Nebezpečný přechod přes Moskevskou ul. na nám. Svatopluka Čecha

Přechod přes Moskevskou ulici na nám. Svatopluka Čecha u křižovatky s ul. Minskou je dlouhý a nepřehledný a je velmi obtížné ho bez úhony překonat. Tramvaje zde jezdí ze tří směrů, stejně jako auta, přičemž v jednom směru je dokonce vozovka dvouproudá kvůli odbočovacímu pásu. Nepřehlednost situace zvyšují i projíždějící autobusy – autobusová zastávka se nachází těsně u přechodu. Večer a za tmy pak snížená viditelnost situaci ještě zhoršuje.
Rád bych se zeptal, zda je v plánu zabezpečení či zklidnění tohoto rizikového místa.
Děkuji za odpověď.

Zaslal: Lukáš Gajdoš, 09.02.2012 v 00:05

Praha 10-

Moskevská, Praha 10

Aktualizace podnětu

08.08.2012

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Ing. Daniel Čech – vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava, ÚMČ Praha 10:

Přechod byl zkrácen zhruba o 4 m vlivem výstavby provizorního nástupiště, k dalšímu zlepšení dojde při celkové rekonstrukci, která proběhne (doufejme) v příštím roce.
07.10.2014

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Přechod byl zkrácen na minimum – bezpečnostní odstup, trať + cyklopruh. Děkujeme MČ Praha 10 za informaci a fotky.


 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 27.02.2012 11:48

Dobrý den,

v letošním roce by měla proběhnout rekonstrukce tramvajové trati v ulici Moskevské (v úseku Vršovická – Minská), jejímž investorem je Dopravní podnik hl. m. Prahy. Začátek akce je zatím plánován na konec června. Součástí stavby je i následná úprava vozovky a zmiňovaného přechodu (jeho zkrácení).

Ing. Daniel Čech
OD MČ Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Viktor: Nemějte obavy, radnice se chystá dopravu na Moskevské zlikvidovat.
10.02.2012 v 22:03    

Jirka: Kterou dopravu? Pěší?
26.02.2012 v 12:08    

Viktor: Někde to měli i na webu. Mizerný průjezd, skoro žádná místa k parkování. Taková ta standardní představa, jak zadusíte dopravu, což nevadí, protože všichni obyvatelé z širokého okolí tam budou vysedávat v předzahrádkách kaváren nebo korzovat mezi (zkrachovalými) obchody.
26.02.2012 v 23:24    

Viktor: Někde to měli i na webu. Mizerný průjezd, skoro žádná místa k parkování. Taková ta standardní představa, jak zadusíte dopravu, což nevadí, protože všichni obyvatelé z širokého okolí tam budou vysedávat v předzahrádkách kaváren nebo korzovat mezi (zkrachovalými) obchody.
26.02.2012 v 23:24    

Jirka: Aha, tak to jste mě Viktore uklidnil, a Praha 10 mile překvapila. Tady jsem to našel: http://www.ceskydomov.cz/praha-10/fotogalerie/zacne-rekonstrukce-moskevske-ulice-podivejte-se-na-navrhovane-zmeny
Projekt rekonstrukce Moskevské se mi líbí a moc mu fandím. Bohužel jsem viděl hezkých plánů hodně, ale po realizaci to bylo stejné autovrakoviště jako předtím (nyní). Na druhou stranu se ale některé věci podaří dotáhnout a výsledek za to stojí. Místní, co se toho tolik obávali nakonec byli také mile překvapeni a zjistli, že kvůli odpočinku nemusí utíkat pryč. Hodnota jejich nemovitostí stoupla a obchodům se začalo dařit. Index kvality života celého města zase kousíček postoupil. Jestli jste Viktore z Moskevské, tak Vám tiše závidím.
27.02.2012 v 08:17    

Jirka: Bude také letos v rámci rekonstrukce tramvajové trati v Minské ulici vytvořen i nový druhý přechod pro chodce před tramvajovou zastávkou, který je vidět v projektu http://www.novamoskevska.cz/? Dokončení se uvažuje v roce 2014, ideální by byl tedy odkaz na etapy realizace. Děkuji za reakce MČ P10.
27.02.2012 v 12:32    

Lukáš Gajdoš: Děkuji za reakci a informaci z MČ.
27.02.2012 v 15:23    

Viktor: Jirko, mohl byste uvést nějaký příklad, kdy někdo na hlavní komunikaci zadusil dopravu a způsobil tím nějaký rozkvět místních obchodů?
Spíš bych čekal, že tímto krokem budou zákazníci přesměrováni o něco víc do nedalekého Tesca s dobrou možností parkování a život na Moskevské poněkud upadne.
(Pokud někdo touží po odpočinku v klidu, má v okolí podstatně lepší místa než Moskevskou - ať již funkční nebo "zklidněnou".)
28.02.2012 v 20:33    

Jirka: Samozřejmě, z Prahy lze uvést třeba ulici Na příkopě. Dříve nejfrekventovanější dopravní tepna a dnes? http://cs.wikipedia.org/wiki/Na_P%C5%99%C3%ADkop%C4%9B
Zklidnění není nic nového, čeho bychom se měli obávat. Pokud něco neúměrně přebují, zejména neefektivní automobilová doprava, logicky se přidusit musí. Tato strategie funguje v Evropě již od poloviny minulého století. Že život v Moskevské s ubývajícími parkovacími místy upadne opravdu strach nemějte ;) Právě naopak.
28.02.2012 v 22:38    

Viktor: To je zajímavé, že když je automobilová doprava tak neefektivní, že je zároveň tak silně využívaná a oblíbená a rozhodně nemá tendence k zániku.

Na Příkopě asi není úplně typická ulice, že? A obchody by tam, vzhledem k poloze, určitě fungovaly přinejmenším stejně dobře i bez pěší zóny. Jenže ty davy turistů Moskevská nemá.
29.02.2012 v 22:37    

František Nyklíček: Podle mě valná část zákazníků jezdí do tamních obchodů tramvají nebo chodí z okolních domů pěšky, jinak by docházelo k neustálému parkování a vyjíždění od chodníků, čehož jsem si zatím nevšiml. Malé obchody nejsou určeny k dojížďce lidí z celého města, nýbrž primárně k obsluze domů v pěší vzdálenosti, Pokud lidé budou mít důvod se na ulici zdržet a neutíkat ještě domů, mohou přinést případně i vyšší tržby. O propad bych se neobával.
Jinak bych byl celkem pro to, aby v zastávce na Čechově náměstí do centra zastavovaly i tramvaje a byl tak umožněn přestup mezi nimi a autobusy, který se v opačném směru odehrává v zastávce Koh-i-noor (s ohledem na specifika zdejšího trasování autobusových linek).
12.03.2012 v 18:45    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Moskevská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Nebezpečný přechod Bělocerkevská

Praha 10, 16. duben 2013 Vyřešený

Chybějící přechody pro chodce

Praha 2, 06. červen 2013 Vyřešený

Chybějící přechod

Praha 1, 15. únor 2012 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty