Filtr podnětů



Zaslané

Seřadit podle počtu hlasů
Parkoviště nebo ne?
Zaslaný

Parkoviště nebo ne?
Urešova, Praha - Kunratice

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 04. 2018

U kondominia v ulicích Jana Růžičky - Urešova - Hornomlýnská, naproti domovu pro seniory Zátiší, se nachází plácek s lavičkami, který je podle všeho určen pro odpočinek a dětské hry. Vede k němu bezbariérový nájezd, protože celý obytný komplex je řešen bezbariérově. Na začátku nájezdu není žádné dopravní značení ani bariéra. To je matoucí pro řidiče, kteří sem najíždějí a parkují jak na plácku s lavičkami, tak i nahoře u vchodu do mateřské školky. Chybí mi zde vyjasnění situace, není ani zřejmé, že se to opravdu nesmí a aut sem proto zajíždí opravdu dost a několikrát se mi stalo, že jsem se s autem, poměrně rychle najíždějícím nahoru, překvapivě střetla. Současně, plácek by zasloužil trochu zeleně nebo alespoň drobnou revitalizaci...

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Zaslaný

Nepřehledný přechod na začátku ulice Kloboučnická
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 03. 2018

Přechod na začátku ulice Kloboučnická (z ulice směrem k autobusovým zastávkám) je za zatáčkou, kde stojí zaparkovaná auta, a tak je z této strany přechod velmi nepřehledný viz přiložené foto. V blízkosti tohoto přechodu se nachází MŠ K Podjezdu a ZŠ Mendíků. Denně tudy chodím se dvěma malými dětmi, auta tam velmi často brzdí na poslední chvíli a pro chodce je to velmi nepříjemné, sousedovi na tomto přechodu auto srazilo už dvakrát psa. Opravdu se děsím toho, až tento přechod budou moje děti přecházet samostatně do výše zmíněné ZŠ.

Zvlněná dlažba v ul. Na Příkopě
Zaslaný

Zvlněná dlažba v ul. Na Příkopě
Na příkopě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 03. 2018

Pred provozovnou Bageterie Boulevard a dále i na komunikaci v ulici Na Příkopě 2, Praha 1 je zvlněný chodník, který brání chodcům v bezpečné chůzi, především při dešti a náledí, kdy je dlažba kluzká a již došlo k uklouznutí a následným pádům chodců a zákazníků Bageterie. Prosíme o urychlenou opravu.

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Zaslaný

Chodník sloužící jako zkratka pro zásobování v ulici Dolejškova
Dolejškova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2018

Chodník mezi dvěma ústavy Akademie věd (na adresách Dolejškova 3 a 5) používají zásobovací dodávky jako zkratku mezi ulicemi U Slovanky a Pod Vodárenskou věží. Jedná se o dvě slepé paralelní ulice, a namísto aby se dodávky při přejezdu z jedné do druhé vrátily objízdnou trasou, radši si vše zkrátí parkem. Dodávky sice mohou mít svou destinaci v jednom ze dvou ústavů, chodník v parčíku mezi nimi však není silniční komunikací, ale prostě a jednoduše chodníkem. Po chodníku projedou desítky dodávek týdně a je naprostou rutinou, že před nimi chodci (ale i rodiče s kočárky nebo lidé se sníženou mobilitou) uhýbají do trávy. Majitel komunikace by měl chodník osadit značkou zákazu vjezdu, anebo patníkem znemožňujícím pojezd.

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Zaslaný

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Dětská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

Poničená žulová dlažba nového chodníku. Ohyb ulice Dětská, Strašnice, sídliště Solidarita.

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Zaslaný

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Mezivrší, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

U vstupu na schody z ulice Mezivrší se objevila cedule 'Chodník uzavřen havarijní stav'. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí 'Na Křížku' (tj. ulice Vlnitá a přilehlé oblasti) a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby. Stav schodů dlouhodobě není uspokojivý, avšak není jasné, proč byl náhle vyhodnocen jako havarijní a proč se stal důvodem k uzavření potřebné cesty. Náhradní obchozí trasy jsou výrazně delší.

Rozbitý chodník v parku mezi ulicemi Jabloňová a Zvonková
Zaslaný

Rozbitý chodník v parku mezi ulicemi Jabloňová a Zvonková
Zvonková, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 03. 2018

Dobrý den, již asi 2 roky je opravena část chodníku na pozemku 2078/258, Záběhlice (majitel Praha, správce Praha 10). Navazující části stále opraveny nejsou, přestože jsou velmi rozbité. Jsou tam boule, popraskaný asfalt, tvoří se tam louže, které nejdou obejít. Vzhledem k věkovému průměru obyvatel sídliště je kupodivu, že si tam ještě žádný důchodce nezlomil nohu. Prosím, budou zbývající části chodníků také v dohledné době opraveny? Podnět jsem poslala i Praze 10 na jejich MMS portál, nikdo se k němu ale nevyjadřuje. Děkuji!.

