Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Chodník U Modré školy
Nově zaslaný

Chodník U Modré školy
U modré školy, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 11. 2018

Už asi 2 měsíce se mění kostka za jinou novou, lepší? kostku na místě, kde se konají farmářské trhy. Údajně kvůli nevidomým. Před pracemi šlo chodit mezi ostrými štípanými kostkami souběžně s vozovkou s obtížemi alespoň po betonových deskách. Dámy mi dají za pravdu, že v lodičkách se po povrchu chodit nedá. Nyní betonové desky naskládali tak nesmyslně, že slepce desky odvedou od vozovky tak do... trávy. Kolik to stálo, kdo o tom rozhodl (jistě starosta Jirava a mafie z Jižního Města) a kdo schválil položení desek takto...

Bariérový chodník Pospíchalova
Nově zaslaný

Bariérový chodník Pospíchalova
Pospíchalova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 11. 2018

Při úpravě chodníků na bezbariérové se zapomnělo na chodník u vchodu do softballového areálu Spectrum z Pospíchalovy ulice. Zato protější odkladiště vraků končící plotem parkoviště má nájezd vzorný. Nešlo by to vyměnit :-) ?

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, Přes Radlickou u křižovatky s Butovickou je velmi nebezpečný přechod, na němž letos auto zabilo dítě (na fotografii je dobře vidět emotivní vzpomínka), i když na něm byla v nedávné době provedena některá dopravní opatření. Vzhledem k tomu, že přes přechod denně přechází mnoho dětí, protože jsou v bezprostředním okolí dvě základní školy a několik školek, je jediným opravdu bezpečným opatřením semafor. Děti od raného věku umí důsledně dodržovat červenou na semaforu, ale bezpečné chování na přechodech bez semaforů je docela složitá věc a není zaručeno ani u starších dětí - tomu chlapci bylo 13. Prosím o vybudování semaforu na této křižovatce. Semafor pomůže i řidičům a autobusům, které vyjíždí z Butovické, protože na Radlické je tak silný provoz, že bezpečně projet křižovatkou z vedlejší bývá občas téměř nemožné.

Díra v chodníku v ul. Za Poštou
Zaslaný

Díra v chodníku v ul. Za Poštou
Za poštou, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 11. 2018

Díra v chodníku přímo před vchodem domu č.p. 1116, Za Poštou 9 ohrožuje chodce. Po dešti se v ní drží dlouho voda, spadané listí a odpadky. Znepříjemňuje přejezd kočárků, pro které není místo na objezd.

Obnova přechodu pro chodce v Topolová ulici
Zaslaný

Obnova přechodu pro chodce v Topolová ulici
Sněženková, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, chtěla bych tímto požádat o obnovu přechodu pro chodce v ulici Topolová, a to mezi autobusovými zastávkami Topolová. Přechod je sice označen dopravní značkou, ale 'zebra' je již zcela vybledlá, tudíž se řidiči na tomto místě chovají, jako by zde přechod nebyl, a nedá se zde bezpečně přejít. Předem děkuji!

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
Nově zaslaný

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
U kříže, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 11. 2018

V okolí kampusu UK chybí lavičky. Místo toho je tam plácek s křovím.

Silný provoz v ulici Sestupná
Nově zaslaný

Silný provoz v ulici Sestupná
Sestupná, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 11. 2018

Při vjezdu do ulice je sice označena rychlost 30km/h, ale skoro žádné auto tuto rychlost nedodržuje. Evidentně se řidiči vyhýbají ulici Libocká, kde se podařilo zřídit radar. Jezdí zde hodně služební auta, taxi, aj. a ty nedodržují ani rychlost 50 km/h. Jsou zde 2 zbržďovací pruhy, ale ani ty nepomáhají. Máme malou dceru (3 roky) a přejít s ní bezpečně přechod je velmi často skoro nemožné. Touto ulicí chodí i děti do blízké školky! Dalším problémem je, že zde nejsou tzv. modré zóny a řidiči zde parkuji svá auta, často tak, že není možný obousměrný provoz. S danou problematikou jsem se obrátila na Městskou část Praha 6, která mi po urgenci odpověděla, že na podzim tohoto roku by na základě iniciativy Prahy 6 měla být v rámci programu BESIP provedena stavební úprava křižovatek V Domcích x Sestupná a Sestupná x U Hvězdy, přičemž křižovatka Sestupná x V Domcích je navržena ve formě zvýšené křižovatkové plochy a křižovatka Sestupná x U Hvězdy v tom stavu, že dojde k odstranění nepoužívané křižovatkové větve pro pravé odbočení z ulice Sestupná na ulici U Hvězdy, součástí návrhu je následné zatravnění této plochy a zkrácení stávajícího přechodu pro chodce. Obě tato stavební opatření by měla přispět k požadovanému zklidnění provozu, jakož i k psychologickému odrazení řidičů a částečnému úbytku zbytné dopravní zátěže. V říjnu začaly stavební práce na konečné tramvají (č. 1 a 2), následně i Heyrovského náměstí, kdy jsme se zaradovali, že budou pokračovat ve slíbené stavební úpravě i v ulici Sestupná. Bohužel se tak nestalo. Opět jsem se tak obrátila na Městskou část, kdy tak bude učiněno, zatím bez odpovědi. Skoro 3 týdny byl uzavřen vjezd do ulice Sestupná (vzhledem k stavebním úpravám uvedeným výše) a nedošlo k žádné dopravní komplikaci, k žádné zácpě, naopak v této oblasti zavládl klid. Chci se tak zeptat, jak lze dosáhnout omezení provozu v ulici Sestupná. Mám za to, že tato ulice by měla být ulicí rezidenční, kdy ostatní auta by měla mít zakázáno tudy projíždět. Pro dodržení rychlosti by jistě pomohl radar.

Rozložená lavička na rohu ulic Bartolomějská a Na Perštýně (Praha 1)
Zaslaný

Rozložená lavička na rohu ulic Bartolomějská a Na Perštýně (Praha 1)
Na Perštýně, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 10. 2018

Již více než měsíc je rozložená lavička na rohu ulic Bartolomějská a Na Perštýně (Praha 1). Je potřeba znovu usadit sundanou posedovou část, zarovnat sousední posedovou část a nejlépe i obě zároveň ukotvit, aby se v budoucnu předešlo podobným incidentům. Na problém upozorňovala Televize Černá Kukla https://www.facebook.com/tvcernakukla/videos/317901345457656/

Lávka nad autobusovým obratištěm Bořislavka
Zaslaný

Lávka nad autobusovým obratištěm Bořislavka
Horoměřická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 10. 2018

Lávka by výrazně zkrátila cestu z autobusové zastávky do Arabské ulice, je ale zamčená.

Oprava chodníku Karlovo náměstí
Zaslaný

Oprava chodníku Karlovo náměstí
Karlovo nám., Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 10. 2018

Rozbitý chodník u lékárny dr. Maxe u zastávky autobusu. Karlovo náměstí.

Rozbitý chodník, Na Příkopě
Zaslaný

Rozbitý chodník, Na Příkopě
Na příkopě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 10. 2018

Přímo před restaurací Bageterie Boulevard v ulici Na Příkopě 2 na Praze 1 se nachází rozbitý chodník, chybějící kostky

V- tower a sráz na zabití
Nově zaslaný

V- tower a sráz na zabití
Na Pankráci, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 10. 2018

Vedle vchodu do miliardové budovy V - tower chybí oplocení nad vysokým srazem za tisíc korun?! Když děti jezdí kolem, není vůbec vidět konec trávníku. Trávník je ukončeny ostrým vysokým srázem bez oplocení. Viz přiložené fotky. Nepochopitelné. Vůbec nemyslí na bezpečí děti. Tak těch tisíc korun na plot snad ještě někde časem najdou.

Nefungující odtok dešťové vody u Staronové synagogy
Zaslaný

Nefungující odtok dešťové vody u Staronové synagogy
Pařížská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 10. 2018

V Pařížské před Staronovou synagogou několik let trvá stav, kdy po jakémkoliv dešti na místě vzniká hluboká kaluž vody, která nemá kam odtéct. Zejména ve tmě jsou pak chodci nebo řidiři vystoupivší nic netušíc z auta ošklivě překvapeni, když se octnou po kotník ve vodě.

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici a ul. Gutova
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici a ul. Gutova
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2018

Vzhledem k tomu, že není možné vytvořit bezpečnou cestu ze školy pro děti ze Svojetické do Průběžné ul. (neexistující přechod), velice by situaci pomohl vznik přechodu ul. Gutova (do ul. Srbínská). Zároveň by se zvýšila bezpečnost pro přístup dětí na hřiště Gutovka ze směru Průběžná a ze zastávek Na Hroudě.

Špatně záplatovaný chodník před domem  Legerova 2
Nově zaslaný

Špatně záplatovaný chodník před domem Legerova 2
Legerova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 10. 2018

Dobrý den, od posledního zásahu do asfaltového chodníku obyvatele domu a ostatní kolemjdoucí obtěžuje špatně udělaná záplata, která není v rovině s původním chodníkem a na jejímž místě se vytváří po každém i menším dešti louže, která způsobuje, že se cyklisté a i chodci vyhybají ve velmi úzkém místě přesně ve vchodu do domu. Při každém vyjití z domu, kdy je na chodníku louže hrozí, že první krok povede do cesty cyklistovi nebo jinému chodci, protože chodí/jezdí těsně u domu. Máme dvě děti a pokaždé když vycházejí ven tak trnu, aby je někdo nesrazil. Když je sucho není problém, ale do louže se samozřejmě nikomu nechce, takže se každý vyhybá těsně u domu. Navíc samozřejmě není nic příjemného vyjít z domu těsně do louže. Tento problém se objevil až poté, co se chodník rozkopal a špatně se udělala záplata. Je to asi dva roky, zpátky. Bylo by krásné, kdyby se s tím dalo něco dělat. Po dešti je chodník použitelný sotva z 10%.. Děkuji.