaslaný

Neexistující stezka do parku Pilská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2018

Jedná se o podchod vedle a pod vlakovou tratí, což je jediná možná cesta do blízkého zrekonstruovaného parku Pilská. Bohužel cesta zde neexistuje a po každém dešti či sněhu se zde nedá chodit. Nejde tedy tento směr vůbec používat. Pomohlo by cestu pokrýt alespoň štěrkem nebo ještě lépe vytvořit plnohodnotný chodník.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Zaslaný

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Zaslaný

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 02. 2018

Přechod v Hornoměcholupské ulici u zastávky Janovská slouží k přecházení dětí z Javorové čtvrti do ZŠ Veronské náměstí. Vzhledem k tomu, že ulice Hornoměcholupská je velmi frekventovaná, je široká a rovná, řidiči zde často nedodržují maximální povolenou rychlost a pro děti je přecházení přechodu nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti dětí a chodců by bylo dobré zřídit signalizované světelné zařízení jako například v ulici Pražská nebo Milánská.

Nebezpečný přechod v ulici Slavínského (u křiž.  s ul. K Barrandovu)
Nově zaslaný

Nebezpečný přechod v ulici Slavínského (u křiž. s ul. K Barrandovu)
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 31. 01. 2018

Dobrý den, za všechny chodce prosím o posouzení a provedení úpravy viditelnosti/signalizace přechodu v ulici Slavínského (hned za křižovatkou s ulicí K Barrandovu). Tento přechod je umístěn v bezprostřední blízkosti křižovatky a auta, která sem odbočují (vlevo) ze silnice K Barrandovu, sem často vjíždějí poměrně vysokou rychlostí. Pravděpodobně ne každý si je vědom téměř bezprostředně následujícího přechodu pro chodce. Zejména při zhoršené viditelnosti, za šera či za tmy je přechod málo přehledný a přecházející chodec je pro řidiče viditelný až na poslední chvíli nebo ho mohou přehlédnout. Domnívám se tedy, že v zájmu bezpečnosti by bylo vhodné dodat nějaké doplňkové pouliční osvětlení (příp. stávající zintenzivnit) či přechod nějakým jiným vhodným způsobem zabezpečit, např. doplnit semafor pro odbočující vozy signalizací upozorňující na přechod pro chodce. Jak si jistě můžete ověřit u příslušných složek, zrovna včera v podvečerních hodinách zde bohužel došlo k dopravní nehodě, při které byl odbočujícím vozidlem sražen chodec na tomto přechodu pro chodce. Děkuji za posouzení situace a provedení příslušných kroků. Milena Lišková

Nepořádek na okraji parku Malletova/Skloněná
Vyřešený

Nepořádek na okraji parku Malletova/Skloněná
Skloněná, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 01. 2018

Dobrý den, jedná se o místo, které je nedaleko kontejnerů a asi se tam rozfoukává nepořádek, který ale nikdo neuklízí.

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Zaslaný

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Rooseveltova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 01. 2018

K tramvajové zastávce Lotyšská vede vyšlapaná cestička vedle kolejí, která se při dešti stává velmi blátivou. Cestující tudy chodí proto, aby nemuseli při cestě ze směru ul. Terronská na zastávku tramvaje do centra riskantně přecházet tam a zpět frekventovanou silnici Jugoslávských partyzánů. To je prostý fakt a cestující to takto dělat budou vždy. Proto by bylo vhodné podmínky zlepšit - cestičku např. vysypat drtí a zhutnit, viz řešení kolem Hradčanské. Chodci a tramvaje vedle sebe mohou být - viz např. Brno a Náměstí Svobody. Předpokládám, že úředníci (MČ P6, DP, STK,...) budou hledat důvody, proč to nejde, a budou si vymýšlet, že cestu zřídit nelze (i když tam fakticky již je), nebo že lidé mají používat přechod (a tím by se měli vystavovat zvýšenému riziku, že je přejede auto). Takže to zde bude stále vypadat jako někde v Rumunsku...

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Zaslaný

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 01. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Okolí zahrádek na Balkáně
Nově zaslaný

Okolí zahrádek na Balkáně
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, okolo zahrádek na balkáně hlavně podél silnice Spojovací a okoli sokolovny TJ Sokol Nové Vysočany je asi několik skládek nebo nevím jak to pojmenovat.

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
Nově zaslaný

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
U nové školy, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, na dětském hřišti by to chtělo uklidit roztahané kartony.

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Zaslaný

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Rozbitý  chodník v Josefské
Zaslaný

Rozbitý chodník v Josefské
Josefská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 01. 2018

Vypadané kostky před domem v Josefské 44/2.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Zaslaný

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.