Filtr podnětů



Praha 8

Seřadit podle počtu hlasů
Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Zaslaný

Schody u privozu mezi Karlinem a Holesovicemi
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 09. 2017

V roce 2015 byl zahájen provoz přívozu mezi Prahou 8 a 7, dále v roce 2017 byly na straně Karlina postaveny schody na molo. Ale bohužel aktuálni schody jsou docela klouzavé a těžce zvladatelné pro starší lidi či matky s kočárky. Nešlo by zde postavit pořádné schody stejně jako na straně Prahy 7?

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Zaslaný

Rozbité schody ulice Famfulíkova, Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 08. 2017

Chtěla bych náhlásit schody v naší ulici Famfulíkova na Praze 8, které jsou v katastrofálním stavu. To, že jsou celkově zkosené, špatně řešené od prvopočátku kdy se postavily, je jedna věc, se kterou nikdo nebyl ochoten nic nikdy dělat, ale v dnešní době jsou navíc plné děr a opravdu jde o zdraví lidí denně tudy chodících, Je tam jedna velká díra, kterou někdo aspoň částečně zakryl kartonem z krabice. Info, že schody vlastně nepatří přímo Praze 8, ale magistrátu hl.města Prahy mám zprostředkovaně, takže nevím, zda je to info správné. Každopádně mě zajímá, kdo za tyto schody zodpovídá a kdo je má tedy opravit než si někdo zlomí nohu. Děkuji za prověření celé situace. S pozdravem S. Dvořáková

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Zaslaný

Široké vyšlapané cesty mezi ZŚ Burešova - ul.Famfulíkova Praha 8
Famfulíkova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 07. 2017

Od doby, kdy se postavilo metro Ládví, se radikálně změnil pohyb lidí po sídlišti pohybujících se směrem na metro a zkracováním si tak přes trávníky. Je to velký problém na celém zdejším sídlišti, ovšem u nás v lokalitě mezi ZŠ Burešova a ul. Famfulíkova už jde o opravdu velmi frekventované a rok od roku širší a širší vyšlapané cesty. Jelikož v momentě horšího počasí lidé chodí po krajích a cesty jsou tak i metr a půl široké. Jezdí se tu i na kole a s kočárky. Roky si dopisuji s radnicí, bohužel se stále k žádnému řešení neschyluje. Zřízení mlatových cest by určitě problém vyřešilo. Mám za to, že by se určitě mělo přihlížet na změnu pohybu lidí při změně infrastrukury. Vyšlapaná cesta je dokonce již i na mapě udaná jako možná. Přikládám foto okolí a děkuji za vyjádření. S pozdravem Soňa Dvořáková

Díry v přechodu u Amazon Court
Zaslaný

Díry v přechodu u Amazon Court
Rohanské nábřeží, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2017

Ve vozovce, zrovna v místě, kde přechází davy lidí od zastávky Karlínské náměstí k Amazon Courtu, jsou nepříjemné díry (že by je ty davy vyšlapaly?). Pokud se člověk při přecházení rozhlíží nebo jde v davu a nevidí tudíž před sebe, hrozí, že si zvrtne nohu. Ocenil bych vyrovnání vozovky.

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247
Nově zaslaný

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247
Na žertvách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 04. 2017

Propad chodníku v ul. Na Žetvách 2247 -

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
Vyřešený

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
U nádražní lávky, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 04. 2017

Značka vymezující zákaz segwayů je umístěna ve velmi úzkém místě, kudy ve špičce plyne nekončící řeka lidí. O pět metrů dál je přitom chodník několikanásobně širší.

Nebezpečný přechod v ul. Vosmíkových
Zaslaný

Nebezpečný přechod v ul. Vosmíkových
Na Dědince, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 03. 2017

Chtěla bych nahlásit nebezpečný přechod ulice Vosmíkových u rohu s ulicí Na Dědince. Na přechodu není dostatečný rozhled kvůli autům, která parkují na chodníku. Na chodníku jsou parkovací místa, už tak brání v rozhledu a řidičům neumožňují včas vidět chodce na přechodu. Velmi často jsou na chodníku ještě auta, která parkují mimo vyhrazená místa. Přechod se pak stává dost nebezpečným nejenom pro chodce, ale i pro auta, která vyjíždějí z ulice Na dědince, je zde sice nainstalované zrcadlo, ráno se v něm všek odráží slunce a viditelnost je minimální.

Instalace retardéru v ulici V Zámcích, Praha 8
Zaslaný

Instalace retardéru v ulici V Zámcích, Praha 8
V Zámcích, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2017

V ulici V Zámcích, mezi autobusovou zastávkou 'Zámky' a mostem přes Bohnický potok, by bylo vhodné instalovat retardér. V domech v navazující části ulice V Zámcích směrem do Klecánek bydlí několik rodin s malými dětmi a je zde také velký pohyb cyklistů a chodců, zejm. v době příznivého počasí z důvodu návaznosti na cyklostezku do Klecánek, příp. směr Zoologická zahrada ve druhém směru. Vozidla se zde dosti často pohybují velkou rychlostí, kdy zejména přijíždějící vozidla z ulice Bohnická zabočují velkou rychlostí do ulice V Zámcích a v případě výskytu chodců či cyklistů musí prudce brzdit. Dopravní situaci neulehčuje ani most přes Bohnický potok, který vytváří úzké 'hrdlo' komunikace. Navíc v celé ulici není žádný chodník, tzn. chodci musí chodit po vozovce.

Chybějící přechod Florenc
Zaslaný

Chybějící přechod Florenc
Křižíkova, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 01. 2017

Desítky až stovky lidí přebíhají přes Křižíkovu na ÚAN Florenc a zpět. Je možné zde konečně zřídit přechod pro chodce? Je to nebezpečné místo a ostuda, desítky Čechů i cizinců s kufry přelézají zábradlí. (Přechody zřejmě kdysi nějaký p. architekt zrušil, když se budovalo metro s pochody.)

Nebezpečný přechod v ul. Vosmíkových x Pod Čertovou skalou
Zaslaný

Nebezpečný přechod v ul. Vosmíkových x Pod Čertovou skalou
Vosmíkových, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2017

Přechod se nachází v místě kde auta nikdy nedodržují padesátku a nikdy chodci nezastaví. Bylo by vhodné přechod označit světelnými prvky aby byl dobře viditelný za každého počasí, případě psychologickými brzdnými pruhy aby v tomto místě auta neprojížděla tak rychle. Jelikož se jedná o dvoupruhovou komunikaci, často první přijíždějící auto chodci přibrzdí, ale auto v druhém pruhu si toho řidič vůbec nevšimne. Přechod je velmi nebezpečný.

Bažina na pěší stezce u synagogy na Palmovce
Bez odpovědi

Bažina na pěší stezce u synagogy na Palmovce
Zenklova, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2016

Na vyšlapané stezce - zkratce před synagogou na Palmovce (směrem k tram. zastávce) se po deštich tvoří malá bažina (včetně sinic).

Chybějící chodník v ulici Na Stírce
Zaslaný

Chybějící chodník v ulici Na Stírce
Na Stírce, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2016

Dobrý den, pokusím se tedy stručně. V ulici Na Stírce u domu popisného 707/7 končí chodník a nedá se tudíž dostat do ulice Ke Stírce a nejenom tam. Vzhledem k nepřetržité dopravě, kterou si řidiči zkracují cestu do práce ráno i odpoledne, je velké umění přejít ulici Na Stírce. Navíc chybějí přechody pro chodce. Největší paradox je, že právě minulý tyden dokončili chodníky všude kolem a tento úsek prostě nechali bez povšimnutí. Asi žádat o jednosměrku nebo průjezd zakázán je řekl bych opovážlivé, ale to já asi nerozhodnu. Podle mého by stačilo dodělat chodník a aspoň přechod pro chodce ,protože přechod dole u Zenklové ulice je dosti nebezpečný. Řidiči, než aby čekali v koloně která vede Zenklovou ulicí až k ulici Klapkova, zatočí zběsile do ulice Na Stírce a pokračují ulicí Ke Stírce až do ulice Klapkova. Vřele děkuji za podporu a budu se těšit na nový pokračující chodník, který je majetkem Prahy. S pozdravem Kučera Patrik

Poškoz. schody  u autobus. zast. Vychovatelna (směr Nádr. Holešovice)
Zaslaný

Poškoz. schody u autobus. zast. Vychovatelna (směr Nádr. Holešovice)
V Holešovičkách, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 09. 2016

Schody vedoucí k podchodu pod ulicí V Holešovičkách praskají a drolí se.

Zbytečné zábradlí na Karlínském náměstí
Zaslaný

Zbytečné zábradlí na Karlínském náměstí
Karlínské nám., Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 07. 2016

Karlínské náměstí přetíná ulice Křižíkova. Jde o zklidněnou ulici v 'Zóně 30 km/h'. Přesto je po celé dělce Karlínského náměstí podle ulice nevzhledné bílo-červené zábradlí. Nehodí se ke zbytku hezkého mobiliáře a vytváří zbytečnou bariéru mezi parkem a kostelem. V zóně 30 mi přijde naprosto zbytečné.

Rozbity chodnik v ulici Prvniho Pluku
Zaslaný

Rozbity chodnik v ulici Prvniho Pluku
Prvního pluku, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 06. 2016

Naproti Prvniho Pluku 20/2, vedle budov Autobusoveho Nadrazi Florenc, je devastovan kus chodniku.