Nebezpečný přechod přes Moskevskou ul. na nám. Svatopluka Čecha

Přechod přes Moskevskou ulici na nám. Svatopluka Čecha u křižovatky s ul. Minskou je dlouhý a nepřehledný a je velmi obtížné ho bez úhony překonat. Tramvaje zde jezdí ze tří směrů, stejně jako auta, přičemž v jednom směru je dokonce vozovka dvouproudá kvůli odbočovacímu pásu. Nepřehlednost situace zvyšují i projíždějící autobusy – autobusová zastávka se nachází těsně u přechodu. Večer a za tmy pak snížená viditelnost situaci ještě zhoršuje.
Rád bych se zeptal, zda je v plánu zabezpečení či zklidnění tohoto rizikového místa.
Děkuji za odpověď.

Zaslal: Lukáš Gajdoš, 09.02.2012 v 00:05

Praha 10-

Moskevská, Praha 10

Aktualizace podnětu

08.08.2012

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Ing. Daniel Čech – vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava, ÚMČ Praha 10:

Přechod byl zkrácen zhruba o 4 m vlivem výstavby provizorního nástupiště, k dalšímu zlepšení dojde při celkové rekonstrukci, která proběhne (doufejme) v příštím roce.
07.10.2014

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Přechod byl zkrácen na minimum – bezpečnostní odstup, trať + cyklopruh. Děkujeme MČ Praha 10 za informaci a fotky.


 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 27.02.2012 11:48

Dobrý den,

v letošním roce by měla proběhnout rekonstrukce tramvajové trati v ulici Moskevské (v úseku Vršovická – Minská), jejímž investorem je Dopravní podnik hl. m. Prahy. Začátek akce je zatím plánován na konec června. Součástí stavby je i následná úprava vozovky a zmiňovaného přechodu (jeho zkrácení).

Ing. Daniel Čech
OD MČ Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Viktor: Nemějte obavy, radnice se chystá dopravu na Moskevské zlikvidovat.
10.02.2012 v 22:03    

Jirka: Kterou dopravu? Pěší?
26.02.2012 v 12:08    

Viktor: Někde to měli i na webu. Mizerný průjezd, skoro žádná místa k parkování. Taková ta standardní představa, jak zadusíte dopravu, což nevadí, protože všichni obyvatelé z širokého okolí tam budou vysedávat v předzahrádkách kaváren nebo korzovat mezi (zkrachovalými) obchody.
26.02.2012 v 23:24    

Viktor: Někde to měli i na webu. Mizerný průjezd, skoro žádná místa k parkování. Taková ta standardní představa, jak zadusíte dopravu, což nevadí, protože všichni obyvatelé z širokého okolí tam budou vysedávat v předzahrádkách kaváren nebo korzovat mezi (zkrachovalými) obchody.
26.02.2012 v 23:24    

Jirka: Aha, tak to jste mě Viktore uklidnil, a Praha 10 mile překvapila. Tady jsem to našel: http://www.ceskydomov.cz/praha-10/fotogalerie/zacne-rekonstrukce-moskevske-ulice-podivejte-se-na-navrhovane-zmeny
Projekt rekonstrukce Moskevské se mi líbí a moc mu fandím. Bohužel jsem viděl hezkých plánů hodně, ale po realizaci to bylo stejné autovrakoviště jako předtím (nyní). Na druhou stranu se ale některé věci podaří dotáhnout a výsledek za to stojí. Místní, co se toho tolik obávali nakonec byli také mile překvapeni a zjistli, že kvůli odpočinku nemusí utíkat pryč. Hodnota jejich nemovitostí stoupla a obchodům se začalo dařit. Index kvality života celého města zase kousíček postoupil. Jestli jste Viktore z Moskevské, tak Vám tiše závidím.
27.02.2012 v 08:17    

Jirka: Bude také letos v rámci rekonstrukce tramvajové trati v Minské ulici vytvořen i nový druhý přechod pro chodce před tramvajovou zastávkou, který je vidět v projektu http://www.novamoskevska.cz/? Dokončení se uvažuje v roce 2014, ideální by byl tedy odkaz na etapy realizace. Děkuji za reakce MČ P10.
27.02.2012 v 12:32    

Lukáš Gajdoš: Děkuji za reakci a informaci z MČ.
27.02.2012 v 15:23    

Viktor: Jirko, mohl byste uvést nějaký příklad, kdy někdo na hlavní komunikaci zadusil dopravu a způsobil tím nějaký rozkvět místních obchodů?
Spíš bych čekal, že tímto krokem budou zákazníci přesměrováni o něco víc do nedalekého Tesca s dobrou možností parkování a život na Moskevské poněkud upadne.
(Pokud někdo touží po odpočinku v klidu, má v okolí podstatně lepší místa než Moskevskou - ať již funkční nebo "zklidněnou".)
28.02.2012 v 20:33    

Jirka: Samozřejmě, z Prahy lze uvést třeba ulici Na příkopě. Dříve nejfrekventovanější dopravní tepna a dnes? http://cs.wikipedia.org/wiki/Na_P%C5%99%C3%ADkop%C4%9B
Zklidnění není nic nového, čeho bychom se měli obávat. Pokud něco neúměrně přebují, zejména neefektivní automobilová doprava, logicky se přidusit musí. Tato strategie funguje v Evropě již od poloviny minulého století. Že život v Moskevské s ubývajícími parkovacími místy upadne opravdu strach nemějte ;) Právě naopak.
28.02.2012 v 22:38    

Viktor: To je zajímavé, že když je automobilová doprava tak neefektivní, že je zároveň tak silně využívaná a oblíbená a rozhodně nemá tendence k zániku.

Na Příkopě asi není úplně typická ulice, že? A obchody by tam, vzhledem k poloze, určitě fungovaly přinejmenším stejně dobře i bez pěší zóny. Jenže ty davy turistů Moskevská nemá.
29.02.2012 v 22:37    

František Nyklíček: Podle mě valná část zákazníků jezdí do tamních obchodů tramvají nebo chodí z okolních domů pěšky, jinak by docházelo k neustálému parkování a vyjíždění od chodníků, čehož jsem si zatím nevšiml. Malé obchody nejsou určeny k dojížďce lidí z celého města, nýbrž primárně k obsluze domů v pěší vzdálenosti, Pokud lidé budou mít důvod se na ulici zdržet a neutíkat ještě domů, mohou přinést případně i vyšší tržby. O propad bych se neobával.
Jinak bych byl celkem pro to, aby v zastávce na Čechově náměstí do centra zastavovaly i tramvaje a byl tak umožněn přestup mezi nimi a autobusy, který se v opačném směru odehrává v zastávce Koh-i-noor (s ohledem na specifika zdejšího trasování autobusových linek).
12.03.2012 v 18:45    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Moskevská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty