Podněty nahlášené v

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Parkující auta na chodníku Národní třídy
Nově zaslaný

Parkující auta na chodníku Národní třídy
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 11. 2017

Dobrý den, na zúženém chodníku před kostelem sv. Voršily si navykli řidiči parkovat, přestože tam prochází hodně lidí, hlavně turistů, a je tam zákaz zastavení. Navíc blízké stání pro zásobování bývá obsazené delé, než daných 15 minut, chybí u něj kontrola pomocí kotoučků s časem. Navrhuji před kostelem i v jeho blízkosti montáž sloupků, aby zde řidiči nemohli parkovat, podobně jako dále u Kaňkova domu. Zdroj fota: Mapy.cz. S pozdravem, Michal Kalina.

Chybějící chodníky k zastávkám autobusů v Průmyslové ulici
Zaslaný

Chybějící chodníky k zastávkám autobusů v Průmyslové ulici
Průmyslová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Zastávky autobusů Spalovna Malešice a Zamenhofova jsou přístupné po chodníku pouze z jedné strany, takže pokud cestující míří na druhou stranu tak si cestu zkracují přes trávník, protože po chodníku je to minimálně třikrát delší.

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Zaslaný

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Už zase skáču přes kaluže. Tak by se dala popsat situace při vstupu do stanice metra Hloubětín (vchod nad schody od ulice Poděbradská vedle domu čp. 590) po každém dešti. Přestože se vchod před nedávnem opravoval, inženýři si neuvědomili, že voda neteče do kopce, proto tam při každém dešti vzniká louže a voda se tam docela dlouho drží.

Rozbitý chodník a chybějící zábradlí ve Svatováclavské vinici
Zaslaný

Rozbitý chodník a chybějící zábradlí ve Svatováclavské vinici
Staré zámecké schody, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

V dolní části Svatováclavské vinice, kterou denně prochází tisíce turistů, je rozbitá dlažba a u 2 schodišt chybí zábradlí, které je zde pro starší lidi nepostradatelné. Jedná se o poslední úsek, kde se trada napojuje na Staré zámecké schody. Shrnutí: Minimálně 2 díry v chodníku a chybějící madlo u 2 schodišť.

Vypadané kostky před vstupem do metra Staroměstská
Zaslaný

Vypadané kostky před vstupem do metra Staroměstská
Kaprova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Rozbitý chodník v ulici Kaprova před vstupem do stanice metra Staroměstská.

Nedodělaný chodník
Zaslaný

Nedodělaný chodník
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Dobrý den, v letních měsících proběhla rekonstrukce horkovodu v ulici Srbínská, bohužel po skončení této akce firma pozapomněla dodělat chodník, který je vedle domu Průběžná 19, kde je celkem slušný provoz chodců a místo chodníku nám zde zbyl jen štěrk a bláto. Prosím o nápravu, děkuji.

Křižovatka Siwiecova-Seifertova
Zaslaný

Křižovatka Siwiecova-Seifertova
Seifertova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 11. 2017

Dobrý den, mám byt poblíž křižovatky Seifertova-Siwiecova, Praha 3. Před nedávnem došlo ke stavebním úpravám zmíněné křižovatky, přesto mám dojem, že zde stále dochází k velkému počtu dopravních nehod, kolizí s tramvajemi a ohrožování chodců na přechodech. Plánuje s v budoucnu další úprava křižovatky? S pozdravem J. Černý

Chybejici znaceni prechodu Sezimova x Taborska
Zaslaný

Chybejici znaceni prechodu Sezimova x Taborska
Sezimova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2017

Na krizovatce ulic Sezimova a Taborska nebylo obnoveno vodorovne dopravni znaceni na prechodu. Vzhledem k blizkosti skoly a vytizenosti prechodu prosim ucinit obnovu co nejdrive Dekuji

Pytle s odpadky
Zaslaný

Pytle s odpadky
Breitcetlova, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 11. 2017

Neustále (cca každé 2 dny několik posledních měsíců) na roh ulic Breitcetlova a Generála Janouška nějaký vandal odkládá modré pytle s odpadem... Je to neomalenost nejvyššího kalibru, přitom popelnice jsou asi 20m každým směrem. Měla by si na tohoto nevychovance počkat policie a napařit mu pěknou pokutu, navíc popeláři asi také nejsou nadšení a my občané už vůbec ne...

Trčící kabely ze světelné signalizace u hasičárny v ulici Sokolská
Zaslaný

Trčící kabely ze světelné signalizace u hasičárny v ulici Sokolská
Sokolská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 11. 2017

Dobrý den, zajímalo by mě jestli by nešlo udělat něco s podivuhodně trčícími kabely ze světelné signalizace u hasičárny v ulici Sokolská. Ačkoli chápu, že to není nikterak nebezpečné, tak esteticky to vypadá dost divně. S pozdravem Vlastimil Vondra

Propojení parku Přátelství se starým Prosekem a novými bytovými domy
Zaslaný

Propojení parku Přátelství se starým Prosekem a novými bytovými domy
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 11. 2017

Když se projektoval park Přátelství, tak měl být údajně delší a jeho jižní konec zasahovat až ke starému Proseku. Nyní v tomto místě již stojí nové bytové domy, takže park už tam nebude … Nešlo by alespoň zrealizovat úzkou lávku pro pěší dle přiloženého návrhu, aby se park s proseckou návsí propojil pěší zónou lemovanou stromořadím? Lávka by byla v místě historické cesty z Proseku do Brandýsa, takže by přispěla i k její obnově.

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Zaslaný

Rozbitý chodník Na Žertvách x Pod Kotlaskou
Pod Kotlaskou, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vyvrácený obrubník před přechodem

Permanentní parkování v pěší zóně
Zaslaný

Permanentní parkování v pěší zóně
Thámova, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 11. 2017

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový. Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá. Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování. Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Vypadané dlažební kostky v ulici Malá Štupartská
Zaslaný

Vypadané dlažební kostky v ulici Malá Štupartská
Malá Štupartská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vypadané dlažební kostky před domem 745/2 v ulici Malá Štupartská na Starém Městě.

Vypadané dlažební kostky v průchodu vedle tram. zastávky Jindřišská
Zaslaný

Vypadané dlažební kostky v průchodu vedle tram. zastávky Jindřišská
Jindřišská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 11. 2017

Vypadané dlažební kostky v průchodu mezi Jindřišskou věží a Cukrovarnickým palácem vedle tramvajové zastávky Jindřišská (směr Václavské náměstí).