Nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější.
Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu.
Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Zaslal: Jaroslav Semerák, 15.06.2017 v 15:02

Praha 4-
 
 
 
 

Budějovická, Praha 4

Aktualizace podnětu

21.01.2019

Bc. Václav Kříž přidal následující aktualizace podnětu:

Před tímto přechodem jsou nově „Šikmé rovnoběžné čáry" (V 13a) a směrové sloupky „Balisety" (Z11h). Zkontrolováno 18. 1. 2019 na místě. Děkuji všem, kdo se na tom podíleli. Přeji hezký den.

Bc. Václav Kříž, referent oddělení dopravy ÚMČ Praha 423.01.2019

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Fotografie upraveného místa od OŽPAD MČ Praha 4 – děkujeme!
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 07.07.2017 12:01

Dobrý den,
předmětný podnět postoupíme na příslušné policejní oddělení k dalšímu opatření a dále prověříme v místě, společně se zástupcem PČR DI,varianty změn místní úpravy(např.zákaz zastavení, nebo city bloky),zajišťující dostatečný rozhled na přechodu pro chodce.

Novotná, oddělení dopravy OŽPAD
MČ Praha 4Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 05.10.2018 01:14

Odpověď z MHMP, kam byl podnět opět předán:

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný podnět. Ten byl naším prostřednictvím předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás obratem kontaktovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne
za tým zmente.to
MartinaPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 14.11.2018 17:30

Vyjádření Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. :

"Dobrý den,

ve věci nevyhovujících rozhledových poměrů na přechodu pro chodce v křižovatce Budějovická x Sedlčanská, Vám sdělujeme, že v současné době, v rámci působnosti silničního správního úřadu (Odbor životního prostředí a dopravy - ÚMČ Praha 4), probíhá projednávání návrhu na realizaci vodorovného dopravního značení „Šikmé rovnoběžné čáry" (V 13a) a směrových sloupků „Balisety" (Z11h) do prostoru před přechodem pro chodce v ulici Sedlčanská.
Po odsouhlasení návrhu silničním správním úřadem, je možné následně přistoupit k vlastní realizaci."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Novotná: Dobrý den,
předmětný podnět postoupíme na příslušné policejní oddělení k dalšímu opatření a dále prověříme v místě, společně se zástupcem PČR DI, varianty změn místní úpravy(např. zákaz zastavení, nebo city bloky), zajišťující dostatečný rozhled na přechodu pro chodce.

Novotná, oddělení dopravy OŽPAD
03.07.2017 v 17:38    

Michal Kysel: Dobrý den,
před rokem jsem se přistěhoval do okolí a přes tento přechod chodím velmi často.
K žádnému nápravnému opatření za celý rok nedošlo jen nově přibyly modré čáry na vymáhání výpalného.

Bude se to tedy řešit, nebo se počká, až tam někdo bude zabit kvuli těm dacanům, kteří parkují v křižovatce a ještě před přechodem?
02.10.2018 v 14:47    

Chodci Sobě: Děkujeme za aktualizaci podnětu, pokud by bylo možné pořídit a zaslat fotku upraveného místa, budeme moc rádi – díky! Hezký večer.
22.01.2019 v 20:35    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Budějovická, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty