Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice

Přechod v Hornoměcholupské ulici u zastávky Janovská slouží k přecházení dětí z Javorové čtvrti do ZŠ Veronské náměstí. Vzhledem k tomu, že ulice Hornoměcholupská je velmi frekventovaná, je široká a rovná, řidiči zde často nedodržují maximální povolenou rychlost a pro děti je přecházení přechodu nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti dětí a chodců by bylo dobré zřídit signalizované světelné zařízení jako například v ulici Pražská nebo Milánská.

Zaslal: Milan Ducko, 02.02.2018 v 09:11

Praha 15-

Hornoměcholupská, Praha 15

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 06.02.2018 14:04

Dobrý den,

níže Vám zasíláme vyjádření Magistrátu hl. m. Prahy, odboru rozvoje a financování dopravy:

"V dané lokalitě bylo vypracováno posouzení účelnosti světelné signalizace, což je první prověření před případným zpracováním projektové dokumentace. Dle posouzení nebylo splněno žádné z kritérií. Jediným kritériem, které by mohlo být dodatečně vyhodnoceno jako splněné, je kritérium zvláštního zřetele. To v praxi znamená individuální posouzení s ohledem na vazby v dané lokalitě dle místní poměrů. Zde to znamená cesta dětí do školy. Za tímto účelem proběhne místní šetření všech zainteresovaných subjektů, kde se pokusíme objektivně posoudit situaci a domluvit další postup."

S pozdravem a přáním krásného dne
Martina
za tým zmente.to



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Faust: Jako vazne dalsi zbytecnej semafor? a nehrabe vam uz tak nahodou? kdyby ste ty prachy radsi investovali do uzitecnejsich veci a ne do debilnich semaforu, ktery sou absolutne zbytecny a akorat jeste vic brzdej dopravu. Tohle opravdu muzou vymejslet jen idioti, ktery v zivote neridili.Fakt kocourkov hadr tohle.
03.03.2018 v 11:50    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Hornoměcholupská, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty