Filtr podnětů



Zaslané

Seřadit podle počtu hlasů
Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Zaslaný

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Vybudovat veřejné osvětlení podél chodníku, vchod park Pilská-Dřínovská, chodník je potmě!

Zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicíc
Zaslaný

Zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicíc
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 12. 2018

Hostavice a Dolní Počernice jsou – přesněji byly – klidnými a bezpečnými sousedskými a rodinnými čtvrtěmi, kde součásti života je spousta dětí na ulicích, maminky s kočárky, starší spoluobčané, rodinné akce, cyklisté atd. Bohužel již tomu tak není a to zejména z důvodu neřešení enormního nárůstu silniční dopravy. Největší dopravní zatížení, kde se situace neustále zhoršuje, je v ulici Novozámecká, která se díky silničnímu propojení Horních a Dolních Počernic stala součástí alternativních komunikací k Pražskému okruhu / Štěrboholské spojce a Českobrodské. Téměř každý z celkem cca. 5 000 obyvatel Hostavic / Dolních Počernic, kdo chce využít PID na nádraží Praha – Dolní Počernice, musí přejít ulici Novozámeckou, kde v úseku Hostavic NENÍ JEDINÝ FUNKČNÍ PŘECHOD PRO CHODCE. Je taková situace normální!? V části úseku ulice Novozámecká je sice omezena rychlost na 30 km/h, tu ale reálně většina projíždějících motoristů nedodržuje a toto opatření je nedostatečné. Nezřídka se stává, že přecházející občané na poslední chvíli uskakují před rychle a bezohledně se řítícími automobily. Nejhorší situace je zejména v ranních hodinách, kdy ulicí Novozámeckou téměř nepřetržitě projíždějí kolony rychle jedoucích řidičů spěchajících do práce a využívajících propojení Horních a Dolních Počernic jako alternativu k Pražskému okruhu. V této době je velmi nebezpečné pokoušet se ulici přecházet. Jaká opatření povedou k nutnému zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicích / Dolních Počernicích v ulici Novozámecká: 1. Zřídit dostatečné množství bezpečných přechodů pro chodce, nejlépe včetně semaforů. 2. Pravidelně, nejlépe v ranních hodinách, zajistit policejními hlídkami dodržování pravidel silničního provozu. 4. Zavést kamerové měření rychlosti. 5. Instalovat zpomalovací semafory. 6. Zřídit oblast maximálně povolené rychlosti na 30km/h. … případně zavést další dopravně / bezpečnostní opatření. Vybudovat bezbarierové přechody Z Novozámecké na ostrůvek na obraciště BUS Novozámecká-Lomnická a přechod z ulice Včelničná přes Novozámeckou přechody na Lipenském náměstí a přechod z ulice Hruškovské přes Novozámeckou Pak je tu problém ulice Osetá jak zde vybudovat chodník a přechod přes Novozámeckou? Parkovaci plochy lze zřídit v Novozámecké a to od ulice Včelničná k Lipenskému náměstí a to po levé straně směrem k Dolním Počernicům je zde dostačující prostor a přechod z Malšovského náměstí přes Vokřínskou k ulici K Luhu přechod Pilská Lucinkova Návrh Lipenské Náměstí od Vokřínské přechod k ulici Čenkova z Novozámecké k ulici Čenkova Z lipenského Náměstí přes Novozámeckou Návrh vybudování chodníku od ostrůvku Vidlák podel Novozámecké k Osetý dále pak ke Včelníčný+přechod+vybudování chodníku ve Včelničný Dopravní opatření - např. parkování v Novozámecké ulici a další § Doplnit značku „zóna 30“ – doplnit stávající až za viadukt v Pilské a do Novozámecké na úroveň mezi Vidlákem a Osetou – doplnění značkou

Neosvětlený přechod na silnici K Měcholupům
Zaslaný

Neosvětlený přechod na silnici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 12. 2018

U autobusové zastávky Nadraží Horní Měcholupy (na mostě) a přilehlého přechodu pro chodce (k vlakové zastávce Praha-Horní Měcholupy) není veřejné osvětlení. Přecházení v ranních a nočních hodinách je vzhledem k silnému provozu nebezpečné a pobyt na zastávce nepříjemný.

Stání na chodníku
Zaslaný

Stání na chodníku
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 12. 2018

Velice často parkuje velké nákladní vozidlo nejen na zákazu zastavení, ale hlavně na chodníku, což by se asi tolerovat nemělo!

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
Zaslaný

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 12. 2018

Po rekonstrukci tramvajové tratě a zastávky Radošovická již nenavazuje napojení z chodníku od domu Průběžná 65 na horní část zastávky Radošovická. Tento průchod je velmi často používán (školka, doktoři, zástavba). Původní napojení bylo odříznuto novým zábradlím. Nově vyšlapaná stezka vede nebezpečně za nepřehledným křovím, za kterým chodce řidiči nevidí. Bylo by vhodné (pořadí dle naléhavosti): 1) Vykácet křoví, 2) Zbudovat novou zpevněnou přístupovou cestu, 3) Zřídit přechod pro chodce 4) Upravit obrubu na bezbariérovou. Děkuji.

Rozbitý chodník v ulici Mostecká
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Mostecká
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 12. 2018

Chybí nemalý počet dlažebních kostek, které jsou naházeny o blízkého okapu. Před oknem do Mcdonalds

Výtluk Betlémské náměstí
Zaslaný

Výtluk Betlémské náměstí
Betlémské nám., Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 12. 2018

Výtluk mozaiky

Výtluk U Dobřenských x Náprstkova
Zaslaný

Výtluk U Dobřenských x Náprstkova
Náprstkova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 12. 2018

Výtluk mozaiky.

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Zaslaný

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 12. 2018

Dobrý den, na chodníku u OC Kamera je kvůli nerovnostem po jakémkoliv dešti louže přes celý chodník (na foto není zdaleka nejhorší stav) – v zimě louže pravidelně zamrzá po celé šířce chodníku a místem se prakticky nedá projít. Musí se obcházet křovím, nebo jít jinudy. Stav trvá už mnoho let, vyrovnání chodníku v dotčeném úseku by problém vyřešilo. Děkujeme za úpravu do bezpečného stavu. (Přesný popis místa: chodník od restaurace Kamera směrem k přechodu v ulici Tréglova a ke schodům vedoucím na autobusovou zastávku Chaplinovo nám.)

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Zaslaný

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Nad úžlabinou, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v ulici Nad Úžlabinou, Praha 10 Malešice, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta, takže se přechází divoce jak to jde bez dostatečného výhledu, což je našeho pohledu nebezpečné. Děkuji za prověření a řešení. Pěkný den, David Šlechtický

Přechod  ulice Na Padesátem a  Uhřiněveská
Zaslaný

Přechod ulice Na Padesátem a Uhřiněveská
Na padesátém, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 11. 2018

V místech, kde se přechází čtyřproudovka - přechod ulice Na Padesátém a Uhřiněvská – řidiči nedodržují rychlost, dělají myšky z jednoho pruhu do druhého. Běžně se stává, že jeden řidič Vás pustí, druhý v druhém pruhu skoro přejede. Je to hlavní přechod pro děti, které bydlí za křižovatkou a spádově chodí do školy Olešská. Prosím o zvážení světelné signalizace. Ulehčí to i výjezd vozidel z obou stran ulice Uhřiněvské na hlavní Na Padesátém.

Lampa nesvítí přes stromy
Zaslaný

Lampa nesvítí přes stromy
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 11. 2018

Lampa sloužící k osvětlení pěšinky spojující smíšenou pěší a cyklostezku (u ulice Gen. Šišky) s ulicí K Dolům je překryta větvemi stromů.

Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy
Zaslaný

Chybějící přechod přes Klikatou u Markovy
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 11. 2018

Dobrý den, prosím o vytvoření přechodu přes ulici Klikatou těsně pod jejím křížením s Markovou. Klikatá je extrémně dopravně zatížená a všichni, kdo bydlí na její severní straně (ulice Na pomezí, Markova, Klikatá a Mezná) mají nyní vlastně jen dvě možnosti, jak se dostat do zbytku Jinonic, a tím pádem kamkoliv jinam po Praze - přechod u zastávky Vidoule a přechod u zastávky Hutmanka (který je velmi nebezpečný). Klikatá je ale dlouhá a mezi těmito dvěma přechody je víc jak 500 m. Proto jsme nuceni přebíhat nebezpečnou Klikatou, po níž jezdí velké množství aut (je to jeden z hlavních tahů Prahy 5) velmi rychle. Ulice je docela široká a v té frekvenci aut se nám často stává, že na bezpečné okno, v němž si dospělý troufne ulici přeběhnout, čeká ráno a odpoledne třeba 5 nebo víc minut. Je logické, že spousta lidí přebíhá Klikatou právě cca uprostřed, tzn. na jediném místě, kde by bylo možné udělat přechod - těsně pod křížením s Markovou, protože lidé vycházejí z Markovy a potřebují se dostat na druhou stranu. Navíc naproti Markovy je na druhé straně Klikaté dětské hřiště, které určitě je určeno nejen pro ty, kdo bydlí na jižní straně Klikaté, ale i pro ty, co bydlí na severní. Ti se ale na hřiště nemůžou kvůli chybějícímu přechodu bezpečně dostat - s dítětem se opravdu raději do silnice nevrháme. Hřiště je tak využíváno jen zpoloviny a často na něm místo dětí vidíme opilce popíjející kořalku. A v Markově je zdravotní středisko, kam chodí mnoho obyvatel Jinonic, kteří naopak bydlí na opačné straně Klikaté, takže se potřebují přes ni nějak dostat, opět nemají jak. Prosím o vytvoření tak dlouho chybějícího přechodu. Pokud klikatost Klikaté způsobuje, že přechod nelze udělat kvůli minimální vzdálenosti od zatáčky, prosím, snižte na Klikaté rychlost na 30 km/h, tak nebude vadit, že přechod bude 65 m za zatáčkou. Klikatá by stejně neměla být tranzitní ulicí (obzvláště po vytvoření nové ulice U Trezorky), takže jí snížení rychlosti jen prospěje. Děkuji, Petr Papírník.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 11. 2018

Dobrý den, ulice Klikatá je v dnešní době extrémně dopravně zatížená a kvůli tomu se stala téměř nepřekonatelnou pro chodce. V oblasti mezi Hutmankou a Vidoulí jsou přes ni pouze dva přechody - po jednom u obou zastávek. U Vidoule je přechod díky blízkosti křižovatky bezpečný, protože auta jsou nucena přes něj projíždět pomalu. Ale u Hutmanky je přechod opravdu nebezpečný - ulice je opravdu klikatá a není zde nijak omezena rychlost (ani značkou ani zpomalovacím prahem), auta tu jezdí běžně 50 km/h a chodec přecházející Klikatou od cvičiště vodicích psů pro nevidomé směrem na jihozápad není do poslední chvíle vidět a většina řidičů si jej všimne na poslední chvíli a nezastaví nebo nebezpečně dobržďuje (na fotografii je vidět, že přechod je příliš blízko nepřehledné zatáčce). Vzhledem k tomu, že se jedná o skoro jedinou cestu pro všechny, kdo bydlí v oblasti Klikaté, Mezné a Markovy směrem k metru, a také vzhledem k tomu, že po tomto přechodu denně přechází mnoho trenérů vodicích psů a jejich nevidomých klientů, prosíme o instalaci semaforu spolu s upozorňovacím světlem někde v oblasti podjezdu pod tratí, které bude signalizovat, zda na blízkém semaforu svítí zelená (trvalé zelené světlo) nebo červená (blikající oranžové světlo). Na tomto přechodu ještě naštěstí žádné auto nikoho nezabilo, ale vzhledem ke stupňující se dopravě na Klikaté ulici to bohužel hrozí skoro denně. Děkuji.