Filtr podnětů



Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečné přechody na Práčské ulici
Nově zaslaný

Nebezpečné přechody na Práčské ulici
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2017

Přechody na Práčské ulici - směrem od OC Hostivař jsou dva přechody za sebou, které jsou velmi nebezpečné.Za poslední dva roky zde byly sraženy 3 děti. V těchto místech je přerušovaná čára, jsou tam naproti sobě dvě autobusové zastávky....vznikají nebezpečné situace, kdy autobus vyjíždí ze zastávky, a auto se vyřítí z poza autobusu, protože ho předjíždí a neočekává přechod pro chodce...........v této lokalitě je spousta děti.Bydlíme v Harlacherově ulici a všechny naše dětí jezdí do školy na Spořilově....přechází přechod pro chodce i samy a my trneme strachy. Navrhuji řešení: semafor (jestli je to možné) nebo zpomalovače/retardéry (nejlépe betonové, ty plastové moc nepomáhají) nebo udělat plnou čáru a hlavně omezit nejvyšší povolenou rychlost........nejlépe více těchto opatření dohromady. Děkuji předem za ochotu S pozdravem Holkupová

Neporadek po stavebni cinnosti
Vyřešený

Neporadek po stavebni cinnosti
Pod altánem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 09. 2017

V ulici Pod altánem je stále strašný nepořádek, ačkoliv stavební práce byly ukončeny už tak před dvěma měsíci, stále se tam válí zbytky materiálu a odpadků. Bylo by fajn to uklidit, vzhledem k tomu, ze ulice je oblibenym 'prochazkovym' mistem a taky tudy chodi spousta deti na atleticky stadion a okolni sportoviste.

Chybějící přechody pro chodce v Petrohradské a Rostovské v P10
Zaslaný

Chybějící přechody pro chodce v Petrohradské a Rostovské v P10
Rostovská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 08. 2017

V ulici Petrohradská jsou pouze dva přechody pro chodce v její jižní části, od křížení s ulicí Sámova a v navazující Rostovské již žádný až k přechodu u Moskevské není. Tento úsek obou ulic je přitom velmi frekventovaný chodci, kteří se pohybují mezi dolními Vršovicemi u Botiče a tramvajovými zastávkami na Moskevské. Zároveň je zde značný automobilový provoz. Ideální by bylo vytvořit přechod přes Rostovskou u křižovatky s Borodinskou (fota v přílohách), případně také přes Petrohradskou těsně před nebo za mostkem přes Botič.

Nepodařená oprava průchodu mezi Malinovou a Jahodovou
Nově zaslaný

Nepodařená oprava průchodu mezi Malinovou a Jahodovou
Malinová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 07. 2017

U nově vyasfaltovaného průchodu mezi Malinovou a Jahodovou (Zahradní Město) je velmi nepodařeně (nedomyšlěně) veden obrubník jakým si obloukem kvůli uzávěru vodovodu nebo něčeho podbného, což vizuelně nevypadá dobře. Otázkou pro odpovědné osoby (nevím, zda MČ P10 nebo TSK) je, proč přebírá od zhotovitele dílo v takovémto stavu, proč když se něco opraví výsledek je prakticky horší než původní stav. Jaká jsou možná řešení tohoto problému?

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Vyřešený

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o úklid pytlů s odpadky, které někdo složil ke kontejneru na sběr šatstva před OC Cíl v Jahodové ulici. Pytle tu leží už řadu dnů, ne-li týdnů. Děkuji a přeji příjemný zbytek dne. Eva Šuchmanová

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nově zaslaný

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nad Meandry, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2017

Na jaře jsem objevil, že majitel pozemků (SVJ Harlacherova nechal na cestu podél Botiče nainstalovat značky se zákazy vstupu a vjezdu cyklistů. Je skutečně možné zakázat vstup na cestu, která zde existovala dávno před výstavbou přilehlého bytového areálu a kde jsou dokonce i zbytky značení původní naučné stezky ? Nyní je na východním konci řešení ještě vylepšeno o 'proplétací' dřevěnou zábranu proti cyklistům, dalším krokem asi bude trvalé oplocení.

Chybějící přechod u zastávky Koh-i-noor a překážející zábradlí
Zaslaný

Chybějící přechod u zastávky Koh-i-noor a překážející zábradlí
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 05. 2017

Tramvajová zastávka Koh-i-noor ve směru do centra je celkově velmi nešťastně vyřešená. Celou ji obklopuje zábradlí, takže se na ni lze dostat pouze od jejího zadního konce. V prostoru, kudy by chtělo projít asi nejvíce lidí (přímo u tramvajového sloupku směrem k Moskevské ulici), průchod blokuje zábradlí, které lidé samozřejmě přelézají nebo obcházejí (nikdo si nebude cestu zbytečně prodlužovat o 150 metrů, jen aby přešel legálně). Myslím si, že je to velmi nebezpečné. Nedávno tam kvůli tomu tramvaj málem srazila jednu paní, která si zkracovala cestu a zábradlí obcházela. Nejvíc na to ovšem doplácejí senioři a zejména vozíčkáři, kteří si cestu zkrátit nedokážou, a tak jsou opravdu nuceni se trmácet tou mnohem delší legální cestou. Prosím proto o odstranění zábradlí alespoň u tramvajového sloupku a ideálně i o vyznačení nového přechodu.

