Nepřehledný vjezd na silnici bez možnosti rozhlédnutí.

Rozhled při vjezdu na ulici Ke Spořilovu od Hameráku je velmi omezen. Parabolické zrcadlo na protější straně by situaci zpřehlednilo. Tato nezpevněná cesta je na mapy.cz značená jako cyklostezska a tudíž je i značně využívána. Ideální řešení pro mě jako cyklistu by představoval namalovaný přechod. Auta tam často najíždějí rychle a nestačí přiměřeně reagovat. Doufám že stávající situaci vyřešíte vtřícně pro pěší a cyklisty. Nerad bych, aby úřední šiml vyhodnotil situaci jako nebezpečnou s následným zamezením vjezdu do houští a zavedl stezku společnou s auty.

Zaslal: František Vnouček, 15.06.2012 v 14:00

Praha 10-
 
 

Ke Spořilovu, Praha 10

Aktualizace podnětu

20.12.2012

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Zatím došlo k zpřehlednění situace díky instalaci zrcadel. Těšíme se na další úpravy (viz odpověď paní Čuřínové).
25.09.2014

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Problematické místo bylo kompletně upraveno - nový přechod, zpomalovací polštáře a pruhy před přechodem, vyasfaltovaná stezka pro pěší a cyklisty. Děkujeme MČ Praha 10 za informaci a fotografie.


 
 
 
 
 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 01.07.2012 11:43

Vážený pane Vnoučku,

v loňském roce proběhlo stavební řízení na výstavbu cyklostezky, kterou plánuje realizovat správce komunikací - Technická správa komunikací hl.m. Prahy. V trase je i křížení ulice Ke Spořilovu v inkriminované zatáčce se stavebními úpravami bezprostředního okolí tak, aby byly v tomto místě zlepšeny rozhledové poměry. Vznikne zde nový bezbariérový přechod s hmatovými prvky pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace, chráněný oboustrannými zpomalovacími polštáři a sníženou rychlostí na 30 km/hod. Vyústění cyklostezky je navrženo mimo přechod, avšak v bezprostřední blízkosti, je plánována i výrazná úprava zeleně.

Dle nám dostupných informací TSK stále počítá s realizací v příštím roce. Vzhledem ke skutečnosti, že finanční prostředky jsou na tyto akce poskytovány hlavním městem Prahou (nikoliv městskou částí Praha 10), nejsme schopni garantovat termín realizace. Váš návrh na umístění dopravního zrcadla projednáme na místním šetření se zástupcem příslušné Policie ČR, jehož písemné vyjádření je zákonným podkladem pro vydání souhlasu s osazením jakéhokoliv dopravního zařízení.

Hezký den.

Jitka Čuřínová
vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje ÚMČ Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Viktor: Zrcadlo? Vy neumíte zastavit a rozhlédnout se?
(Byl byste ochoten to zrcadlo zaplatit?)
17.06.2012 v 23:49    

prt: Přechod pro chodce není pro cyklisty zrovna to nejlepší řešení - nesmí se po něm jezdit (kolo můžete jako chodec vést).

Projekt pro cyklostrasu A23 v těchto místech počítá se zvednutím křižovatky (pro zpomalení průjezdu), výrazným ořezáním zeleně pro zajištění patřičných rozhledů a možná tam je navrženo i zrcadlo ve vnějším oblouku (pro rozhled z vnitřního). Bohužel realizace je z finančních důvodů v nedohlednu (investor TSK).

Prudký Viktore, prohlédněte si místo lépe - pak zjistíte, že se jedná výjezd z křoví na straně vnitřního oblouku komunikace, tudíž tam k Záběhlicím vlastně není vidět ani při zastavení... To zrcadlo by opravdu pomohlo bezpečnosti provozu, tak proč by je měl platit pan Vnouček?
18.06.2012 v 10:55    

Viktor: Proč by se měla vybavovat zrcadlem každá polní cesta, kolem které je křoví? Ano, moc přehledné místo to není. Takových jsou spousty, jde jen o to, naučit se pohybovat po silnicích.
Anebo jezděte ulicí K Vodě, ta se napojuje v podstatně přehlednějším místě. Co Vy na to?

(A co máte proti vedení kola na pár metrech přes přechod?)
18.06.2012 v 18:26    

František Vnouček: Děkuji za Vaši odpověď
Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem bych rád upřesnil můj úvodní podnět. Netušil jsem že v době mého podání máte již takto rozpracovaný návrh na zpřehlednění této křižovatky. Vaše řešení se mi líbí a budu si přát jeho plánovanou realizaci ale jak sama naznačujete termín dokončení je nejistý a do toho času zůstane tato křižovatka značně nebezpečná.
Nešlo by nainstalovat parabolické zrcadlo do doby než se zrealizuje Váš projekt?
Osobně si myslím že po dokončení Vašeho návrhu nebude již zrcadlo nutné, ale do doby zhotovení by velmi pomohlo k nakouknutí co se z levé strany řítí.
Sám tudy denně projíždím a upřímně neznám po Praze horší křížení silnice než je toto místo. Již jsem tam jednoho poraženého chodce viděl a proto s nádechem tuto vozovku křížím s tím že to snad vyjde.
Uvádite nutné schálení od místní policie pro umístění zrcadla. Byl by možný i dotaz kolik úrazů již evidují na tomto místě? Snad by to uspíšilo I dočasné zpřehlednění této křižovatky.
Zkrátka bych byl vděčen za dvojfázovou realizaci: 1.co nejdřív zrcadlo a až budou peníze tak řádný přechod.
Děkuji František Vnouček
03.07.2012 v 10:49    

František Vnouček: Děkuji za nainstalování zrcadel!
Zrcadla jsou velmi dobře nasměrovaná, nyní 10metrů před křižovatkou vidím provoz v obou směrech. Již po druhém projetí při použití zrcadel ze mě částečně opadlo sevření způsobené možnou kolizí, ne že by zrcadla měla vliv na rychlost vozidel, ale mít šanci vidět řítícího se závodníka o šest metrů dále tedy protažením vzdálenosti ze čtyř metrů na deset, dává šanci na únik více jak dvounásobnou.
07.12.2012 v 10:43    

Chodci Sobě: F. Vnouček: Děkujeme za informaci o zlepšení situace. Neměl byste prosím příležitost někdy ta zrcadla vyfotit a fotku poslat nebo nahrát prostřednictvím "Aktualizace podnětu"? Případně děkujeme...
07.12.2012 v 12:24    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Ke Spořilovu, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přechod ulice Na Padesátem a Uhřiněveská

Praha 10, 29. listopad 2018 S odpovědí

Parkování vraku

Praha 10, 01. červen 2020 Vyřešený

Chybějící bezpečný přechod pro chodce v ulici K Zadní Kopanině

Praha - Řeporyje, 19. leden 2020 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty