Filtr podnětů



Praha 7

Seřadit podle počtu hlasů
Nesmyslné najíždění automobilů do zastávky Ortenovo náměstí
Nově zaslaný

Nesmyslné najíždění automobilů do zastávky Ortenovo náměstí
Ortenovo nám., Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 05. 2017

Tramvajová zastávka Ortenovo náměstí ve směru na Dělnickou má nástup a výstup přes jízdní pruh automobilů vedený po vyvýšeném ostrůvku. Nesmyslné na tom je to, že jízdní pruh je před i za zastávkou veden po tramvajových kolejích. Jen v místě zastávky je veden do jinak parkovacího pruhu. Navrhuji přeznačení jízdního pruhu na koleje. Lidi budou moci využít vyvýšený prostor pro čekání na tramvaj, sníží se počet střetů vozidel s chodci a přibudou parkovací místa před a za zastávkou. Přiložený obrázek je ještě před rekonstrukcí, ale parkování odpovídá současnosti.

Nebezpečné přecházení na zastávce Sparta ve směru na Letenské náměstí
Zaslaný

Nebezpečné přecházení na zastávce Sparta ve směru na Letenské náměstí
Milady Horákové, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 04. 2017

Dobrý den, chtěli bychom upozornit na každodenní nebezpečné situace, které vznikají na tramvajové zastávce Sparta ve směru na Letenské náměstí. V zadní části dlouhé zastávky je umístěn světelně řízený přechod, který nepoužívá téměř nikdo, kdo má namířeno do centrální části Letenských sadů, na Ministerstvo vnitra či Gymnázium Nad Štolou. Úprava přední části zastávky navíc budí dojem přechodu, kterému chybí pouze zebra, a chodci, mezi kterými je mnoho studentů nedalekého gymnázia, jej využívají. Žádáme Vás proto o zajištění bezpečného přecházení v místě, které logicky využívá většina chodců vystupujících na této zastávce. Přechod, byť signalizovaný, který nerespektuje přirozený pohyb pěších, není bezpečným řešením této situace. Velice děkujeme za Vaši pomoc a zdravíme. Za rodiče studentů Gymnázia Nad Štolou Petra Syrová

Důležitá cesta v Letenských sadech bez zimní údržby
Nově zaslaný

Důležitá cesta v Letenských sadech bez zimní údržby
Na Špejcharu, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 02. 2017

Tento asi stometrový kousek cesty je bez zimní údržby, i když všechny navazující cesty na obou koncích se udržují. Je to škoda, protože se nedá snadno obejít. Význam má i pro cyklodopravu, je po něm vedena městská cyklotrasa A155.

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Zaslaný

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2016

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Chybějící přechod na Bubenském nábřeží
Bez odpovědi

Chybějící přechod na Bubenském nábřeží
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 09. 2016

Přímo před vchodem do pražské tržnice na bubenském nábřeží velmi chybí přechod pro chodce. Pokud chce jít někdo na zastávku přívozu Holešovice - Karlín, musí přebíhat čtyřproudovou silnici s tramvajemi. Zastávka je hned naproti vstupu do pražské tržnice, kde se nacházejí schody a přístup k přívozu. Není to ale nikterak propojeno s druhou stranou a je to velmi nebezpečné. Nejbližší přechod je až na rohu bubenského nábřeží a argentinské ulice, což je od místa cca 200 metrů. Chodec by tak musel ujít bezmála půl kilometru, aby se dostal bezpečně na druhou stranu.

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.

Chybějící přechod přes severní stranu křižovatky U Průhonu x Komunardů
Bez odpovědi

Chybějící přechod přes severní stranu křižovatky U Průhonu x Komunardů
U průhonu, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 05. 2016

Aktuální přechody pro chodce pokrývají 3 ze 4 stran křižovatky u křižovatky U Průhonu x Komunardů, ale z nějakého důvodu není pokrytá severní část.

Chybějící asfalt na chodníku v Jankovcově
Bez odpovědi

Chybějící asfalt na chodníku v Jankovcově
Jankovcova, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 02. 2016

Chybějící asfalt na chodníku v Jankovcově. Chybí kompletní asfaltový povrch chodníku.

Nastavení intervalů na semaforech na ulici Veletržní
Bez odpovědi

Nastavení intervalů na semaforech na ulici Veletržní
Veletržní, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 25. 01. 2016

Otevřením tunelu Blanka a následným snížením jízdních pruhů ve Veletržní ulici poklesl tranzitní provoz. Nicméně semafory stále běží v nastavení, aby projelo co nejvíce automobilů. Chodci v současné době stojí na červenou zbytečně dlouho na úkor vozů, přestože ulice bývá minimálně z jednoho směru téměř prázdná a bez aut...

Neosvětlené křížení cest v Letenských sadech
Zaslaný

Neosvětlené křížení cest v Letenských sadech
Letenské sady, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 11. 2015

V tomto místě se kříží několik cest včetně cyklotras, které jsou poměrně frekventované. Ačkoliv okolní cesty jsou většinou osvětlené, toto křížení je zcela bez osvětlení, takže míjející se cyklisté (kteří zde často zatáčí) a chodci se za tmy vzájemně téměř nevidí. Lidé zde navíc venčí psy, kteří jsou vidět ještě méně (pokud nejsou vybaveni blikátky). Cesta dále směrem k ministerstvu vnitra je také neosvětlena.

Nebezpečný přechod v ulici Pod Lisem
Zaslaný

Nebezpečný přechod v ulici Pod Lisem
Pod lisem, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 11. 2015

Přechod je příliš blízko za zatáčkou, pro chodce je nepřehledný a nebezpečný, protože řidiči zde málokdy zastaví i když mají chodci zelenou. Zejména děti mají problém silnici bezpečně přejít. Místo je frekventované - přestup z tramvaje č.17 na autobus č. 112 směrem do ZOO.

Krátka zelená pro chodce na křižovatce Veletržní a Strojnická
Zaslaný

Krátka zelená pro chodce na křižovatce Veletržní a Strojnická
Veletržní, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 10. 2015

Přechod je přes tři jízdní pruhy a délka zelené tomu možná podle normy odpovídá, ale rozhodně není tato délka dostatečná pro pohodlné přejití. Rád bych se zeptal, zda když už je zprovozněn tunel Blanka a klesl zde provoz, mohlo by dojít i k prodloužení zelené pro chodce a tím i jejich pohodlí.

Prohlubeň v chodníku Fr. Křížka 460/15
Zaslaný

Prohlubeň v chodníku Fr. Křížka 460/15
Františka Křížka, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2015

V chodníku přímo před vchodem do domu č. 460/15 je prohlubeň, kde po dešti i řadu dní stojí voda, z domu a do domu nelze přejít po souši :-).

Nebezpečný přechod v ul. M. Horákové
Zaslaný

Nebezpečný přechod v ul. M. Horákové
Milady Horákové, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2015

Při dopravní špičce často dochází k situaci,že auta jedoucí z ulice Veletržní směrem na Hradčanskou vjedou do plné křižovatky (v místech u Letenského tunelu) a následně se snaží co nejrychleji z křižovatky odjet, čímž vážně ohrožují chodce přecházející 1. úsek přechodu přes ul. M.Horákové směrem od Molochova k Ministerstvu vnitra, kde již tou dobou svítí zelená. Navrhuji tento problém vyřešit umístěním retardérů, jako jsou u přechodů na Hradčanské.

Nepřehledná květena v Kostelní ulici ohrožuje chodce i řidiče
Bez odpovědi

Nepřehledná květena v Kostelní ulici ohrožuje chodce i řidiče
Kostelní, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2015

Středový pruh zeleně na Kostelní ulici mezi ulicemi Muzejní a U letenského sadu je každoročně osazován vysokým porostem, který brání ve výhledu jak řidičům, tak chodcům na přechodu z ulice Muzejní směrem do Letenských sadů, tak i řidičům vjíždějících do Kostelní ulice z ulice U letenského sadu. Videozáznam a podrobnosti zde: http://tvpraha7.cz/?p=1861