Filtr podnětů



Praha 1

Seřadit podle počtu hlasů
Časté parkování aut na chodníku
Zaslaný

Časté parkování aut na chodníku
Újezd, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 04. 2017

Na chodníku (na kterém je ke všemu žlutá čára) zde před místní cukrárnou a před restaurací NOI velice často parkují auta - prakticky denně. Podobná situace je na protějším chodníku u Tyršova domu. Pokud není MP ochotná tato místa dlouhodobě řešit, měly by do těchto míst zabudovány sloupky.

Chybějící přechod a parkování na nájezdech pro vozíčkáře a kočárky
Nově zaslaný

Chybějící přechod a parkování na nájezdech pro vozíčkáře a kočárky
Čelakovského sady, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 03. 2017

Chybí přechod přes Čelakovského sady před restaurací Druhej Svět (v logické návaznosti na chodník podle Sokolské a parkovou cestu směrem k Národnímu muzeu). Ulice Čelakovského sady není frekventovaná, z hlediska automobilové dopravy by tedy zřízení přechodu nemělo představovat problém, pěší trasa podle Sokolské naopak frekventovaná je. V místě jsou zřejmě po dříve existujícím přechodu i nájezdy pro kočárky a vozíčkáře. na kterých však pravidelně parkují auta, takže chodci se mezi nimi leckdy musí různě protahovat bokem či je oklikou obcházet a hledat mezery.

Chodník zatarasený parkujícími auty
Nově zaslaný

Chodník zatarasený parkujícími auty
Wilsonova, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 08. 03. 2017

Dobrý den, poslední dobou se velmi rozmohlo parkování načerno na chodníku v blízkosti vjezdu na placené parkoviště u Hlavního nádraží. Tento chodník, který spojuje např. zastávku autobusů před nádražím s podchodem ke Státní opeře a Nátrodnímu muzeu, bývá parkujícími vozy někdy i zcela zablokovaný a chodci musí auta obcházet po vozovce. Snímek je z dnešního rána. Domnívám se, že by bylo v tomto místě vhodné osadit zábrany proti vjezdu na chodník.

Nevhodný povrch cesty
Nově zaslaný

Nevhodný povrch cesty
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 03. 2017

Na mlatové cestě na Klárově se často tvoří louže, za sucha je naopak prašná. Myslím, že takový povrch je nehodný centra města a vysoké frekvence pěších, hodí se možná do lesa.

Chybějící dlažební kostky -rozbitý chodník i komunikace
Nově zaslaný

Chybějící dlažební kostky -rozbitý chodník i komunikace
Na příkopě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 02. 2017

Na chodnících v centru Prahy, např. na ulicích Na Příkopě, na Staroměstském náměstí na vozovce a v okolí chybí stovky dlažebních kostech - mozaiky na chodnících i velkých žulových na komunikacích. Hrozí nebezpečí úrazu a Praha nevypadá jako civilizované město. Těchto míst jsou desítky, možná stovky.

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Nově zaslaný

Značky a sloupy věř. osvětlení v chodníku
Letenská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 01. 2017

Letitá situace, která denně komplikuje život chodcům na už tak úzkém chodníku v Letenské ulici. Situaci dotváří parkující vozidla přečnívající do chodníku. Nelze řešit sdružením osvětlení a sloupu od trolejí, namontováním značek na zeď a přidáním informativní cedulky pro řidiče, aby neparkovali čumákem na chodník, pokud nemají příliš dlouhý vůz? Pokud je zeď ve vlastnictví města, nelze ji posunout a nevyhovující chodník rozšířit? Průjezd kočárkem je velký problém, ale i samotná chůze vyžaduje vstup do vozovky, pokud se v místě střetnou dva chodci.

Rozbité zábradlí před mateřskou školkou
Vyřešený

Rozbité zábradlí před mateřskou školkou
Letenská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 01. 2017

Asi před dvěma měsíci bylo při autonehodě poškozeno zábradlí před mateřskou školkou v Letenské ulici. Poškozené je na obou koncích.

Přechod před Hlavním nádražím a úprava přilehlého prostranství
Zaslaný

Přechod před Hlavním nádražím a úprava přilehlého prostranství
Opletalova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 01. 2017

Podle mého jeden z nejfrekventovanějších přechodů v Praze je z obou stran doplněn sloupky a zábradlím, které ještě více ztěžují pohyb tisícům lidí (vzhledem k úzkým chodníkům na obou stranách). Navrhuji je pro nadbytečnost odstranit (alespoň konstrukce přímo v chodnících), případně přechod rozšířit. Přiléhající prostor ve Vrchlického sadech se zbytky staveb a rozbitými schody by měl být revitalizován, neboť se jedná o jednu ze vstupních bran do hlavního města, kudy prochází velké množství jeho návštěvníků, navíc jde o zbytečné bariéry. Foto: Mapy.cz.

Kampa - napojení dlažby na patky protipovodňových stěn
Bez odpovědi

Kampa - napojení dlažby na patky protipovodňových stěn
Na Kampě, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 09. 2016

Po celé délce ulice Na Kampě jsou patky pro rychlou instalaci mobilních protipovodňových stěn. Dlažba kolem nich je v žalostném stavu. Je to způsobeno tím, že patky jsou uloženy v betonu, který začíná jen několik centimetrů pod povrchem. Nevejde se tam tedy plnohodnotná dlažební kostka, jen jakési nařezané tenké kusy kostek, které kvůli jejich výšce špatně drží a neustále vypadávají. Přímo na turisticky velmi exponovaném místě je tak dlažba přímo pro ostudu, zvrknutí nohy nebo pád z kola. Technicky by se to asi dalo vyřešit uložením/přílepením krajní řady dlaždic do nějakého lepidla/tmelu/asfaltu/betonu/... I vyasfaltované by to snad vypadalo líp :)

Auta jezdící na červenou U Bulhara
Zaslaný

Auta jezdící na červenou U Bulhara
U Bulhara, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 09. 2016

Výjezd do Seifertovy ulice z křižovatky U Bulhara obsahuje semafor na kterém řidiči velice často jezdí na červenou a ohrožují chodce. Řidiči, kteří vjedou do křižovatky na zelenou z Hybernské už druhý semafor v křižovatce nevidí/ignorují a projedou nejen na oranžovou, ale i na červenou, která svítí klidně už i několik sekund. Mnohokrát jsem byl svědkem toho, že jsem na kole zastavil na oranžovou a auta mě předjížděla ještě když svítila červená. Dnes (13.9.2016) jsem byl dokonce svědkem toho, že auto projelo těsně před chodci, kteří už vstupovali do vozovky. Prosím o řešení tohoto problému dříve, než zde dojde k vážné nehodě.

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Vyřešený

Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí
Na Florenci, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 05. 09. 2016

Na křižovatce Na Florenci X Na Poříčí dlouhodobě nesvítí semafory. Jde o rozlehlou a rušnou křižovatku, přecházení je zde velmi nepříjemné, auta mají sama co dělat se sledováním tramvají, odbočujících autobusů a dalšího dění. A do toho chudáci my, chodci, kteří se snažíme najít mezeru v provozu, kdy se nevalí auto samo rychle vyklízející křižovatku před tramvajemi. Proč jsou semafory mimo provoz? Kdy budou opět fungovat? Děkuji.

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Vyřešený

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 09. 2016

Na moc krásně zrekonstruovaném a rozšířeném chodníku u pasáže s pomníkem Sametové revoluce na Národní třídě neustále parkují auta. Nemají nic společného s rekonstrukcí pasáže a ani neparkují jen dočasně. Myslím, že by problém jednoduše vyřešily sloupky, podobné těm, které jsou u nedalekého přechodu v Mikulandské ulici.

Parkování na chodníku na Klárově
Bez odpovědi

Parkování na chodníku na Klárově
U železné lávky, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 07. 2016

Jinak udržované a příjemné prostředí parčíku na Klárově se trochu míjí účinkem, jestliže je jedna z jeho stran lemována chodníkem, po kterém nelze přejít. Auta parkují po celé délce ulice a téměř po celé šířce chodníku. Podélné parkování by bylo přijatelnější.

Díra v chodníku v Jungmannově
Zaslaný

Díra v chodníku v Jungmannově
Jungmannova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 07. 2016

Díra v chodníku v Jungmannově ulici.

Ucpané kanály před Masarykovým nádražím
Zaslaný

Ucpané kanály před Masarykovým nádražím
Hybernská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 07. 2016

Ucpané kanály před Masarykovým nádražím. Po přívalových deštích zůstává u obrubníku zhruba deset centimetrů bahnité vody.