Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nepořádek na okraji parku Malletova/Skloněná
Nově zaslaný

Nepořádek na okraji parku Malletova/Skloněná
Skloněná, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 01. 2018

Dobrý den, jedná se o místo, které je nedaleko kontejnerů a asi se tam rozfoukává nepořádek, který ale nikdo neuklízí.

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Nově zaslaný

Nevhodná cesta k tramvajové zastávce Lotyšská
Rooseveltova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 01. 2018

K tramvajové zastávce Lotyšská vede vyšlapaná cestička vedle kolejí, která se při dešti stává velmi blátivou. Cestující tudy chodí proto, aby nemuseli při cestě ze směru ul. Terronská na zastávku tramvaje do centra riskantně přecházet tam a zpět frekventovanou silnici Jugoslávských partyzánů. To je prostý fakt a cestující to takto dělat budou vždy. Proto by bylo vhodné podmínky zlepšit - cestičku např. vysypat drtí a zhutnit, viz řešení kolem Hradčanské. Chodci a tramvaje vedle sebe mohou být - viz např. Brno a Náměstí Svobody. Předpokládám, že úředníci (MČ P6, DP, STK,...) budou hledat důvody, proč to nejde, a budou si vymýšlet, že cestu zřídit nelze (i když tam fakticky již je), nebo že lidé mají používat přechod (a tím by se měli vystavovat zvýšenému riziku, že je přejede auto). Takže to zde bude stále vypadat jako někde v Rumunsku...

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Zaslaný

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 01. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Okolí zahrádek na Balkáně
Nově zaslaný

Okolí zahrádek na Balkáně
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, okolo zahrádek na balkáně hlavně podél silnice Spojovací a okoli sokolovny TJ Sokol Nové Vysočany je asi několik skládek nebo nevím jak to pojmenovat.

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
Nově zaslaný

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
U nové školy, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, na dětském hřišti by to chtělo uklidit roztahané kartony.

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Nově zaslaný

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hl. přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Rozbitý  chodník v Josefské
Zaslaný

Rozbitý chodník v Josefské
Josefská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 01. 2018

Vypadané kostky před domem v Josefské 44/2.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Zaslaný

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Zaslaný

Nenavazující chodník v Poznaňské ulici
Poznaňská, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 01. 2018

Dobrý den, přál bych si, zda by mohla MČ či TSK nějak vyřešit chodník v Poznaňské ulici za nakládací rampou prodejny Billa. Ze dvou stran zde končí chodník v ulici, přitom jej používá dost místních lidí vč rodičů s kočárky. Nezřídka zde navíc zaparkují řidiči tak, že není možné projít, přestože jim to musí být zřejmé. Bylo by dobré, kdyby zde byl třeba vyznačen přechod nebo nějaký koridor pro pěší, či alespoň zákaz stání vodorovným značením. Foto: Mapy.cz Děkuji, Michal Kalina.

Chybějící přechody  v Trojské ulici
Nově zaslaný

Chybějící přechody v Trojské ulici
Trojská, Praha - Troja

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 01. 2018

Jak znázorňuje mapa, na úseku ulice Trojská dlouhém téměř 2 km, s hustou zástavbou těsně u vozovky, existují 2 přechody pro chodce. Po otevření tunelu Blanka zde projedou denně tisíce aut průměrnou rychlostí 70 km/h. V blízkosti základní škola, dvě mateřské školy. 2 roky stále stejný stav. Děkuji

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Vyřešený

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 01. 2018

Přístaviště přívozu na Smichovské straně bylo přemístěno ze Smíchovské náplavky proti proudu mostu. Ovšem nikdo si nedal práci s příchozí komunikací, která vede od mostu po hliněné rozbahněné cestě rozježděné od náklaďáků při stavbě přístaviště. Jsou tam obrovské louže a bahno. Cesta je vhodná pro gumové holínky.

Odpadky v ulicich,preplnene kontejnery - Balabenka
Zaslaný

Odpadky v ulicich,preplnene kontejnery - Balabenka
Lihovarská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 01. 2018

Nedostatecna kapacita/frekvence odvozu kontejneru na trideny odpad zpusobuje casto neporadek v ulicich, ktery se kumuluje a vetrem roznasi. Obcas si pripadam jako na smetisti. Prosime o pravidelny a castejsi uklid/sber odpadku a uschleho listi ulicich Lihovarska a okoli. Je to smutny pohled. (Pozn. Chodci sobě: Fotka dodána kvůli tech. komplikacím později, pořízena po úklidu. Nicméně podle autorky podnětu se situace opakuje a bylo by dobré ji řešit pravidelnějším úklidem a ideálně i častějším odvozem kontejnerů, popř. navýšením jejich počtu.

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Vyřešený

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Stroupežnického, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 01. 2018

Díry v chodníku před domem Stroupežnického 23.

Díry v chodníku v ulici Řásnovka
Zaslaný

Díry v chodníku v ulici Řásnovka
Řásnovka, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 01. 2018

Vypadané kostky na několika místech na chodníku vedle Ministerstva průmyslu a ochodu ČR.

Vypadané kostky na Dražického náměstí
Zaslaný

Vypadané kostky na Dražického náměstí
Dražického nám., Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 01. 2018

Vypadané kostky na 2 místech vedle větší Malostranské mostecké věže.