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Zaslaný

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 03. 2018

Jedná se o přechod mezi označníky tram. zastávky U Zvonu. Lidé, kteří vystoupí z tramvaje od Anděla a chtějí přejít doleva přes koleje legálně, musejí zbytečně čekat cca 2 minuty protože  je sloučená signalizace pro přecházení s tou přes jízdní pruh Plzeňské, což samozřejmě vzhledem k místní intenzitě dopravy znamená dlouhý interval (více než minutu). Lidé tak v úzkém místě zbytečně překáží a zabírají místo a považuji to za velmi nebezpečné, tramvaj vás tak míjí těžko. Obejít dav je pro osoby se sníženou schopností pohybu  orientace opravdu nebezpečné. Například na  Palackého náměstí je signalizace pro přechod přes tram. pás a přes silnici oddělen a to je tam pro čekání lidí mnohem mnohem více místa a řekl bych že i menší nebo shodná intenzita dopravy jako kolem zastávky U Zvonu. A podotýkám, že na sloupu u přechodů v inkriminovaném místě kde dochází k shluku lidí čekajících na přecházení do obou směrů, jsou na sloupu tlačítka po obou stranách, určitě by to tak bylo finančně i technologicky bez nákladů na rozdělení signalizace. Budu rád za písemnou  zpětnou vazbu, kterému správci komunikace toto přísluší, a že jste mu to nějak v odborněji popsané podobě zaslali. Předem děkuji za vyřešení Jiří

Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)
Zaslaný

Vybudování "chodníku" (bus Hořčičkova - ul. Hlavatého)
Hlavatého, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 03. 2018

V Praze bydlím již několik let a všiml jsem si, že se zde občas budují „chodníky“. Jedná se spíše o alternativy k plnohodnotným chodníkům, kde na vyšlapaných cestičkách se položí dvě řady beton. dlaždic. Jménem obyvatel PHA11 bych Vás chtěl touto cestou požádat o vybudování „chodníku“ na parcele č.892, která je ve vlastnictví města a je vedená jako ostatní plocha. Jedná se o spojnici (cca. 12m dlouhá) konce autobusové zastávky Hořčičkova ke komunikaci v ulici Hlavatého. Z přiložené fotografie je vidět, že tato cestička se hojně využívá a to zejména: žáky ZŠ, návštěvníky a rezidenty domova pro seniory, rezidenty dvou výškových budov v těsné blízkosti (každá přes 200 bytových jednotek) a všech obyvatel JV části sídliště, kteří pravidelně využívají metra. Výše zmíněným účastníkům byste nejen zlepšili komfort, ale především zvýšili bezpečnost při každodenním využití této zkratky. Závěrem chci říct, že náklady na vybudování 12m beton. dlažby jsou v porovnání s ostatními projekty zanedbatelné a o údržbě už ani nemluvím.

Rozbitý chodník / vytrhané dlažební kostky v ulici Krchlebská, Praha 4
Zaslaný

Rozbitý chodník / vytrhané dlažební kostky v ulici Krchlebská, Praha 4
Krchlebská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 02. 2018

Dobrý den, chtěla bych nahlásit vytrhané dlažební kostky na chodníku v ulici Krchlebská. Nejvíce poškozených míst je před domem číslo 1891/8. Vytrhané kostky se povalují všude kolem a místa na chodníku, kde byly kostky vytrhány, se hlavě během dešťů rozbahňují. Obojí znesnadňuje jízdu s kočárkem a chůzi zejména starším spoluobčanům. V neposlední řadě vypadá takový chodník velmi neudržovaným a zanedbaným dojmem. Za obyvatele ulice, kteří by ocenili opravu, mnohokrát děkuji. Jana Trávníčková

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Zaslaný

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2018

Prosíme o opravu zcela uvolněného a vyviklaného schodu na cestě z parkoviště v ulici Tréglova k obchodnímu středisku Kamera. Děkujeme.

Neexistující přechod - Broumarská
Zaslaný

Neexistující přechod - Broumarská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2018

Dlouhodobě neexistuje přechod na ulici Broumarská směrem k ulici Lednická. Obecní úřad P14 má vypracované studie na tuto oblast. Bohužel se nic neděje. Z křižovatky v ranních a odpoledních špičkách nelze autem vyjet, v Lednické je zákaz odbočení doleva na most, ale i tak zde z Lednické nákladní auta nad 3.5t jezdí a do této situace musí chodec přebíhat, aby se dostal na druhou stranu směrem k ulici Hodějovská a nedalekému, krásně zrekonstruovanému parku Pilská. Prosím alespoň o zvážení doplnění přechodu pro chodce, když už OÚ nekoná komplexněji v úpravě celé této křižovatky.

Neexistující stezka do parku Pilská
Zaslaný

Neexistující stezka do parku Pilská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2018

Jedná se o podchod vedle a pod vlakovou tratí, což je jediná možná cesta do blízkého zrekonstruovaného parku Pilská. Bohužel cesta zde neexistuje a po každém dešti či sněhu se zde nedá chodit. Nejde tedy tento směr vůbec používat. Pomohlo by cestu pokrýt alespoň štěrkem nebo ještě lépe vytvořit plnohodnotný chodník.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Zaslaný

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Zaslaný

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 02. 2018

Přechod v Hornoměcholupské ulici u zastávky Janovská slouží k přecházení dětí z Javorové čtvrti do ZŠ Veronské náměstí. Vzhledem k tomu, že ulice Hornoměcholupská je velmi frekventovaná, je široká a rovná, řidiči zde často nedodržují maximální povolenou rychlost a pro děti je přecházení přechodu nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti dětí a chodců by bylo dobré zřídit signalizované světelné zařízení jako například v ulici Pražská nebo Milánská.