Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Parkoviště bez chodců v NC Eden
Nově zaslaný

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 12. 2017

Víte, že podle aktuálního dopravního značení se nesmí v podzemním parkovišti Nákupního centra Eden pohybovat chodci? Vlastně ani nesmí vystoupit z auta. Je to samozřejmě nesmysl, ale dopravní značka to jednoznačně zakazuje. (Značka IZ8a Zóna s dopravním omezením, v ní B30 Zákaz vstupu chodců). Správce areálu to určitě myslel jen na vjezd, ale výsledek je jiný.

Rozbitá dlažba pod Müllerovou vilou.
Nově zaslaný

Rozbitá dlažba pod Müllerovou vilou.
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 12. 2017

Vypadané kostky v ulici Střešovická u Müllerovy vily.

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Nově zaslaný

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Sinkulova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 12. 2017

Každodenní parkování aut na chodníku v části ulice Sinkulova mezi Brabcovou a Lopateckou. Auta stojí na chodníku celou šířkou, často tak sotva projde jediný člověk, natož maminka s kočárkem. Chodník je tím pádem v podstatě neprůchozí.

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Nově zaslaný

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 12. 2017

V ulici Švehlova byla opravena 2 schodiště se zábradlím. Z nějakého důvodu (mně neznámého) však nebylo pamatováno na osoby pohybující se na vozíku či rodiče s kočárkem. Tato schodiště tedy slouží výhradně pro zdatné pěší turisty či zdatné vzpěrače kočárků, ostatní musí chodit oklikou ze zastávky MHD, aby se dostali k dětskému hřišti či do přilehlé MŠ.

Díry v dlažbě v ulici Zlatnická
Zaslaný

Díry v dlažbě v ulici Zlatnická
Zlatnická, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 12. 2017

Několik děr - vypadané dlažební kostky před domem č. o. 1 v ulici Zlatnická.

Díra na chodníku, Velenická 2
Zaslaný

Díra na chodníku, Velenická 2
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 12. 2017

Už rok je tu nebezpečná díra. Až si někdo zlomí nohu bude to platit místní úřad nebo prodejna TESCO u které se tato past na chodce vyskytuje?

Louže na Letenské pláni
Nově zaslaný

Louže na Letenské pláni
Letenské sady, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 12. 2017

Po atmosférických srážkách se na Letenské pláni tvoří labyrint nevsakujících se louží, v kterém se obtížně kličkuje zvláště s kočárkem nebo bez denního světla. Jde mi o spojnici mezi semafory u podzemních garáží a cestou k dětskému hřišti U hrocha (napříč Let. plání).

Parkování aut u MŠ Vozová 5
Zaslaný

Parkování aut u MŠ Vozová 5
Vozová, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2017

Dobrý den, ráda bych upozornila na problém před mateřskou školou Vozová 5. Domnívám se, že auta mají vjezd omezen, přesto tam každý den parkují. Loni řidiči parkovali na silnici a objížděli se po trávníku, který do značné míry zničili. Letos byly na trávník nainstalovány sloupky a řidiči parkují na chodníku před školkou. Několikrát se mi stalo, že jsme šli po chodníku a přímo před nás zaparkovalo auto, tzn. dětem jdou přímo do obličeje výfukové plyny, jsme v pohybu na chodníku omezeni a obávám se o naši bezpečnost. Když ze školky vycházíme, bojím se, aby nějaké auto zrovna neparkovalo. Jsou tam dvoje vrátka, která jsou tímto nesprávným parkováním opravdu velmi ohrožena.

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Zaslaný

Několikrát rozbitý/špatně opravený chodník v ulici Klapkova
Klapkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2017

V ulici Klapkova se na chodnících a přilehlých přechodech pro chodce nacházejí velké neopravené díry (dokonce i s odpadky - viz foto). Názorné fotky jsou z křižovatky s ul. Větrušická a z oblasti na konci ulice poblíž tram. točny u domu č. 108, ale v ulici se bohužel nejedná jen o tyto 2 příklady. Nedávno zde proběhla dlouhodobá rekonstrukce a některé části chodníků jsou zalepené asfaltem, který často není zarovnán s původním povrchem. Tyto části jsou nejen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace hodně nebezpečné a zároveň některé (viz foto) zabírají velký kus cesty, takže je těžké se jim vyhnout, ani nejsou opatřeny nějakými zábranami. Není to vůbec hezká vizitka této MČ :(.

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Nově zaslaný

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 11. 2017

Dobrý den, chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm prodejny Delvita, Praha 5 má na několika místech propadliny, ve kterých se drží voda omezující schůdnost, v zimě namrzá.

Rozbitý chodník v ulici Fillova
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Fillova
Fillova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 11. 2017

Dutiny pod rozlámanými dlaždicemi chodníku se s každým deštěm plní vodou a mění v miny. Po šlápnutí na ně je sprška bahnité vody zaručena.

Rozbitý chodník na Klárově
Zaslaný

Rozbitý chodník na Klárově
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 11. 2017

Vypadané dlažební kostky před ohradní zdí parčíku u Valdštejnské jízdárny v ulici Klárov.

Rozbitý chodník na Kosárkově nábřeží
Zaslaný

Rozbitý chodník na Kosárkově nábřeží
Kosárkovo nábř., Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 11. 2017

Vypadané kostky na Kosárkově nábřeží na dohled od Památníku II. odboje.

Rozbitý chodník na Mánesově mostě
Zaslaný

Rozbitý chodník na Mánesově mostě
Mánesův most, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 11. 2017

Vypadané kostky na chodníku Mánesova mostu ve směru ke Strakově akademii.

Nefunkční signalizace pro slepce
Zaslaný

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.