Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Věčně přeplněný odpadkový koš v ulici Počernická (zast. Hostýnská)
Zaslaný

Věčně přeplněný odpadkový koš v ulici Počernická (zast. Hostýnská)
Počernická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

U autobusové zastávky Hostýnská ve směru Sídliště Malešice je téměř neustále přeplněný odpadkový koš. Je potřeba instalovat koš s větším objemem a případně i častěji vyvážet. Nyní je při pohledu od silnice skrytý za stromem, tak ho při vyvážení možná pracovníci přehlíží. Tento neutěšený stav trvá už léta a v blízkosti se nenachází žádný alternativní odpadkový koš.

Rozbitý chodník u stanice Ořechovka
Zaslaný

Rozbitý chodník u stanice Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2018

Přes čtvrt roku se na tomto místě rozpadá dlažba (číslo blízkého sloupu 600307), a jednotlivé kostky často končí na vozovce. Po nebezpečné úpravě - zúžení komunikace Střešovická u zastávky Ořechovka - nemají někdy řidiči mnoho místa na vyhnutí se kostkám, a hrozí pak jejich odmrštění na chodce, mnohdy děti z blízké školy Norbertov. Zvláště v současném období, kdy zde ranní nízké slunce zhoršuje výhled z auta.

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Nově zaslaný

Farmářské trhy na čm znemožnuji průchod z metra a omezují veř. prostor
Bryksova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Direktivni uspořádání ve veřejném prostoru s tím, že nemůžete při výstupu z metra Nejít přes 'trh' nebo vás to zavede na cestu zase do obchodního centra cm. Já a věřím, že i jiní, kteří nechtějí nic koupit MUSÍ projít trhem a nebo projít hlavně zase na cestu do nákupáku! Omezuje to bezpečnost vystupujících z městské hromadné dopravy. Při nebezpečné situaci, kdy by měli všichni z metra Rychlé vystoupit, by došlo k ucpání průchodu lidmi. Myslím, že veřejný prostor u shromaždišti lidí má dané parametry na průchody a bezpečnost pohybu? To je znatelný jen při běžném provozu, kde lidé nemohou volně projít, když tam trhy jsou. Pokud Město část Praha 14 nepřemýšlí, měl by to udělat někdo, kdo nekouká jen na business a prospěch sebe. Ve smlouvě, předpokládám, že ji nikdo pořádně nečetl na úřadě. Nebo si nevšiml, že je tam je napsáno, toto uspořádání je jen pro maximální zisk! (chybí základní předpoklad farmařiny a příjemného projevu trhů) Netlačím na odstranění trhů, ale přesunutí do části, kde bude trh vypadat jako v jiných částech Prahy. Klidný, bez tlačenic, direktivy, hlavně bez dodávek. Nemůžete použít městský mobiliář, sednout si v teplém počasí u fontány, která tu je pro osvěžení. Okolo je mnoho volného prostoru, který nabízí toto využití s mnohem větším prospěchem pro veřejnost. Ale možná je v tom i někdo z úřadu zainteresovaný, aby to bylo takto, spojitost s nákupním centrem ccm a veřejným prostorem by nebyla poprvé ani naposledy. Osobně mě to přijde, jak z 80' let, kdy si dělali všichni, co chtěly a věřím, že provozovatel trhů je staršího ročníku, kdy se tyto direktivní metody prodeje běžně používaly. A rád v tom pokračuje za učasti Prahy 14. Mnohé velké nadnárodní řetězce již tyto praktiky k honbě za ziskem nepoužívají. Děkuji předem za odezvu. TL

Nepřehledná křižovatka v ul. Ve Studeném, Žalmanova, Machovcova
Nově zaslaný

Nepřehledná křižovatka v ul. Ve Studeném, Žalmanova, Machovcova
Žalmanova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Nepřehledná křižovatka hlavně v době parkování osobních aut (středa, kdy je večerní škola ve Střední gastr v ul. Vrbova. Také auta jedoucí ul. Ve Studeném do kopce a s kopce ohrožují svojí rychlostí přecházející.

Ulomená podpěra a zábrana na vysoké prolézačce - ul. Wassermannova, P5
Vyřešený

Ulomená podpěra a zábrana na vysoké prolézačce - ul. Wassermannova, P5
Wassermannova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Prosíme o urychlenou opravu nebo znepřístupnění prolézačky na hřišti v ul. Wassermannova. Ulomená dřevěná podpěra trčí do vzduchu, zároveň s tím je odlomená bezpečnostní zábrana na plošině ve výšce cca 2 metry. Jednoznačně velmi nebezpečné.

Přechod přes ulici Na  prosecké vyhlídce (u napojení na Litoměřickou)
Zaslaný

Přechod přes ulici Na prosecké vyhlídce (u napojení na Litoměřickou)
Na Prosecké vyhlídce, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Na výše uvedeném místě přechod není, ačkoliv chodník z obou stran ulice je na tento připravený (nájezdy). Úřad městské části byl/je o situaci informován. Problém je údajně v šíři vozovky (délce přechodu), prý vyžadující ostrůvek uprostřed. Ostrůvek nelze vybudovat, nevytočil by se autobus. Podle mne by se situace dala vyřešit namalováním ostrůvku na vozovku. Frekvence průjezdu autobusů je velmi nízká, frekvence chodců značná. V místě školy a rozsáhlá výstavba, přechod chybí na nejkratší cestě k metru. Dalším argumentem pro namalování přechodu je špatné osvětlení daného místa (viz. přiložené obrázky)

Odpadlá omítka v ulici Jana Želivského u zastávky Mezi hřbitovy
Zaslaný

Odpadlá omítka v ulici Jana Želivského u zastávky Mezi hřbitovy
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Zhruba před týdnem spadl na chodník poměrně velký kus omítky zdi Židovského hřbitova v úrovni tramvajové zastávky Mezi hřbitovy. Jednak by se měla odpadlá omítka odklidit z chodníku a jednak by se měla zeď rychle vyspravit, aby se poškození nešířilo (to bude patrně na správcích hřbitova).

Přechod Čs. Exilu  u zastávky Pavelkova
Zaslaný

Přechod Čs. Exilu u zastávky Pavelkova
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Dobrý den, prosím o řešení. Jedná se mi o přechod chráněný pouze z jedné strany malým betonovými dílkem, za který se například s kočárkem rozhodně neschováte. Problém je zejména vysoká rychlost vozidel, která na široké silnici nedodržují povolenou padesátku. Ráno zde přechází děti do ZŠ na Beránku. Provoz ráno je velký a lidé na široké ulici spěchají.. Nejlepší by bylo umístění celého přechodu na zvednutou plochu ve výšce okolních chodníků, jak je tomu i na jiných podobných místech. Aby byla rychlost řidiči dodržována. Děkuji Adam Paclík

"Smazaný" přechod přes Plzeňskou ulici
Nově zaslaný

"Smazaný" přechod přes Plzeňskou ulici
Plzeňská, Praha 13

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 04. 2018

Dobrý den, u křížení Plzeňské ulice s bezejmennou komunikací zde: 50.068213, 14.349822 (u spojky do ulice Zahradníčkovy) byl ještě v roce 2009 před rekonstrukcí trati namalován přechod. Dnes existuje značení pro slepce a trať je na místě zakryta včetně nápisu 'Pozor TRAM' avšak přechod sám zakreslen není a přejít zde je tak velmi nebezpečné. K tomu bych podotknul, že osttaní přechody jsou odsud velmi daleko.

přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Zaslaný

přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Odlehlá, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nešla zpevnit cesta za bytovým domem Krejcárek, která vede do lesoparku Krejcárek. Z ulice Odlehlá vede tímto směrem panelová cesta. Pak je mezi tiskárnou a bytovým domem Krejcárek asfaltová cesta a hned za tím je 20m bláta a pak už navazuje štěrková cesta v lesoparku Krejcárek. Podle mě by stačilo tento úsek vysypat nějakou asfaltovou drtí nebo něčím, aby se tam dalo i na jaře a na podzim např projet kočárkem a nebýt celý od bláta. Lesopark Krejcárek je z této strany jinak velmi špatně přístupný. Buď se zamažete celý od bláta, pokud jdete popisovanou cestou a není léto nebo je možnost jít po chodníku po pravé straně ulice Novovysočanská, ale pak z chodníku není žádný přechod do lesoparku Krejcárek nebo je možnost jít po levé straně ulice Novovysočanská, kde sice není chodník, ale pak vám nedělá problém cestu přejít. Bylo by dobré aspoň jednu variantu upravit tak, aby byla lidem na kole nebo s kočárkem přístupnější.

Parkoviště nebo ne?
Zaslaný

Parkoviště nebo ne?
Urešova, Praha - Kunratice

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 04. 2018

U kondominia v ulicích Jana Růžičky - Urešova - Hornomlýnská, naproti domovu pro seniory Zátiší, se nachází plácek s lavičkami, který je podle všeho určen pro odpočinek a dětské hry. Vede k němu bezbariérový nájezd, protože celý obytný komplex je řešen bezbariérově. Na začátku nájezdu není žádné dopravní značení ani bariéra. To je matoucí pro řidiče, kteří sem najíždějí a parkují jak na plácku s lavičkami, tak i nahoře u vchodu do mateřské školky. Chybí mi zde vyjasnění situace, není ani zřejmé, že se to opravdu nesmí a aut sem proto zajíždí opravdu dost a několikrát se mi stalo, že jsem se s autem, poměrně rychle najíždějícím nahoru, překvapivě střetla. Současně, plácek by zasloužil trochu zeleně nebo alespoň drobnou revitalizaci...

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Zaslaný

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 03. 2018

Přechod na začátku ulice Kloboučnická (z ulice směrem k autobusovým zastávkám) je za zatáčkou, kde stojí zaparkovaná auta, a tak je z této strany přechod velmi nepřehledný viz přiložené foto. V blízkosti tohoto přechodu se nachází MŠ K Podjezdu a ZŠ Mendíků. Denně tudy chodím se dvěma malými dětmi, auta tam velmi často brzdí na poslední chvíli a pro chodce je to velmi nepříjemné, sousedovi na tomto přechodu auto srazilo už dvakrát psa. Opravdu se děsím toho, až tento přechod budou moje děti přecházet samostatně do výše zmíněné ZŠ.

Zvlněná dlažba v ul. Na Příkopě
Zaslaný

Zvlněná dlažba v ul. Na Příkopě
Na příkopě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 03. 2018

Pred provozovnou Bageterie Boulevard a dále i na komunikaci v ulici Na Příkopě 2, Praha 1 je zvlněný chodník, který brání chodcům v bezpečné chůzi, především při dešti a náledí, kdy je dlažba kluzká a již došlo k uklouznutí a následným pádům chodců a zákazníků Bageterie. Prosíme o urychlenou opravu.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Zaslaný

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Zaslaný

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Dětská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

Poničená žulová dlažba nového chodníku. Ohyb ulice Dětská, Strašnice, sídliště Solidarita.