Havarijní stav chodníku a parčíku – Rybalkova u Havlíčkových sadů
Zaslaný

Havarijní stav chodníku a parčíku – Rybalkova u Havlíčkových sadů
Rybalkova, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 05. 2017

Dobrý den, rádi bychom upozornili na havarijní stav chodníku a parčíku u vstupu do Havlíčkových sadů z ulice Rybalkova v Praze 10. V minulosti byly u tohoto vstupu prováděny sanační práce opěrné zdi, po kterých zůstal poškozen zejména travní porost v parčíku. Chodník u vstupu do Havlíčkových sadů byl poškozen už dříve, po pracích na zdi se jeho stav ještě zhoršil (vytlučená kostková dlažba, rozpadlý asfalt – viz fotodokumentace). Vzhledem k tomu, že vchod do Havlíčkových sadů používají denně stovky lidí včetně matek s kočárky, byla by úprava chodníku a přilehlého parčíku více než vhodná. Za ideální řešení považujeme: 1. nové vydláždění (či vyasfaltování) stávajícího chodníku 2. vybudování nového chodníku napříč přes parčík od vchodu do Havlíčkových sadů směrem na roh ulic Rybalkova a Charkovská (přirozená trasa pro minimálně 70 procent chodců – v současné době pouze hliněná stezka, která se po dešti mění v blátivý chodník) 3. vybudování nového chodníku – spojky od schodiště do ulice Košická po hraně svahu do ulice Rybalkova (cca 30 metrů dlažby) – chodí tudy prakticky všichni, kdo míří do Havlíčkových sadů směrem od ulice Černomořská) – v současné době je zde pouze hliněná stezka, která se po dešti mění v blátivý chodník, prostor je navíc často využívaný pro parkování aut zcela v rozporu s jeho původním určením). 4. zatravnění parčíku Vzhledem k tomu, že Praha 10 provádí rozsáhlou rekonstrukci v parčíku u Heroldových sadů, věříme, že v rozpočtu městské části by se mohly najít i finance na námi navržené „kosmetické“ úpravy vstupu do Havlíčkových sadů z ulice Rybalkova. Děkujeme předem, že se tímto podnětem budete zabývat.

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka Nitranská x Dykova
Zaslaný

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka Nitranská x Dykova
Nitranská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2017

Na křižovatce ulic Nitranská a Dykova chybí označení přechodu pro chodce, Stává se, že vozovku nelze vůbec přejít. Žluté ozačení oblouku křižovatky je značně vybledlé, ale i když bylo dobře viditelné, většina parkujících jej ignorovala. Dle sdělení městké policie, která občas parkující auta pokutuje /lístek za stěračem/ je nutné označit přechod, aby mohla být auta odtažena a tím zprůchodněn přechod.

Rozbitá dlažba na chodníku u MŠ Omská, Praha 10
Zaslaný

Rozbitá dlažba na chodníku u MŠ Omská, Praha 10
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 04. 2017

Před MŠ Omská je rozbitá dlažba, o dlažební kostky chodci zakopávají. Podobně rozbitý úsek je i u křižovatky Litevská x Omská.

Norská - přechod - Kodaňská
Nově zaslaný

Norská - přechod - Kodaňská
Norská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 03. 2017

Zakrytý přechod - parkující vozidla na chodníku

Chybějící přechod pro chodce v ulici U Tvrze, P10
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v ulici U Tvrze, P10
U tvrze, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 03. 2017

Ulice U Tvrze je frekventovanou ulicí s velmi omezenou možností přecházení. Velmi chybí přechod pro chodce mezi ulicemi Strnadova a železničním nadjezdem. Auta v tomto úseku jezdí rychle, přesto, že jsou zde zpomalovací pruhy před zatáčkou (auto často projede zatáčku rovně - tento víkend jedno skončilo za zdí botanické zahrady). Nejbližší přechod pro chodce je u restaurace Malešická Tvrz cca 300m. Mnoho lidí by tento přechod jistě ocenilo (průchod z ulice Ungarova, nová zástavba v ulici U Tvrze). V dnešní době přejít s kočárkem je na úrovni pokusu o vraždu dítěte :( .

Výtluk na křižovatce Křenická x Prusická
Nově zaslaný

Výtluk na křižovatce Křenická x Prusická
Křenická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 03. 2017

Výtluk na křižovatce Křenická x Prusická před domem 1255/7

Prohlubeň v chodníku v ul. Za Poštou
Zaslaný

Prohlubeň v chodníku v ul. Za Poštou
Za poštou, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 03. 2017

Prohlubeň v chodníku ztěžuje průchod chodců, zejm. těch, kteří mají vchodové dveře do domu před ní. Po dešti se tam drží dlouho voda, je v ní vývod vodovodu a plynu a je nebezpečí, že se voda dostává dovnitř.

Chorvatská 2 - překážka pro chodce i úklid chodníku
Zaslaný

Chorvatská 2 - překážka pro chodce i úklid chodníku
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 02. 2017

Překážka pro chodce i firmu uržující schůdný chodník.