Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí

Nově postavené semafory na křižovatce Sokolovská x Na Rozcestí má nesmyslně dlouhé prodlevy. Semafor pro chodce a auta z ulice Na Rozcestí má nesrovnatelně delší interval s červenou oproti autům projíždějícím křižovatkou po ulici Sokolovská. Červená tam bývá i několik minut. Chodec tak stojí na přechodu, přijde s předstihem 2-3 minuty před odjezdem tramvaje a sleduje jak tramvaj přijíždí na předchozí zastávku Divadlo Gong, projíždí celou trasu na zastávku Balabenka a teprve po tom, co dojede na zastávku Balabenka, naskočí pro chodce zelená. Chodec nemá šanci tramvaj doběhnout.
Přitom jsem už mnohokrát zažil, že žádné auto po ulici Sokolovská nejede, na semaforech přes křižovatku Balabenka je také červená (tedy důvod, aby mohly auta projet dál, tu není) a pouze čekají chodci na zelenou a auta z ulice Na Rozcestí také.
Na semaforech jsou kamery, nevím jaká je jejich funkce.
Rád bych, aby se situace zlepšila - lépe se vyhodnotila špička, kdy má delší prodleva možná smysl kvůli zmenšení zácpy na ulici Sokolovská. Nevím jestli probíhá nějaký sběr dat a bude se to periodicky vyhodnocovat a seřizovat nebo ne.
Děkuji

Zaslal: Filip Rajnoch, 20.12.2021 v 09:00

Praha 9-

Na rozcestí, Praha 9

Aktualizace podnětu

09.05.2022

MHMP přidal následující aktualizace podnětu:

Odpověď jsme si u Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. opět vyžádali a můžeme Vám sdělit, že k nápravě nahlášeného stavu již došlo.Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Na rozcestí, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Krátká signalizace na přechodu

Praha 9, 12. březen 2012 S odpovědí

Pěšinky u Billy

Praha 9, 11. únor 2013 S odpovědí

Zrušit tlačítko pro chodce na Milady Horákové

Praha 7, 24. červenec 2014 S odpovědí

Rumunská

Praha 2, 21. březen 2012 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty