Kontejnery umístěné v jízdní dráze automobilů v ulici Dvouletky

V ulici Dvouletky jsou kontejnery na odpadky umístěné přímo na úzké ulici, kterou projíždějí velice často automobily. Kontejnery jsou navíc otočené do ulice, aby lidé nemuseli chodit po trávníku (po dešti mokrém a v zimě zasněženém). Při vynášení odpadu stojí lidé do ulice a prakticky se jim nedá vyhnout nebo je objet, protože na protější straně parkují auta. Velice často u kontejnerů na ulici stojí bezdomovci a hledají něco nazub. Toto je velice nebezpečné uspořáání kontejnrů. Na silnici by lidé kromě značených přechodů neměli vůbec co pohledávat. Toto si myslím, že odporuje i vyhlášce o bezpečnosti silničního provozu na pozemních komunikacích.

Náprava je velice jednoduchá. Pro kontejnery se vydláždí pruh spojující chodník s místní komunikaci a popeláři budou kontejnery obracet směrem k chodníku. Vymístěním kontejnerů z ulice se velice zpříjemní průjezd automobilů a chodci budou v absolutním bezpečí!!!
Divím se, že tam ještě nikoho nezajeli!!!

Zaslal: Tomáš Fibír, 25.09.2014 v 13:55

Praha 10-
 
 

Dvouletky, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 01.10.2014 11:44

Dobrý den,
způsob umístění kontejnerů v ulici Dvouletky a v okolí plánujeme řešit. Jedná se vesměs o nádoby, které slouží přilehlým domům, a které by měly být situovány mimo komunikace, resp. na vymezených místech. Prověříme možnosti umístění a postupně budeme oslovovat jednotlivé vlastníky, aby došlo ke zlepšení.

S pozdravem

Ing. Roman Kaštovský
vedoucí referátu čistoty
Oddělení městské zeleně a čistoty - Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje ÚMČ Praha 10Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Patrik: Námět asi na zamyšlení, ale jinak pozor na to, abyste tam někoho nezajel – silnice jen pro auta, chodec tam nemá co dělat – to myslím o postoji autora příspěvku vypovídá celkem mnohé. A také pozor při vystupování z toho v řadě zaparkovaného auta, po opuštění vozu na straně řidiče směrem do silnice se z vás automaticky stává také chodec, který tam podle vás nemá co pohledávat, tak aby jste na to u nějakého podobně smýšlejícího řidiče šeredně nedoplatil. Mimochodem když jste v jednom z předešlých příspěvků loboval za rozšíření chodníku tak, aby po něm mohla jezdit bezproblémově i auta, tak jste opačně to pravidlo (chodníky chodcům a auto na nich nemá co pohledávat) zrovna nějak nectil, že?
29.09.2014 v 22:32    

Tomáš Fibír: 1) zásobování / dopravní obsluha většinou nejezdí po chodníku 50 km/h = vaše poznámka je bezpředmětná (demagogie)
2) parkování aut na ulici (a s tím související nástup a výstup) je nutnost = vaše poznámka je opět bezpředmětná
3) kontejnery na ulici v tomto případě být opravdu nemusí = jen se tím zvyšuje nebezpečí střetu s chodcem a zhoršuje se průjezdnost v ulici
4) je to ale sqělý adrenalin pro děti, důchodce a tělesně postižené občany = další adrenalinová aktivita pro občany v Praze 10
29.09.2014 v 23:51    

Patrik: Ano, jak píši, námět k zamyšlení to (přesunutí kontejnerů) určitě je, ale jinak ten způsob prosazování vašich požadavků mi nějak nesedí – nedávno jste chtěl uzpůsobit chodník k pojíždění auty protože JINAK TO PŘECE DĚLAT NEJDE, nyní pro změnu žádáte nerušený rychlý průjezd místem, kde by automobilová doprava měla být naopak spíše zklidněná. Nemohu se tak prostě zbavit dojmu, že používáte server, který má sloužit pro CHODCE, k prosazování zájmů ŘIDIČE, byť jakoby v zájmu chodců (jako abyste je náhodou nepřejel, protože vy prostě potřebujete jezdit tou Dětskou rychlostí 50 km/h - viz. váš bod 1).
30.09.2014 v 23:25    

Daniel Čech: Pár technických:
V ulici/oblasti platí max. rychlost 30 km/h.
Se nevydláždí. Kontejner nemá na místní komunikaci (vozovce, dělicím pásu ani chodníku) co dělat, má být na pozemku nebo v domovním vybavení toho, kdo ho používá a přistavit ho lze pouze na určitou dobu v den svozu.
01.10.2014 v 07:56    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Dvouletky, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty