Křižovatka Vlastina / Ke Džbánu

Chodci přicházející z ulice Ke Džbánu na autobusovou zastávku Divoká Šárka (směr do centra) musí nejprve překonat rozšířenou ulici Vlastina. Oblouk křižovatky je tak vykrojený, že musí jít asi 15 metrů po vozovce, nejsou chráněni, zejména před vozidly, která přijíždějí z Vlastiny a neodbočí na Evropskou, ale pokračují rovně.
Následně chybí chodník na úseku parčíku na 'náměstíčku' u zastávky. Doporučuji zde na vhodném místě vyznačit přechod pro chodce a vybudovat chodník (nemusí vést přímo podél ulice, může vést přes parčík, kde je stejně vyšlapaná cestička.

Zaslal: Anonymní uživatel, 30.04.2012 v 14:37

Praha 6-

Vlastina, Praha 6

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 11.11.2013 11:34

Budoucí podoba této plochy je tč, projednávána v územním řízení v souvislosti s projektem na výstavbu tramvajové trati na sídliště Dědina. Chodník v naznačeném směru by zřízen být nemohl, protože by v nežádoucím úhlu křižoval budoucí tramvajovou trať. Vzhledem k tomu, že o některých detailech dopravního uspořádání Vlastiny ulice se tč. jedná, nelze předjímat, která varianta projektu nakonec uspěje v územním řízení.
Rozhodně doporučujeme, aby pěší přicházeli k zastávkám prostřednictvím ulice Litovická, kde zdaleka není taková intenzita provozu, jako v ul. Vlastina, což je dáno mj. i tím, že v současnosti je do Evropské třídy zaslepena.

Odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 6/FiPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 06.02.2016 17:42

Naše stanovisko k věci zůstává v platnosti. Prostor je dotčen záměrem výstavby TT a jakákoliv úprava současného stavu by tak zřejmě byla pouze dočasná.

Ing. Miroslav Sachl
vedoucí oddělení správních činností
Odbor dopravy a životního prostředí
Úřad městské části Praha 6Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Pavel: Děkuji za odpověď po roce a půl od nahlášení... :-) Obcházení Litovickou je zbytečná zacházka, navíc skrz parkující auta. A když tramvaj nebude, bude se to řešit?
22.11.2013 v 18:37    

Klara: Dobry den, vznesla jsem uplne stejny dotaz temer 4 roky po Vas, pane Pavle. Dostala se mi velmi arogantni odpoved od pana Fialy z odboru dopravy a zivotniho prostredi (ktery odpovida i vyse) - typu: ze tudy MOZNA s vyhledem nekolika let povedou koleje a tudiz se zadny chodnik stavet nebude a ze ten kdo chodi na zastavku po trave, protoze postrada chodnik, jen doklada svou inteligenční zaostalost. Bohuzel, i takove lidi na uradu pro Prahu 6 mame.
04.02.2016 v 17:16    

Chodci Sobě: Podnět jsme znovu zaslali na MČ Praha 6 s prosbou o nové informace...
05.02.2016 v 08:13    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Vlastina, Praha 6

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Neviditelny semafor na Hadovce

Praha 6, 21. září 2012 Vyřešený

Prorezlý kanál

Praha 6, 21. říjen 2012 Zaslaný

Špatný rozhled do křižovatky

Praha - Vinoř, 22. únor 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty